Ještě pětkrát!

Pan Jaromír Hykl v následujícím článku podrobně analyzuje situaci A-týmu po   dalších pěti odehraných kolech.

Máme za sebou dalších pět kol podzimní části soutěže. Je čas zhodnotit tuto třetinu očima skalního fanouška chmelařů.

Mužstvo vybojovalo šest bodů což je o dva více než v první třetině soutěže a dostalo se matematicky na 33 % úspěšnost. Je to tím, že místo remízy v první třetině, mají kluci na kontě o dva body za vítězství více. Pořád ale straší další tři porážky a zejména ty na domácí půdě mrzí. Podle mých laických počtů by mohl být konečný podzimní účet 15 bodů a 11. až 13. místo v tabulce. Znamenalo by to přivést bod ze Sokolova a z Bystrce a porazit doma Ústí. Což myslím že není zas až tak nereálné. Já jako nenapravitelný optimista věřím ve tři bodíky z Bystrce, což by na konci první části soutěže znamenalo krásných 17 bodů. Ale? Jsem přesvědčen o tom, že i těch 15 bodů by znamenalo relativně klidnější přezimování a celkem dobrá startovní čára na jaro. Asi se shodnu s ostatními fanoušky, že by to bylo v podstatě splnění plánu pro letošní sezonu, kterým je udržení v soutěži, stabilizace kádru a získání herní pohody pro útok na vyšší patra v tabulce ve druhém druholigovém ročníku ppl. (rozuměj po první lize, jako před Kristem a po Kristovi!) ;-)

Hráči vybojovali šest bodů. Šest bodů za velmi dobré výkony v utkání doma s Bohemkou a skvělý zápas v Hradci Králové. Vítězství nad Bohemians 1905 bylo výsledkem maximálního nasazení všech hráčů a jejich soustředěného a cílevědomého výkonu do posledních vteřin zápasu, kdy uhájili jednogólové vítězství. Utkání jsem viděl a byl to pro mne letošní nejhezčí blšanský zážitek (hned po steaku a pivku v každém poločase). Bohužel na podzim doma zatím poslední. Utkání s Opavou bylo pravým opakem. Hned po první půlhodině hry byla polovina mužstva ?na ručník? pro bezkrevný a odevzdaný výkon – až na výjimky (Poláček, Jamrich?). Gól z penalty, celkem šťastné vyrovnání a gól pár minut před koncem rozhodl. Na výkon v tomto utkání musí naši hráči zapomenout, nebo tu soutěž nemůžeme udržet. Naštěstí přišly utkání v Hradci a doma s Jihlavou. V Hradci to bylo jasné a škoda že jsem u toho nebyl. Musel bych hodně dlouho vzpomínat kdy jsem si na utkání Chmelu v Blšanech zakřičel třikrát gól! A říkám naštěstí i prohranému utkání s Jihlavou. Stejný výsledek jako předešlý zápas s Opavou, obdobný sled branek a opět gól těsně pře koncem, který nám vzal všechny body. Nezaujatý a pravidelný divák ale musel vidět ten rozdíl oproti utkání s Opavou. Hra zejména v prvním poločase nepřipomínala souboj sebevědomého jihlavského mužstva v prvoligové sestavě s mužstvem spíchnutým narychlo z kluků z krajských a divizních soutěží. Dění na hřišti bylo přinejmenším vyrovnané a bohužel, dvě zásadní hrubky obrany dokázal nejlepší střelec druhé ligy krutě ztrestat. V druhém poločase se zdálo, že nás Jihlava přejede a několik akcí do odkryté obrany bylo z pohledu z tribuny na přesun na JIPku. Způsob hry, kdy se naši snažili vytahovat Jihlavu z obrany lákáním zpětnými přihrávkami byl taky infarktový a chyby, kterých se při tom naši obránci dopouštěli, byly hrozné. Přesto se podařilo i vyrovnat a už už jsme se radovali z dalšího zlatého bodíku? Zklamání z výsledku, ale naděje z výkonu. Přesvědčení, že trenér Bičovský a asistent Chaloupka tvrdě a cílevědomě s hráči pracují. Po deseti mistrákách je to vidět. To je nezvratný fakt. Nesmím také zapomenout na zápas v Olomouci s béčkem Sigmy. Když se podíváme s odstupem času na průběh utkání ? vedeme 1:0, poločas 1:1 a chvíli před koncem dva slepené góly a je zase po radosti. Všechno to dokládá tu skutečnost, že mužstvo není po herní stránce zas až tak dole, ale nedokáže to, co umí týmy s vyzrálými a zkušenými fotbalisty. Uklidnit hru, podržet míče, nehrát na vlastní polovině? Schválně si spočítejme, kdy jsme přicházeli o body ? Olomouc: 70. minuta 1:2, Opava: 84. minuta 1:2, Jihlava 90. minuta 1:2!!! Zkušenější mužstvo by mělo v tabulce určitě o tři body více a v podstatě by v posledních pěti utkáních neprohrálo! Ale fotbal už je takový.

Zdá se, že se i rýsuje nejsilnější základní sestava i když na některých postech ke střídání hráčů ještě dochází. Pro mne osobně je překvapením to, že Kožíšek odehrál plný počet minut. Nastoupil ke všem pěti zápasům a odehrál je až do konce. Podle zápasů, které jsem měl možnost vidět na domácí půdě mne vůbec nepřesvědčil o tom, že je to hrotový útočník a ve dvojici s Psohlavcem vůbec neuspokojují ani hrou ani zakončením diváky na tribunách. A myslím, že ani trenéry. Bohužel jiné, kvalitnější střelce a zakončovatele zatím mužstvo nemá. Mohl by jím být Štípek? Ali? Nebo Bogdanov? Nezdá se mi ani jeden. Naše největší slabina bohužel přetrvává. Dalším překvapením je pro mne výkon Flaišmana, který odehrál jen jedno celé utkání a jinak byl vždy střídán. V přípravě i v prvních ligových zápasech patřil k největším bojovníkům a věřil jsem, že to bude on, kdo se stane základním kamenem sestavy. Odešla mu forma? Necítí se dobře po zdravotní stránce ? Rozhodil ho tolik zoufalý výkon proti Opavě, kdy ho trenér stáhnul z placu již deset minut po zahájení druhé půle? Je to pro mne dost zklamání a těším se, že se znovu chytne a dostane se zpátky do základu.Všechny zápasy kromě Kožíška odehráli ještě Benko a Zachariáš. Ke všem zápasům nastoupil i Šiml, ale ten nedohrál doma s Jihlavou. Ze sestavy se vytratili Krejčík, Bednář, Bereš a Jedinák odehrál celkem 34 minut. Jakub Süsser nenastoupil ani na jedinou minutu? Asi proto, že obrana se stabilizovala na mužích jménem Jamrich, Poláček, Zachariáš a Loos s Benkem. Benko se mi líbí více ve středové řadě, ale i v obraně odvádí nadstandardní výkony. Doufejme, že absence Poláčka v posledním zápase s Jihlavou byla jen přechodná a bude dál vodit mužstvo na hřiště s kapitánskou páskou. Dle vyjádření pana Bičovského se jedná o naražené lýtko a záleží na rozhodnutí lékařů, kdy ho pustí do plné zátěže. Snad už v Sokolově nastoupí. V zápase s Jihlavou si posledních 20 minut zahrál hráč Hranička. Bohužel, bližší informace o něm zatím nemám a doufám, že se brzy na našich stránkách objeví.

Co říci k brankářům? V Hradci nastoupil Beláň a hned se mu povedla ?nula?. Skvělý start. Asi proto dostal přednost doma s Jihlavou před Filipem Radou. Neměl moc příležitosti vyniknout, přesto v několika zákrocích přesvědčuje o tom, že post brankářů máme obsazen kvalitně a oba brankáři jsou schopni podávat solidní výkony, pokud je obrana nenechá na holičkách jako při posledním gólu Petra Faldyny v neděli doma.

Čeká nás poslední třetina podzimu. Těším se na Viktorku a bylo by skvělé právě na ni ukončit domácí sérii porážek. V přípravě nás přehrála, ale od té doby se u nás dost změnilo. Určitě to nebude mít lehké. Očekávám i horší klimatické podmínky a myslím si, že právě terén by měl více vyhovovat nám. Uvidíme. Není co ztratit. Ovšem porazit doma Ústí bude povinnost a mám z toho utkání strach. Nebližší zápas teď bude v Sokolově. Zdá se, že se po nevýrazném začátku chytil, ale to my také!!! Bral bych vydolovaný černý bodík ze sokolovské šachty. Věřím, že se nenaplní katastrofické scénáře a že koráb jménem FK Chmel Blšany dorazí nepoškozen a nenavrtán sestupovými dělovými koulemi do klidného zimního přístavu.

Tak kluci, naplánoval jsem vám ještě zisk nejméně pěti bodů. Máte co dělat a doufám, že mne nenecháte prodat bubny!!!

FK Chmel Blšany | 13.10.2006 8:53 | 748x přečteno