FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Kapitán dorostu Hofmann si nervozitu nepřipouští

  Náročné jarní měsíce má před sebou Rudolf Hofmann, nynější kapitán staršího   dorostu Blšan. Na hřišti povede svůj tým za postupem do České ligy a ve škole ho   čeká maturita. Před začátkem jarní sezony jsme s ním uskutečnili emailový rozhovor   pro náš web.

Ruda je pravým odchovancem Chmelu. Jak se dočtete i v samotném rozhovoru, nikdy nehrál jinde než v Blšanech. Jeho dlouhá cesta mládežnickými výběry však skončí už za pár měsíců, kdy ho po konci jara čeká přechod mezi dospělé. Případné prvenství v divizi a tím vybojovaný návrat do dorostenecké ligy by byl krásnou tečkou za jeho dlouhým působením v blšanském mládežnickém fotbale. Především o starším dorostu, ale i o něm samotném jsou následující otázky a odpovědi Rudolfa Hofmanna.


Už příští víkend startuje jarní část divize dorostu a s tím i vaše cesta za postupem do České ligy. Z podzimu máte výbornou výchozí pozici, jste první. Jak se těšíš, cítíš nějakou nervozitu?
Příprava byla dlouhá, a proto už je velká chuť se pustit do zápasů, ve kterých se budou rozdělovat mistrovské body. Zároveň to beru jako velkou zodpovědnost a myslím, že nejsem sám. Nervozitu si už nepřipouštím.

Kdo má na úspěšném podzimu největší podíl? Je to kvalita kádru, nízká úroveň divize, nebo hlavně osoba trenéra Kolmana, jenž v létě přišel ze Sparty?
Myslím, že určitě celé mužstvo i vedení kolem něj má zásluhu na postavení, které jsme po podzimu zaujali. Nevyzdvihoval bych jednotlivce! Trenér Kolman přinesl oživení mužstva. Myslím, že kádr je sestaven velice dobře. Obsahuje výběr ze tří ročníků. Divizní soutěž je na slabší úrovni, ale jak jsme mohli vidět, Ústí prohrálo s předposlední Českou Lípu!!! Je tu čtyři pět týmů, které jsou ale kvalitní. Každé utkání začíná 0:0.

Tvůj tým už má skoro za sebou dlouhou zimní přípravu, jak ji hodnotíš? Objevily se nějaké problémy? Počasí vám nahrávalo, soustředění se také vydařilo…
Hodnotím ji kladně. Příprava byla adekvátní k podmínkám, které nám přichystalo počasí. Letos se povedlo. Trenér do nás dostal to, co chtěl. Odehráli jsme spoustu přípravných utkání, ve kterých se protočili všichni hráči zapojení do přípravy. Mohli tak ukázat trenérovi, že právě oni jsou ti, kteří na jaře budou bojovat o postup. Soustředění proběhlo tak, jak mělo. Běhání, posilování, taktika ale i určitý relax (bazén, vířivka, playstation). Problém bych viděl jen v tom, že byla docela početná marodka. Někteří hráči trénovali, i když byli zranění.

Změny v mužstvu byly poměrně malé, přesto, bude tým podle tebe na jaře silnější než na podzim, třeba díky návratu Vojty Trupa z Mostu?
V mužstvu se vystřídali jen brankáři. Jinak nikdo neodešel a přišel jen Vojta Trup. Vojta je určitě posílením našeho mužstva. Je schopen strhnout mužstvo. Zároveň musím říci, že jednotlivec mužstvo nedělá!!! Jestli budeme silnější nebo slabší, musí posoudit soupeři. Já věřím, že tým má svoji vnitřní sílu a že bude na jaře minimálně stejně silný jako na podzim.

Bude vám na jaře ještě pomáhat Jakub Süsser, který už je členem A-týmu trenéra Bičovského? Jakou mimochodem předpovídáš tomuto reprezentantovi budoucnost?
Tohle není asi otázka pro mě, nýbrž pro blšanské vedení, jak s Kubou naloží. On určitě rád pomůže. Taky má podíl na podzimním úspěchu. Jakub je velmi talentovaný mladý hráč. Má fyzické i technické předpoklady k velkému fotbalu. Na svůj věk už má dost fotbalových zkušeností. Když na sobě bude nadále pracovat, myslím, že se nemusí obávat o svoji kariéru. Přeji mu sportovní úspěchy bez žádných závažných zranění.

Kromě toho byli ke staršímu dorostu přiřazeni dva hráči ročníku 1990, Lesniak a Rámeš. Najdou podle tebe mezi staršími hráči místo v sestavě?
Ano, tito mladší hráči byli zařazeni k nám. Jestli najdou místo v sestavě, nemůžu zodpovědět, protože nejsem trenér. Jediné, co mohu říci, je, že se o něj každopádně poperou.

Výsledky v přípravě jste měli výborné, porazili jste třeba 3:0 Spartu „B“ hrající o úroveň vyšší soutěž. Nehrozí, že byste měli až příliš sebevědomí a pak podcenili nějaké lehčí soupeře?
V přípravě jsme zaznamenali výborné výsledky, ale i ne zrovna lichotivé. Utkání se Spartou se nám podařilo. Vycházelo nám vše. Fungovalo celé mužstvo. Hráli jsme to, co jsme si řekli před utkáním. Myslím, že jsme si dokázali, že umíme hrát a jsme schopni konkurovat týmům z vyšší soutěže. To bych nechtěl, abychom podcenili některého z papírově slabšího soupeře. Musíme jít od zápasu k zápasu. Musíme se soustředit na naši hru.

V přípravě jste ale hlavně hráli Apollo Cup, turnaj převážně mužských týmů z krajského přeboru. A rozhodně jste se mezi nimi neztratili. Byl pro vás kontakt s fotbalem dospělých nějak obohacující a případně v čem?
Někteří hráči hráli tento turnaj již potřetí. Vždy to jsou vyrovnaná utkání. Několik zápasů jsme prohráli nebo ztratili až v samém závěru. Byla to škoda. Obohacující? Mužská družstva se nás snažila přejet (fyzicky). Nebrala si s námi servítky. Nikdo přece nechce prohrát s dorosteneckým mužstvem. Právě zde vzniklo několik zranění hráčů. Naopak každý si zde mohl přičichnout k dospělému fotbalu, který nás zanedlouho čeká.

Můžeš přiblížit, jak vypadá zdravotní stav týmu před začátkem jara? Jaká je marodka?
Neustále nás doprovází několik zranění. Momentálně již všichni hráči absolvovali přípravné utkání, ale některá zranění nejsou vyléčená. Nejsme stále ještě kompletní. Je nejvyšší čas, aby se marodka co nejrychleji vyprázdnila.

Sledujete také dění u soupeřů, v Ústí nad Labem a Děčíně? Jaké o jejich zimě máte informace a co na ně říkáte? Třeba tomu, že z Ústí odešel nejlepší podzimní střelec…
Nezajímáme se o to, když tedy budu mluvit za sebe. Chceme se soustředit na naše výkony. Postup do České ligy máme ve svých rukou. Když tyto soupeře porazíme, nemusíme se koukat na to, co se u nich děje. Informaci o přestupu jejich nejlepšího podzimního střelce jsem postřehl z tohoto webu.

Pojďme trochu k tobě samotnému. Teď jsi kapitánem dorostu, ale v létě skončíš v dorosteneckém věku. Jak vidíš svou další fotbalovou budoucnost?
Těžká otázka! Jedno vím určitě. Bude se odvíjet podle toho, zda se dostanu na vysokou školu. Pokud se dostanu na VŠ, bude moje fotbalová budoucnost spojena s městem, ve kterém budu studovat. Když se nedostanu, nevím. Přál bych si určitě zůstat ve spojení s mateřským klubem ? FK Chmel Blšany.

Od kolika let v Blšanech působíš a jak jsi se sem dostal? Pocházíš z regionu?
Ke kopané mne přivedl otec. Pocházím ze Žatce, ale nikdy jsem za Žatec nehrál. Od začátku své ?kariéry? hraji jen za Blšany. Prošel jsem všemi mládežnickými celky. Fotbal jsem začal hrát tři měsíce před dovršením šesti let v květnu 1994. První mistrovské utkání jsem odehrál v září téhož roku. Letos v květnu budu ?slavit? 13 let v Blšanech. Doufám, že šťastných.

Byly to pro tebe dobré roky? Kdyby jsi se měl zase jako kluk rozhodovat, kde hrát, zvolil by jsi opět Chmel?
Určitě jsem tady zažil spoustu krásných let. Bylo období, kdy to nevypadalo růžově, ale překousl jsem to. Kdybych byl opět na začátku, rozhodl bych se zase pro Blšany.

Na konci března budou v Blšanech talentové zkoušky, budou se přijímat noví hráči. Čím by jsi kluky, kteří váhají kam jít, nálakal na to, aby šli kopat při střední škole za Blšany?
Jednoznačně perfektní zázemí!!! Kde jinde najdou tolik kvalitních tréninkových ploch než v Blšanech?! Dostanou možnost vídat na trénincích hráče z mužského A ? týmu, v zimním a letním období zahraniční i české kluby, které zde mají soustředění. V posledních letech se zlepšila práce právě i se střední školou v Podbořanech. Studenti této školy pravidelně hrají středoškolský fotbalový turnaj, jehož vítěz jezdí na zahraniční celosvětové turnaje (v sezoně 03/04 se zúčastnili turnaje v čínské Šanghaji). Každý si určitě vybere nějakou věc, proč do Blšan jít.

Jaké jsou šance, že se někdo z vás současných starších dorostenců prosadí v létě do A-týmu mužů?
Šance??? Záleží na každém z nás, co předvedeme. Myslím, že mezi námi jsou někteří, kteří mají možnost se podívat v létě do kádru A ? týmu.

Kromě toho, že fotbal aktivně hraješ, tak ho také pískáš. Jak daleko už je tvá rozhodcovská kariéra a jaké jsou tady tvé osobní cíle?
Ano, hraji a pískám dokonce i futsal. Moje kariéra nijak zvlášť daleko není. Fotbal pískám od roku 2003 a futsal od roku 2006. Ve fotbale jsem nyní postoupil do I. A třídy krajských mužských soutěží a ve futsale jsem nyní v divizi. Osobní cíle jsou postupné. Třídu po třídě. Nemohu si dávat nejvyšší cíle a pak litovat, že jsem jich nedosáhl.

Kdyby sis mohl vybrat – jednou pískat první ligu, nebo ji hrát. Co by jsi zvolil?
Kdybych si mohl vybírat, tak asi hrát první ligu!

Na závěr zase k Blšanům. Určitě sleduješ i počínání mužského A-týmu ve druhé lize. Jak vidíš jeho šance na záchranu?
A- tým jsem mohl vidět několikrát v přípravných utkání právě z pozice rozhodčího. V některých utkání byl jejich výkon velice pěkný, v některých naopak. Myslím, že mužstvo je vhodně doplněno o některé zkušené hráče a má na to, aby zde udrželo druhou ligu.

Díky za rozhovor

FK Chmel Blšany | 14.3.2007 8:22 | 605x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.9.2023 15:23:28