K narozeninám kapitánská páska a gól navrch

Michal Polodna zářil Tenhle chlapík teď má své dny. Dnes slaví 28.narozeniny, včera byl útočník Michal Polodna hvězdou dohrávaného utkání Blšany-Mladá Boleslav. Dal jediný gól Blšan a ten znamenal tři body.

Polodnovo narozeninové štěstí se začalo psát už v neděli. To dostal čtvrtou žlutou kartu Jan Vorel, kapitán Blšan. A tak od něho „Polda“ zdědil pro středeční utkání kapitánskou pásku. Bylo to poprvé v jeho kariéře, kdy byl kapitánem. Už to je pro fotbalistu důvod k radosti sám o sobě. Jenže Michalovi tohle rozhodně nestačilo. V samotném zápase proti Boleslavi si v 73.minutě naběhl na krásný pas Tomáše Pešíra a netradičně levačkou vystřelil z hranice šestnáctky na branku. Míč skončil pod břevnem v síti. Jeho střela ukončila 355 minut dlouhé čekání fanoušků na gól. Na konci záapsu ho trenér střídal, aby si mohl vychutnat ovace nadšených diváků.

A to měl Polodna na kopačce nejméně dvě další vyložené šance- v 9.minutě dobře střílel na gólmana Boleslavi, ale ten střelu zneškodnil. V 86.minutě pak šel sám na soupeřova brankáře, ale ten mu zabránil ve skórování včasným vyběhnutím… „To byla škoda. Já si po očku hlídal protihráče, který mě stíhal, a na brankáře jsem v tom okamžiku úplně zapomněl“ řekl k tomu hráč po zápase v rozhovoru pro idnes.cz Tentokrát mu to ale asi těžko někdo vyčítal.

Zdá se to být neuvěřitelné, ale v posledních sedmi ligových zápasech se nikdo jiný než Polodna za Blšany trefit nedokázal. Sám zmíněný útočník dal za tu dobu dva góly a oba znamenaly výhru Blšan 1:0. Počátkem prosince to bylo proti Jablonci a nyní Mladé Boleslavi. Celkem už Michal vstřelil v lize 17 branek, z toho tři ještě za Bohemians, odkud v roce 2003 do Blšan přišel. V letošní sezoně se Polodna trefil počtvrté a je tak nejlepším střelcem týmu. Při úrovni naší ligy to také znamená, že mu chybí jen tři góly na nejlepší střelce soutěže.

V zimě měla o našeho útočníka zájem Marila Příbram, kde hráč působil už před pěti lety, ale klub ho tam nakonec na přestup nepustil. A jak je vidět, dobře udělal. Ve 28 letech je Michal Polodna na vrcholu fotbalových sil a určitě ještě může mnohé branky za Chmelaře vstřelit. A některé už teď na jaře, kdy to bude moc potřeba. Kéž by současné šťastné období Michalovi vydrželo co nejdéle. A samozřejmě mu tímto za všechny fanoušky přejeme všechno nejlepší k dnešním narozeninám! Ať to tam dál padá…

FK Chmel Blšany | 23.3.2006 7:00 | 590x přečteno