FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Jak viděl zápas s Uhelnými Sklady Daniel Hrčka

5.2. nastoupili naši fotbalisté k dalšímu utkání v rámci zimního turnaje. Soupeřem byly tentokrát Uhelné Sklady, účastník pražského přeboru. S tímtéž soupeřem jsme minulý rok prohráli na hustého sněžení na zoufalém terénu plném závějí 1:0.

Zpočátku byly aktivnější Blšany, ale v deváté minutě se řítil útočník US na našeho brankáře a proměnil, byť se jednalo s největší pravděpodobností o ofsajd. Hra se vyrovnala, chmelaři však na rozdíl od soupeře totálně selhali ve finální fázi. Minutu trvající kombinace byly obvykle ukončeny nepřesnou přihrávkou. Soupeř naopak dokázal na tři dotyky rozebrat naši obranu a dostával se do přečíslení. Obzvláště závěr poločasu se nevyvyedl. V 37. minutě po dalčím ofsajdu pálil hráč US těsně vedle. O minutu později přišel na řadu další samostatný nájezd soupeře, ale náš brankář dokázal vyběhnout 25 metrů z branky a nadvakrát zablokovat pokusy o střelu. Minutu před koncem půle hráči US špatně vyřešili další přečíslení, které by jinak určitě skončilo brankou.

Úvodní minuty druhé půle vypadaly slibně ? hráči Blšan začali běhat, nabízet se a v útoku byli přímočařejší. Obrovská šance ze 48. minuty však skončila jen střelou do brankáře pražanů. Následné minuty byly horor. 52. minuta a zmatky v blšanské obraně ? 2:0. 56. minuta a další nájezd na brankáře ? 3:0. Další rychlý přechod do útoku v 61. minutě ? 4:0. O 4 minuty později přišla nejhezčí akce Blšan zápasu, když se po rychlém přenesení hry na druhou stranu dokázal prosadit Stracený. Na 4:2 korigoval z penalty Zinhasovič. Poslední slovo měly ale opět US, když útočník soupeře bez problémů proběhnul kolem našich dvou obránců a střelou podél brankáře zvýšil na 5:2.

Celkový dojem z výkonu je ten že pomalu reagující a chybující obrana v kombinaci s mizernou finální fází nedávají naději na úspěch ani proti přeborovým týmům. Nezbývá než doufat, že ostudnou bilanci vylepšíme proti divizním Čelákovicím, kterým máme co vracet, neboť nás na jaře 2009 de facto poslali do kraje (chmelnice tehdy vyplenily 3:1). V dresu Blšan se obejvili mimo jiné Siegl ml., Kalanin, Müller, oba Zinhasovičové, Gruber nebo Stracený. Sigl st. sledoval tým z lavičky.