Mladší dorost nečekaně utrpěl debakl od Sokolova

Zatímco starší dorostenci dál směřují za postupem do České ligy, mladší ve   svátečním dnu 28.9. překvapivě nestačili doma na tým ze Sokolova. Jak k této   porážce došlo se dozvíte z reportáže, kterou poskytl trenér Koutenský.

Sokolov od prvních minut ukazoval v Blšanech svoje kvality, když jeho rychlým útočníků domácí borci nestačili. V 8.minutě vyloženou šanci hostů chytil brankář Krejčí a podržel tak svůj Chmel. Ovšem ne na dlouho. Ve 14.min. přišlo první trestání naší špatné hry, po zbytečné ztrátě Oláha uprostřed hřiště a nedůrazu stopéra Ščisláka útočník Sokolova prostřelil našeho brankáře – 0:1. Po obdržené brance se naši hráči snažili konečně hrát jednoduše a rychleji, dařila se kombinace, ale pouze do finální přihrávky. Ve 22.minutě přešel útočník hostů jednoduše přes naivně hrajícího Hynka, ostatní obránci ho zastoupit nedokázali a střela na naší branku tak změnila skóre na 0:2… Naše mužstvo bylo v zápase horší, nestačilo hlavně rychlostně. Až ve 33.minutě se k velkému ohrožení branky dostaly i Blšany- Sčislák z přímého kopu trefil spojnici břevna a tyče branky soupeře. Bylo to ale to jediné, co tým v první půli předvedl.

Do druhého poločasu nastoupil s Chmel po domluvě trenérů, ale nezlepšil se. Už ve 46.minutě mu uškodil závar před vlastní brankou, po kterém odpískal sudí penaltu proti Blšanům. Brankář Krečí ji sice vyrazil, ale naši hráči se nedokázali zorientovat, z následné dorážky zvýšil Sokolov na 3:0. Na 48.minutu si schoval Chmel svou nejhezčí akci, Bůžek vyslal „českou uličkou“ do šance Lesniaka, který udělal kličku brankáři hostů a vsítil branku na 1:3. Jenže za chvíli už Sokolov znovu zvýšil své vedení, využil rohový kop a útočník se dostal ke skórování přímo z malého vápna- 1:4. Zniovu snížit pak mohl Bůžek, ale ve vyložené šanci gól nedal když se ocitl sám před gólmanem. V 51.minutě neproměl velkou šanci Lesniak.

V 58.minutě se na hřiště v dresu Blšan dostali dva noví hráči, kteří dosud nastupovali jen za přeborový D-dorost. V 60.minutě Chmel předvedl pěkný nacvičený signál po ose Feroriško – Lesniak, ale šanci ukončila špatná finální přihrávka. Poslední gól zápasu vstřelil Sokolov poté, co chyboval obránce Kunický, soupeř střílel z ostrého úhlu a brankář Krejčí si míč srazil do vlastní branky- 1:5. Naše konečná porážka byla zcela zasloužená, v našemu týmu chyběl hráč, který by dal hře myšlenku a proměňoval šance. V týmu soupeře jím byl hráč Bereczký, který byl nejlepším na hřišti. V našem týmu takový vůdce bohužel není.

FK Chmel Blšany – FK Sokolov 1:5 (0:2) – mladší dorost „A“

hráno dne: 28.9.2006 na trávě

SESTAVA: Krejčí (3) – Ščislák (2) – Kunický (2), Hynek (2), Horvát (3) (58.Tatár) – Oláh (2), Smékal (2), Lesniak (4), Podroužek (4) (41. Fedoriško – 4) – Holán (3), Bůžek (2) (58.Podroužek D.)

Známka udává kvalitu výkonu: 10 – mimořádně vynikající, 9 – excelentní, 8 – výborný , 7 – velmi dobrý, 6 – dobrý, 5 – průměrný, 4 – podprůměrný, 3 – slabý, 2 – mizerný, 1 – katastrofální

Zpracováno na základě podkladů trenéra Pavla Koutenského, kterému tímto děkujeme.

FK Chmel Blšany | 3.10.2006 23:42 | 626x přečteno