Kanonýr Lukáš Prückner zajistil Blšanům remízu

Blšany – V utkání s Horním Jiřetínem dvakrát vyrovnal. I díky jeho penaltě mají Chmelaři bod navíc.

Tradičně v pozměněné sestavě oproti předešlému zápasu vyběhli v sobotu 5. dubna dopoledne fotbalisté Blšan na svém stadionu k zápasu 20. kola krajského přeboru. Přivítali Horní Jiřetín z dolní poloviny tabulky, na jehož hřišti na podzim vyhráli 4:1. Tentokrát skončil zápas pro Blšany jen remízou.

Dvě branky dal na podzim v Horním Jiřetíně Lukáš Prückner a dvakrát se trefil aktuálně nejlepší střelec krajského přeboru i v sobotu v Blšanech. A také díky jeho proměněné penaltě po skončení zápasu mají Blšany bod navíc.

V základní sestavě Blšan se objevil bratr Lukáše, o čtyři roky starší Tomáš. Vedle něj hrál v obraně Blšan Petr Sanko, který ještě na podzim nastupoval za Louny a před tím za Dobroměřice. Tam měl ale ofenzivnější úkoly.

V Blšanech se hrál v sobotu pohledný zápas, hlavně v prvním poločase viděla padesátka diváků příležitosti na obou stranách. Blšany se snažily dostat soupeře pod tlak, Horní Jiřetín těžil z rychlých protiútoků, ve kterých hrozil hlavně Ondřej Hlaváček.

Hned v úvodu domácí dvakrát zahrozili po centrech z pravé strany – v prvním případě po přihrávce Šollara hlavičkoval Němec vedle, poté po centru Nového střílel rovněž vedle L. Prückner. Jiřetínský Karlovec, který hrával za Postoloprty, napálil na druhé straně břevno, akci ale posoudili rozhodčí jako ofsajd. Pak přišla velká šance Blšan. Lukáš Prückner pálil do brankáře a hned vzápětí po centru Nového hlavičkoval Kalanin těsně vedle. Nedáš dostaneš. V 17. minutě domácí ztratili na půlce míč, přišla kolmá přihrávka za jejich obranu a Hlaváček v samostatném úniku udělal kličku brankáři Matějkovi a do prázdné brány otevřel skóre – 0:1. Na druhé straně odpověděl po dvou minutách Šollar, jeho rána skončila na tyči. Další šance na obou stranách zůstaly nevyužity, až těsně před přestávkou vyrovnal L. Prückner po centru zprava od Zahálky. L. Prückner mohl domácí poslat vzápětí do vedení, už ne v tak dobré pozici tentokrát ale střílel do brankáře.

Druhý poločas už tolik šancí nepřinesl. Domácí se snažili být aktivní, hosté je ale příliš k zakončení nepouštěli a sami hrozili rychlými protiútoky. A jeden z nich, ve 49. minutě, využili – svůj druhý gól v zápase a čtvrtý v sezoně přidal Hlaváček. Hosté mohli náskok zvýšit po dalším brejku. Uvolnil se Jankovič, který v létě oslaví 40. narozeniny, ale jeho střelu k tyči vyrazil pěkným zákrokem domácí brankář. V 58. minutě vyrovnal L. Prückner 22. brankou v sezoně. Jeho střela z přímého kopu skončila po teči ve zdi za zády bezmocného Pilaře. Blšany se dál tlačily dopředu, z protiútoků ale byli nebezpečnější hosté.

Nikdo branku už ale nevstřelil. Zápas tak skončil remízou a šlo se na penalty. Za domácí proměnili Horst Siegl mladší, Šollar a L. Prückner, za hosty Dolejška a Jankovič. Karlovec střílel vedle, což rozhodlo o tom, že bod navíc si do tabulky připsaly Blšany.

Blšany – H. Jiřetín 2:2 (1:1) po penaltách 3:2

Branky: L. Prückner 2  – Hlaváček 2; Rozhodčí Zubr, ŽK 3:2; 50 diváků

FK Chmel Blšany: Matějka – Sanko, T. Prückner, Siegl, Zahálka – Šollar, L. Prückner, Němec, Krejčík, Nový – Kalanin (85. Vácha)

Sokol Horní Jiřetín: Pilař – Flemmr, Jankovič, Horák, Popelka – Dolečka, Bystrý (46. Vrána), Broskovics (85. Čermák), Novotný – Hlaváček, Karlovec