Letní příprava je v plném proudu

Blšanský mužský A-tým odehrál v červenci zatím sedm přípravných zápasů. Bilance   mužstva je prozatím mírně aktivní, dvě výhry, čtyři remízy a jedna porážka při   celkovém skóre 10:10.

Dosavadní výsledky nově vytvořeného mužstva tak dávají důvod k mírném optimismu. Výkony jsou solidní a podle výsledků má současný tým na to, aby se měřil s dalšími druholigovými celky- především výhra 3:2 nad Jihlavou je lichotivá. Výsledkově nepovedené bylo pouze utkání se Siadem Most (0:3, ale není třeba kvůli tomu panikařit. Za prvé je mužstvo Mostu prvoligové, z druhé se hrálo jen den po zápase Blšan s Plzní „B“ (své tedy mohla sehrát únava) a za třetí ani samotný výkon nebyl špatný. V první půli sehráli naši borci zcela vyrovnané utkání, teprve ve druhé nás Most přehrál, dvě branky však vstřelil až v závěrečné desetiminutovce.

Jako slabina se ukazuje určitá nesehranost hráčů, protože z jara nezůstal žádný základ a tak se staví nové mužstvo. Díky spolupráci s Mostem se do přípravy zapojilo několik cizinců, což způsobilo jazykovou bariéru komplikující komunikaci na hřišti i mimo něj, tyto nedostaky se pokouší tým odstranit pokud možno do začátku ligy. Fotbalová kvalita je však patrná jak u cizinců, tak i u hráčů příchozích ze Siadu Most. Trenér Bičovský nyní rozhoduje o zůžení kádru, někteří hráči budou z A-týmu vyřazeni. To je věc, kterou z minulých let neznáme- zatímco tehdy byl problém najít dost fotbalistů a kádr se často doplňoval až těsně před startem ligy, tentokrát celou přípravu absolovuje hodně hráčů a trenér tak může vybrat ty nejlepší.

Pokud jde o hráče samotné, tak ačkoliv se tým hodně mění, někteří hráči dostávají více prostoru a je zřejmé, že s nimi trenér počítá. V brance jde o Radu, v obraně hodně času hraje Loos, Jakub Susser a Poláček, hodně nahrál i Zachariáš a už jistým hráčem Blšan pro podzim se stal obránce Jamrich, jenž přichází na hostování z Mostu. V záloze stabilně hraje Šiml, Fleišman, Jedinák, Béreš či Bednář, k nim Argentinec Eseqiel a brazilec Andrei. Nejstabilnější je zatím útočná formace. Střídá se zde trojice Bogdanov (bulharský hráč), Psohlavec a Janis.

O sestavě pro druhou ligu hodně napoví nadcházející sobotní utkání se Žižkovem. Trenér Bičovský se zde totiž chystá již vyslat nejsilnější jedenáctku.

Možná jediným negativem dosavadního průběhu přípravy je zranění útočníka Jana Klasny. Ten dostal zánět do chodidla a nohu má v sádře. Do A-mužstva se už nedostane, na podzim bude hrát buď za B-tým, nebo ho klub odešle na hostování do klubu z ČFL, případně divize.

FK Chmel Blšany | 20.7.2006 16:41 | 612x přečteno