Hrstka prokřehlých diváků byla svědkem nevídané kanonády(Převzato z Lounského zpravodaje)

Ten, kdo si našel v pátečném chladném podvečeru cestu na Blšanský stadion, určitě nelitoval. Hlavně první poločas musel zahřát u srdce i toho nejzmrzlejšího příznivce fotbalu.

Blšany začaly tak, jak je letos jejich zvykem v domácím prostředí, drtivým tlakem. První střelecký pokus Siegla v 5. minutě šel ještě mimo tyče. Pak se sice pokusil hostující Wagner překonat Klímu, ale blšanský gólman byl proti. Z protiútoku přišla první parádní akce Galbavého, který zatáhl míč na hranici vápna, našel volného Siegla a ten otevřel brankový účet Chmelařů. Druhá fotbalová paráda ve stejném obsazení přišla v 17. minutě. Galbavý se efektně zbavil obránce Souše, přihrál Sieglovi a ten neměl problém podruhé rozvlnit síť. Další fotbalový moment patřil rychlonohému Mrázovi, který za sebou nechává téměř o generaci mladší spoluhráče. Ve 28. utekl všem a podle padajícího Lilka dal už na 3 : 0. Fotbalovou chytrost předvedl Mráz za další tři minuty. To dostal přesnou přihrávku od Kučery, ale místo střely posunul na zcela volného Lancze a ten neměl problém skórovat. Pátou branku a svou třetí dal opět Siegl. Brankař Lilko ve 40. míč pouze vyrazil před sebe a nikým neatakovaný kanonýr poslal míč po páté do branky Souše. Kanonádě ještě nebyl konec. Ve 43. zastavilo břevno střelu Lancze a následnou dělovku Galbavého Lilko vyrazil. V závěru se neprosadil z blízkosti Kučera. Po přestávce se ale fanoušci nestačili divit. Do branky se místo Klímy postavil Protivínský a hned se musel červenat a s ním i celá obrana. Ve 49. se trefil celkem snadno Macháček a za pouhou minutu přidal další branku hostí Broum. Hosté se vrátili do hry a Protivínský několika dobrými zákroky Chmelaře podržel. Domácí fotbalisté opět začali hrát. Pokusy Mráze a Sigla z 55. minuty, ani Kučerův pokus ze 66. v brance neskončily. O minutu později se zapsal do listiny střelců i Galbavý, který dostal nádhernou přihrávku od Mráze. V 74. předvedl Siegl, proč je králem střelců. Po samostatné akci se ve vápně zbavil obránce a podél padajícího Lilka zvyšoval na 7 : 2. Sólo Mráze ze 79. skončilo vedle tyče Lilkovy branky, ale po narážečce Siegl, Čížek přidal osmou branku o tyč Galbavý. Horst mohl dát i pátou branku, když mu do ideální pozice naservíroval míč Mráz, ale Siegl mířil vysoko nad. Pak domácí přestali hrát a ke slovu se opět dostali hosté. V 90. dal branku z přímého kopu za malou domů ve vápně Schoř a v první minutě prodloužení dal poslední branku utkání Scheithauer.

Za reportáž děkuji Jardovi Tošnerovi

FK Chmel Blšany – Siad Souš 8:4 (5:0)

Branky: 12., 17., 40, 74. Siegl, 67. a 86. Galbavý, 28. Mráz, 31. Lancz ? 48. Macháček, 50. Broum, 90. Schoř, 91. Scheithauer

Sestava Blšan:Klíma (46. Protivínský), Gruber, Veniger, Ložek, Lancz (67. Slavík), Galbavý, Čížek, Málek, Kučera (78. Kalanin), Mráz, Siegl

Rozhodčí: Mecl, Materna, Hovorka. ŽK Veniger, Mráz – Hlaváček, Tomanec. 50 diváků.

FK Chmel Blšany | 19.10.2009 20:51 | 810x přečteno