Jirny jsme vyplenili...ale jen na čtrnáct minut

V zápase proti domácímu favoritovi se Chmel dlouho držel, nakonec však bohužel odjel s prázdnou

Blšany vstoupily do zápasu aktivně a prvních dvacet minut soupeři nic nepovolily. Hra se odehrávala ve středu hřiště a obrana chmelařů jistě dirigovaná Burešem a Vlkem bezpečně odolávala. Naopak blšanští několikrát zahrozili rychlými brejky, ale Podroužkovi několikrát utekl míč, nebo vhodný moment ke střele či centru prováhal. Okolo dvacáté minuty mojli jít dva hráči ve žlutém sami na brankáře, ale pomezní si nezapomenul všimnout neexistujícího ofsajdu. Jediným vážnějším ohrožením blšanské branky byla prudká střela z malého vápna po sérii zmatků v PÚ hostů, naštěstí soupeř napálil jen připraveného Machynka.

Po přestávce měly i nadále ze hry více překvapivě Blšany. Po jedné z mnoha rychlých akcí se v 54. minutě nedohodl brankář Viktorie s obráncem, vysoký míč propadl a nikým neatakovaný Zápotocký v pohodě doráží do prázdné branky. Poté se však Blšany zatahují, přestávají hrát a jejich hře schází pohyb. Naopak Jirny přidali na obrátkách a jejich rychlé kombinace dělají naše obraně problémy. Machynek s obtížemi odvrací centry do šestnáctky, dokud se v 68. minutě neuvolnil útočník soupeře, zpracoval ve vzduchu míč a v klidu srovnal. Konec blšanských nadějí znamenala červená karta pro Zápotockého, poté to už byla jen otázka času, kdy chmelaři definitivně odpadnou. Druhý gól padl v zápětí, kdy Machynek pádem pod nohy hráče Jiren míč jen vyrazil k jinému, který nacentroval na prázdnou bránu – kde v pohodě doklepává soupeř na 2:1. Ódou na trapnost byl třetí gól, kdy soupeřův útočník vystihl nepovedenou malou domů a v pohodě dorážel do prázdné. Po nadějném průběhu jsme tak opět vyšli naprázdno…