Mladíci se snaží, ale prohrávají

Blšany mají za sebou vstup do sezony, který bohužel dopadl podle všeobecných   očekávání. Dvě porážky na úvod v domácích zápasech a skóre 0:6.

Nejprve přijel do Blšan pro tři body Chomutov, výsledek 0:2 je ještě docela přijatelný. O něco hůře již vypadá výsledek souboje s Mostem „B“, který zní 0:4.

Na současném stavu je nejlepší zprávou to, že po mnoha letech nestavíme tým na hráčích z hostování, ale na vlastních fotbalistech vychovaných z dorostu. Zde se skrývá potenciál do budoucna, pokud se podaří mladičky tým s věkovým průměrem necelých 20 let udržet v Blšanech.

Bez jediného přípravného zápasu odehraného během letní přípravy a s loňskými dorostenci je opravdu těžké divizi hrát. Přesto se o to náš klub pokusil s hlavním cílem sezonu přečkat a případně i divizi zachránit. K tomu druhému, tedy hmatatelnému cíli, se ovšem vykročilo nepříliš dobře, neboť dvě porážky na domácím hřišti nedávají mnoho nadějí.

Řešením se jeví jedině posílení o starší hráče, což ale není možné v situaci stále zablokovaných přestupů. Nicméně se nakonec podařilo tým sestavit tak, aby za něj nehráli přímo dorostenci, kteří mají na starosti vlastní divizi. Pokud se podaří přestupy v blízké době odblokovat, budou moci přijít hráči, kteří jsou již delší dobu rozjednaní, například z Teplic.

V opačném případě bude pokračovat současný stav. Stateční bojovníci od chmelnic teď jedou do západočeské Toužimi, která měla coby nováček dobrý vstup do sezony, vyhrála a remizovala. Třeba ji teď do sbírky přibude chybějící porážka a nám zase výhra. Naši mladíci mohou využít možného podcenění ze strany příštích soupeřů.

Kvalita soutěže, která se v Blšanech na stadionu kope, je rok od roku nižší, ale bojovnost za chmelařský znak na prsou se nevytratila, ba právě naopak. Jedině teď je možné po mnoha letech vidět ryzí blšanský tým, tedy s hráči, kteří v této krásné fotbalové destinaci fotbalově vyrůstali. Mužstvo nabité odchovanci chce ukázat, že Blšany ještě nezahynuly.

FK Chmel Blšany | 17.8.2008 23:09 | 835x přečteno