Kompletní přehled změn v kádru během zimy 2007

S koncem února v Česku skončil přestupní termín pro profesionální fotbalisty.   Nabízíme vám aktuální přehled změn v kádru A-týmu mužů, v nichž některé novinky   se odehrály až v posledních dnech a hodinách. AKTUALIZOVÁNO

Z hlediska odchodů je už delší dobu znám odchod hráčů Caushaje, Belaňe, Béreše, Hraničky a Blahy. Nedáno k nim přibyl útočník Psohlavec. Novinkou je ale i odchod Miroslava Heince, který se vrací zpět do Mostu. V zimní přípravě trenéra Bičovského svými výkony nepřesvědčil a navíc obránců máme dostatek. Čerstvé je i rozhodnutí o odchodu záložníka Martina Bednáře, který ještě v neděli nastoupil za Blšany na Vyšehradu. Odchází do Mostu na hostování, aby pomohl B-týmu v záchraně divize. V Blšanech by zřejmě ve druhé lize nenastupoval. Vzhledem k jeho věku je ale dost pravděpodobné, že jeho čas pro Blšany přijde v příštích letech.

V jistotu už se změnily také odchody Flaišmana a Štípka, kteří ale od ledna už stejně působili v Mostě, který je zkoušel. Do Mostu nakonec zamířil na hostování i náš záložník David Čonka, o čemž bylo rozhodnuto až na poslední chvíli. Naopak Bogdanov, který také začal přípravu v Mostě, bude na jaře působit v Blšanech.

Totéž platí o obránci Michalu Benkovi, který byl v minulých týdnech na odchodu z Blšan do Ústí nad Labem, ovšem jeho přestup zhatil soutěžní řád; hráč měl zájem jít do Ústí nad Labem, ale neuvědomil si, že by to byl v této sezoně už jeho třetí klub, což pravidla neumožňují. Hráč cítí, že v Blšanech nebude mít místo v základní sestavě, protože obránců je přebytek, ovšem jiná možnost než zde zůstat pro něho ani pro klub není.

Také seznam příchodů je dlouhý. Mezi opory by měli patřit zkušení hráči Mostu, pro které už v Siadu není místo. Jde o gólmana Svobodu, stopera Novotného a záložníka Pilaře. V nich přišlo mnoho tak potřebných zkušeností, které nám v zimě chyběy. Jen počty prvoligových startů se tímto v našem týmu zmnohonásobily. Vedle harcovníků ale přišli i mladíci. Jan Klasna s Vojtěchem Trupem se vrátili z hostování v Mostu, zatímco Klasna se bude bít o místo v základní sestavě (a zimními výkony naznačoval, že by se mohl bít úspěšně), Trup bude pomáhat v dorostu. Již delší dobu je i známo, že mužstvo bude posíleno o obránce Antonína Rosu z Teplic, zatím s třetiligovými zkušenostmi.

Novinkami ve věci příchodů jsou tři mladší fotbalisté. Z Plzně přijde hostovat Michal Smejkal, jedenadvacetiletý univerzální hráč, do obrany i útoku. Ofenzivním fotbalistou je pak nejčerstvější posila, Ezequiel Horacio Rosendo, 22-letý Argentinec, který v Blšanech působil už v minulém létě, kdy ho tu Most testoval. Tehdy vedení Mostu zaujal, tak si ho vzali k sobě. Nyní však dospěli k názoru, že pro první ligu ještě nedorostl a bude pro něj lepší hrát v Blšanech, kde má více šancí nastupovat. Totéž lze říci o třetí mladé zahraniční posile z Mostu na hostování, je to Brazilec Andrei, teprve 19-letý, zatím ještě v dorosteneckém věku, o jehož příchodu bylo rozhodnuto až dnes, v poslední den přestupního termínu.

Posílení kádru ještě nemusí být konečné. Přstupní termín sice končí, ale až do 6.dubna mohou přicházet hráči jako amatéři a je možné, že toho náš klub využije. Příkladem by mohl být obránce Gary Tavarz, o něm sice již bylo rozhodnuto, že půjde do Blšan, ale nyní si obnovil zranění kolena a není jasné, zda bude pro jaro použitelný. Až na základě dalšího vývoje jeho zdravotního stavu se ukáže, zda půjde hrát do Blšan jako amatér, nebo se jeho příchod vůbec neuskuteční. Nemělo by totiž smysl zaměstnávat na čtyři měsíce hráče, který by pak celou jarní sezonu promarodil.

Kádr je široký, proto bude náš klub i na jaře využívat B-tým, který bude hrát v Libočanech svá utkání vždy v neděli odpoledne. Fotbalisté, kteří nedostanou od kouče Bičovského šanci v druholigovém zápase, budou proto nastupovat za juniroku.

Potěšující zprávou je relativně dobrý zdravotní stav kádru. Drobná zranění sice jsou, ale vše by mělo být do začátku druholigové soutěže, za 10 dní, vyléčeno. Samozřejmě jen v případě, že nepřibudou zranění další.

V zimní přírpravě ještě odehrají Blšany dva zápasy, oba na na domácí půdě . První tuto sobotu 3.3.2007 od 11.00 hodin s ambiciózní Jihlavou, která se tento týden v Blšanech připravuje na soustředění. Závěrečné utkání se pak bude hrát v úterý 6.března od 15:30, kdy přijede divizní Chomutov. Opět tak aplikujeme strategii provedenou už v loňském létě – na závěr přípravy a těsně před ligou zápas s výrazně slabším týmem, kde by si měli naši hráči zvýšit sebevědomí, především střelecké. V létě to odnesl Beroun porážkou 0:17, tentokerát se také skóre opravdu nedá očekávat, neboť Chomutov je kvalitativně na vyšší úrovni.

Už 10 .března začíná druholigová soutěž, náš z velké části pozměněný kádr čeká první ostrý zápas v Jakubčovicích. Snad se posilnění zejména o zkušené hráče projeví v tom, že už se nebude opakovat výsledek z podzimu, kde jsme Jakubčovicích doma podlehli ostudně 0:4

FK Chmel Blšany | 1.3.2007 13:06 | 663x přečteno