Libočanská rezerva chce zachránit přebor

Blšanské „B“ vstoupí do jarních bojů krajského přeboru už tuto sobotu, kdy   jede do Litoměřic. Jeho situace je stejná jako u A-mužů, tedy poslední místo v   tabulce a snaha porvat se o záchranu.

Již od léta je B-mužstvo Blšan ve správě vedení Libočan, kde se hrají domácí zápasy. Náš klub se proto o jeho chod nestará, ovšem tým stále nese blšanské jméno a s naším klubem probíhá spolupráce. V mužstvu tak nastupují jednak hráči z blízkého okolí (hráči Libočan), tak také převážně mladí hráči patřící Blšanům. Na podzim se tým často potýkal s nedostatkem hráčů i jejich nízkou kvalitou, což se projevilo na výsledcích. S 9 získanými body je tým poslední, i když k záchraně mu nyní chybí jen tři body. A před sebou má celé jaro, tedy porci 15 zápasů.

Libočany ve spolupráci s Chmelem Blšany tak chtějí krajský přebor zachránit. Nicméně v zimě mužstvo neexistovalo – od skončení podzimní části sezony nehrálo přípravné zápasy, ani společně netrénovalo. Hráči se rozutekli hostovat po okolních klubech. Až týden před začátkem mistrovské soutěže se Libočanech všichni sešli, aby společně sehráli jediné utkání zimní přípravy – pozvali si silné LOKO Chomutov, čtvrtý tým tabulky krajského přebrou, který na rozdíl od Blšan „B“ celou zimu nezahálel a hrál třeba Apollo Cup.

I přes vše zmíněné se podařilo celkem 12 hráčům (jeden střídal) naprosto šokovat soupeře i přítomné diváky, když Chomutov porazili 2:0 dvěma góly Břečky. Zimní odloučení tak možná týmu pomohlo. Sestava byla: Trenčanský – Erler, Stančík, Zlatohlávek, Vacík – Břečka, M. Paul, Sirový (46.Poborský), Podroužek- Holenda, Baierl ; takže nastoupil i blšanský dorostenec Zdeněk Poborský a na pravé straně zálohy předvedl solidní výkon. Je třeba říci, že Chomutov nepřijel s tím nejlepším, co má k dispozici, proto byl trenér Laibl po utkání zdrženlivý a výhru nepřeceňoval.

Na ostro zahájí Béčko tuto sobotu, když jede hrát do Litoměřic, na půdu jednoho z možných rivalů v boji o záchranu. Rozhodně nastoupí v silnější sestavě, protože za rezervu půjde hrát například Ladislav Jamrich z druholigového A-týmu. Jamrich má totiž v lize zákaz startu za žluté karty nasbírané na podzim, proto nepojede do Jakubčovic. Je možné, že do Litoměřic na přebor pojede ještě jeden fotbalista Áčka, který nebude nominován na Jakubčovice. K tomu se pak k mužstvu přidají dva starší dorostenci Blšan, neboť dorostenecká divize zahájí až 24.března. Naši dorostenci si tak vyzkouší hru s muži a ještě pomohou B-týmu, neboť kvalitativně na to určitě stačí.

Podobná spolupráce by měla trvat celé jaro. Blšany budou do Libočan průběžně posílat některé fotbalisty A-týmu, kteří budou buď v karetních trestech, nebo zrovna nebudou trenérem Bičovským nominování k mistrovským zápasům. Právě pomoc z našeho A-týmu by měl být ten hlavní trumf k záchraně krajského přeboru v Libočanech.

Domácí utkání se budou hrát v Libočanech vždy v neděli od 14:30. První domácí zápas je na programu 18.března, do Libočan přijede silný a o postup do divize bojující Vilémov.

Situace v tabulce:
11. FK Litoměřice 15b.
12. FK Brandov 14b.
13. Sokol Domoušice 12b.
14. Střekov 12b.
15. Proboštov 11b.
16. FK Chmel Blšany B 9b.

FK Chmel Blšany | 7.3.2007 14:06 | 625x přečteno