FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Kyselý nedělní předkrm

   Po dlouhých třech týdnech se do Blšan opět vrátil jeden z nejvěrnějších –   Jaromír Hykl. Bohužel utkání, které viděl, nedopadlo nejlépe…

Neviděl jsem naše mužstvo čtyři zápasy za sebou. Debakl ve Vlašimi a prohra v Jablonci – to asi nebylo o co stát. Nezažil jsem však ani jedno vítězství jak doma s Vyšehradem, tak venku v Kolíně. Natěšen na to, že konečně kluky uvidím jsem v neděli vyrazil na Varnsdorf a byl jsem zvědav, zda skutečně dochází v mančaftu k obratu k lepšímu.

Myslím, že nemusím žádnému z našich fanoušků popisovat, co jsem potom prožíval na tribuně. U jednoho takového zápasu už jsem letos byl ? na Spartě, a to jsem si myslel, že už něco podobného nezažiji. Ó jak jsem se spletl! Nepřeji nikomu z fandů, ani těm nejprotivnějším, aby zažívali při utkání něco podobného. Je to smutné a člověku je pak všechno tak nějak líto. Líto těch bezradných kluků na place, líto všech těch různě promarněných příležitostí a chyb v řízení klubu v nedaleké minulosti, líto toho nádherného areálu, líto těch několika lidí, kteří ještě na naše Blšany chodí? Koukáte na ten fotbal, nestačíte registrovat počet gólů v naší síti a říkáte a kladete si otázku, proč já sem ještě pořád jezdím?

Ale dnes jsem si dal závazek, že můj snad už tradiční komentář nebude tak pocitový a taky že bude trochu stručnější než obvykle. Ostatně s průběhem zápasu se můžete podrobně seznámit ve zprávě trenéra. Není k tomu v podstatě co dodat. Tak snad jen pár osobních postřehů. Nejsem zastáncem svádění viny za neúspěch na jiné okolnosti. Neudělám to ani tentokrát, ale neodpustím si vyslovit názor, že průběh celého utkání byl hrubě ovlivněn rozhodováním hlavního arbitra pana Berky. Vykartování Klasny, bylo ukázkou necitlivého přístupu a bylo hlavním impulsem ke konečnému výsledku. Žluté karty za v podstatě běžné fauly a viditelný jasný úmysl rozhodčího o likvidaci našeho kapitána. Mnohem horší zákroky krátce před druhou žlutou kartou ?Kláska? ze strany obránců hostů zůstávaly nepotrestány a dokonce ani neodpískány. Nestejný metr rozhodčího zejména v prvním poločase na oba týmy byl všem divákům (určitě i těm nestranným) jasný a zřetelný. Vyloučení Heince v úvodu druhého poločasu pak bylo již jen smrtelnou ránou. Objektivně však musím uznat, že před Heincovým faulem ho útočník obešel a utekl mu, takže musel situaci řešit faulem. V tomto případě byla druhá žlutá celkem na místě a zkušenému stoperovi by se podobné chyby stávat neměly. Otázkou zůstává nejasný původ první žluté Heince v prvním poločase. Vyběhnutí ze zdi? Nejsem si jistý, ale je to v podstatě způsob ovlivnění hry tvrdšího obránce rozhodčím, který je na zápas ?dobře připraven? a ví, koho má Chmel za soupeře v příštím kole!

Od druhé červené karty, to je tedy vlastně celý druhý poločas, už nebylo co řešit a bylo to jen čekání na výši výsledku. Náš mladý nezkušený tým zatím nemá na to, aby otáčel nepříznivé výsledky. Natož když hraje o devíti. I přes to jsme ještě pár jasných chvilek zažili zejména při únicích Martina Maška, ale to již bylo ke konci utkání a chyby obránců hostí pramenily z aktuálního výsledku na hřišti a již menší koncentraci na hru. Ani se mi nechce rozvádět úvahy o nezbytnosti starších zkušenějších hráčů v našem mužstvu. To je nám všem stále více jasnější. Škoda, že Patrika Gedeona se už asi na hřišti nedočkáme. Vkládali jsem do něho dost nadějí?

Ještě pár slov k výkonu. Jako vždy zhruba prvních dvacet minut utkání je hra celého mužstva celkem v pohodě. Vytváří šance, je přinejmenším vyrovnaným soupeřem. Troufnu si říci, že hosté byli hratelným soupeřem a že třeba béčko Liberce bylo určitě lepší a gól nám nedali? Nastupovali vlastně bez brankáře a nad průměr vybočovali podle mne pouze Obajdin a Grubhoffer. A o tom to je. Hráči s podobnými zkušenostmi dokáží ovlivnit způsob hry celého mužstva. Oba góly v naší síti v první půli byly velice laciné a padly po zbytečných chybách obránců. To by se nemělo opakovat. Myslím si, a i jsem tomu o poločase věřil, že Chmelaři měli na to, aby neopakovali podobné chyby, dali kontaktní gól a průběh by mohl být ještě dramatický. Bohužel druhé vyloučení bylo zásadní a mužstvo se z něho již nevzpamatovalo. Geovani dohrával zápas s naprostou nechutí a otráveností. Řehák je buldok, ten to sám neodchodí, potřebuje mít vedle sebe někoho zkušenějšího. Ostatní se nedostali z útlumu celý zápas. Scházel Čonka a ?Bedny? ? tomu role obránce moc nesedí. Světlým bodem a podle mne jedním z nejlepších hráčů celého utkání byl Wilfrid. Je vidět, že dostává příležitosti, hraje a odvádí poctivou práci. Jeden z mála hráčů, který se uměl uvolnit a přejít individuálně přes jednoho i dva zadáky soupeře. Vytváří šance útočníkům a i sám se do nich dostává. Bohužel i jemu došla chuť a zápas ani nedohrál do konce. Je to však velká perspektiva pro mužstvo a pokud půjde jeho výkon nahoru mohl by být nástupcem Andreie da Silvy nebo Bogdanova z loňského druholigového mužstva. Rulf hrál tentokrát více v útoku a přes jeho nesporné klady jako jsou technika a i celkem tvrdá střela, nedostává se tak často do šancí a má značnou nevýhodu proti silným a robustním zadákům. Zacharda chudák měl za nedělní obranou asi několikrát chuť prásknout s rukavicemi a jít od toho. Jeden z gólů po tečované střele naším obráncem pustil dost zbytečně, ale nikdo mu za to vinu nedává. Myslím, že problém by měli i brankáři zvučnějších jmen a chytat v takovémto zápase ? no já bych to nechtěl prožívat. A že jich Zdeněk už pár podobných zažil?

A to je všechno. Slíbil jsem že budu stručný. Víte z čeho začínám mít strach? Aby se na tribuně nescházela už jenom parta rodičů, příbuzných a známých našich hráčů. Začíná mi to tak trochu připadat. No po tom nedělním výsledku by nakonec nemuseli přijít ani oni?

FK Chmel Blšany | 16.10.2007 14:34 | 798x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.5.2024 3:57:08