Jak jsme na tom před začátkem ČFL?

Situace v Blšanech je i nadále velmi komplikovaná. To bohužel i v situaci, kdy   máme za sebou neúspěšný vstup do sezony v poháru ČMFS a do začátku třetí ligy   zbývají poslední dny.

Blšany stále nemají odblokované přestupy a dohodnutí hráči na posílení ze Siadu Most tak stále nemohou být zaregistrováni, ani nemohou hrát soutěžní zápasy. Odblokuje ČMFS našemu klubu přestupy a kdy se tak stane? To je naprosto klíčová otázka a odpověď na ní je tím nejdůležitějším, co nyní bude ovlivňovat dění v Blšanech.

Alternativa č. 1 – lepší: Klubu budou (pokud možno urychleně) odbklokovány přestupy. Okamžitě dojde k zaregistrování hráčů ze Siadu Most, kteří by sem měli přijít na hostování. Jednalo by se o mladíky, mnoho z nich ze zahraničí, podobně jako ve druhé lize. ČFL odehrajeme s normálním týmem, s cílem klub stabilizovat a udržet na úrovni třetí ligy, tj. zachránit se. Na víc po současné letní přípravě myslet nelze. Nicméně tento stav by zaručoval důstojné odehrání sezony a bezproblémové fungování mládeže.

Alternativa č. 2 – horší: Klubu přestupy odblokovány nebudou. Lidově řečeno velký průšvih. Nastoupit by mohlo pouze stávajících 10 hráčů týmu, mezi nimiž není ani žádný brankář. Protože nelze počítat, že budou všichni stále zdraví a nevykartovaní, bude třeba mužstvo před každým zápasem ČFL posílit o hráče ze staršího dorostu. Ten ale bude hrát často ve stejný den a na úplně jiném místě, takže starší dorost bude třeba zase posílit hráči z mladšího dorostu a tak dále. Dominový efekt by mohl paralyzovat celý klub včetně mládeže a výsledky na hřišti by tomu bohužel určitě odpovídaly. Už výsledky dorostu v přípravě na ligu naznačují, že vůbec zachránit Českou ligu bude velká práce. Z týmu odešel celý ročník 1988 a k tomu Vlk do Mostu. Příchody se příliš nekonaly, domluvené posily odřekly poté, co je vylekala situace u mužů Blšan. Je to ale trochu nepochopitelné, protože právě krize u mužů dá mladíkům z dorostu obrovskou šanci, zahrát si ČFL mezi muži.

V případě naplnění druhé alternativy by mohly bohužel nastat i další problémy. Ne všech 10 hráčů působících nyní v Blšanech totiž zřejmě v klubu zůstane, například Hofmann má namířeno hostovat na Vyšehrad, protože v Praze bude od října studovat a potřebuje hrát v hlavním městě. Začátek sezony by ovšem mohl odehrát v Blšanech. Je třeba říci, že přes veškerou snahu trenéra Štefka nebyla letní příprava ideální, na tréninky chodilo méně než 11 hráčů, což samozřejmě není zdaleka dobré.

Pro nadcházející sezonu je třeba si upřímně dávat co nejnižší cíle a těšit se aspoň z toho, že mužský fotbal zůstal v Blšanech zachován, což v jistou dobu rozhodně nebylo samozřejmostí. Žádného pravověrného Chmelaře nemůže současný stav klubu těšit. Slibme si všichni aspoň, že při Blšanech zůstaneme a nenecháme zde fotbal padnout. Naplnění alternativy s odblokováním přestupů by umožnilo klubu volně dýchat a stačilo by pouze chodit na fotbal a povzbuzovat. Při naplnění dříve uvedené alternativy č. 2 nás bohužel, řekněme si to tak, jak to je, čeká sezona plná utrpení a ničeho jiného. Během ní bude čas přemýšlet, co s fotbalem v Blšanech dál. Tady je zase více alternativ a možná ne vše je jen v rukou vedení klubu. Ale o tomto se má smysl bavit, až to bude aktuální… v sobotu nás čeká Béčko prvoligové Plzně.

FK Chmel Blšany | 31.7.2007 22:26 | 723x přečteno