Kdo čekal, že se Chmelaři po posledním překvapivě povedeném utkání na
Vyšehradě zvednou a sehrají něco podobného na vlastním stadionu, byl hořce zklamán. Otázkou je,
jestli v to někdo doufal, protože na tribuně se dalo napočítat do 25 přihlížejících a ne všichni byli
diváci, nebo příznivci Blšan.

Domácí bez Němce, který hraje za ČT, Kalanina, který se podrobil operaci kolene a se Sieglem
na lavičce začali od úvodních minut bránit, ale jejich obrana kupila chybu za chybou a připravila
i několik šancí svým soupeřům. První šanci hostujícího Pyška Stehno v 10. kryl. V 17. prošel
pohodlně obranou tvůrce hry Meteoru Brodský, přihrál na jedenáctku volnému Faktorovi a ten
otevřel skóre utkání. O dvě minuty později pálil tísněný Pyšek, ale Stehno míč vytěsnil na roh.
Pyšek pálil ve 37. z hranice velkého vápna těsně nad. Pět minut před přestávkou přehodil ze 3 metrů
Mošna brankaře Blšan i branku.
Po přestávce začaly brankové žně. V 53 kopal Osvald roh a zcela volný Mošna hlavou dal
druhou branku Motorletu. Pak se poprvé vážněji ukázali domácí. V 56, po akci Redžiče vystřihl
Matsiyevych nůžky, ale těsně minul. Pak si s chutí zastříleli hosté a akce, jako přes kopírák přinesly
pořádný brankový příděl. V 59. centroval Brodský a Mošna hlavou dal na 0:3. O minutu později
zatáhl míč Pyšek, který našel volného Karbulku a bylo z toho 0:4. Pátá branka padla dost hloupě.
Pyšek tvrdou střelou do hlavy sestřelil bránícího Klimeše, od kterého šel míč do zámezí. Následující
roh Brodského poslal hlavou do sítě Hák. Klimeš musel ze hřiště a na jeho místo musel Siegl. Za
další dvě minuty padla 6.branka. Brodský našel na velkém vápně Osvalda a ten trefil přesně k tyči.
V 79. se radoval z branky sám Brodský, kterému na jedenáctku nahrával Osvald. Tři minuty před
koncem opět zatáhl balón Osvald, odcentroval před branku a Hák z úhlu o tyč dal osmou branku.
Za dvě minuty vychytal Stehno nájezd osamoceného Machurky. Poslední minuta přinesla šance na
obou stranách. Nejdříve spálil blšanský Hrechko a pak Stehno kryl sólo Brodského.
Blšany se s nejhorší sezónou ve své historii loučily ostudnou porážkou. Co bude dál, nikdo neví.
Pokud se majitelé klubu rozhodnou, čeká je Krajský přebor, ale ani v něm to se současným kádrem
a bez tréningů nebudou mít lehké.

FK Chmel Blšany – FK Motorlet Praha 0:8 (0:1)

Branky: 17.Faktor, 53.59. Mošna, , 60.Karbulka, 65., 87. Hák, 67.,Osvald, 79.Brodský
Rozhodčí: Vrzal – Štuk, Vaňkát, ŽK 3:0, 25 diváků
Blšany: Stehno, Klimeš (79Siegl), Schuma, Volf, Lancz, Mašl – Hrechko, Horváth, Milner
(46:Redžič), Šafera – Matsiyevych.

FK Chmel Blšany | 19.6.2012 8:48 | 1089x přečteno