Hodně gólů ? málo fotbalu

Nabízíme vám zajímavý komentář fanouška Jaromíra Hykla ke včerejšímu přípravnému utkání Blšan se Žižkovem, které on sám osobně navštívil a které skončilo divokou remízou 4:4:

Tak už nám to zase brzy začne. Zimní spánek pomalu končí a za několik dnů se zase vydáme do ochozů našeho krásného stadionku, abychom jako už po několikáté, trnuli hrůzou nad tím, jestli se zachráníme nebo ne. Další díl záchranářských prací se blíží, bude to těžká práce a určitě ztratíme hodně nervů.

Dnešní první přípravný zápas na domácí půdě dává mým obavám za pravdu. Několik (asi 20) věrných diváků vidělo dnes naše kluky zase po dlouhé době na trávníku. Nebyla to sice pažit prvního hřiště, zápas se odehrával na jedné z mnoha tréninkových ploch, ale přesto jsem zase rád po delší době spočinul pohledem na žlutomodrých dresech FK Chmel. Dresy pěkné, ale z předvedené hry jsem zase tak nadšený nebyl. Nedostal jsem se k soupisce a jmenovky na tričkách neodpovídali skutečnosti a nebo úplně scházely. Tak jsem se musel nějak orientovat v nových tvářích našich fotbalistů, které se v prvním mužstvu objevili doma poprvé.

Mladý klučina v brance v prvním poločase byl asi Buček. Nejsem si jistý, jestli to byl on, ale výkonem spíš odpovídal dorostenci. Žádná extra jistota ve vápně, při druhé brance pozdě vyběhl k volnému hráči. V druhém poločase jsme měli možnost vidět po dlouhé době v základu ?A? starého známého ?Čerta? Obermaiera. I on dostal dva góly a myslím si, že po odchodu Daňka bude post brankáře naším velice bolavým místem. Obrana hrála v nestandardním složení v prvním poločase se čtyřmi obránci s Lossem, Klasnou, ?Kondorem? Vorlem a Süsserem.

Ve druhém poločase nastoupil napravo Broschinský a odstoupil Loss – zdálo se, že se hraje pouze na tři obránce a Klasna se vytahoval více do zálohy. Nepřipadalo mi, že by obrana byla nějak kompaktní a sehraná. Příliš mnoho hrubek, nejistý Vorel jako dirigent, to by se nemuselo v boji o ligové body vyplatit. Doufám, že v další přípravě uvidíme Müllera a Šourka. S nimi by měla být obrana tak o 50 procent silnější.

Střed hřiště ovládal z našeho mužstva většinou Bílek. Že by nový dirigent hry? Pomáhal mu vydatně i Devátý, který však odehrál jen půlku. Polodna se stahoval více do zálohy a několik důrazných akcí s dobrým tahem na branku předvedl Trapp. Pešír bude v útoku jistě dobrou náhradou za Střihavku. Má cit pro přihrávku i pro zakončení, je to bojovník. Zeher se zdá být rovněž posilou, ale je vidět malá sehranost. Spousta míčů lítá jen na náhodu, hráči soupeře měli příliš prostoru i času na zpracování míče i finální přihrávku. Čtyři góly v naší síti nejsou bůhví jakou vizitkou pro prvoligový mančaft!

Viktorka měla téměř celý zápas více ze hry a naši začali trošku tlačit až po obdržení čtvrté branky a to už Viktorka trochu ubrala plyn. Ovšem žádný trvalý tlak to nebyl, to nám bude zase určitě v mistrákách vadit a scházet. Zdá se však, že standardky budou zase naší silnější zbraní ? dva góly padly po nepřímých volných kopech z prostorů za šestnáctkou. Výsledek byl divoký, Polodnovi se nakonec podařilo vyrovnat, ale scházelo jen pár centimetrů a míč by prázdnou bránu minul. Michalovi se asi sevřely půlky a byl sám rád, že nepřestřelil. Hned po rozehrávce po našem vyrovnávacím gólu rozhodčí zápas ukončil. Do té doby se mi nepodařilo identifikovat ještě jednu novou posilu, podsaditého záložníka nápadného svou malinkou výškou, ale nenápadného svým výkonem. Nastoupil do druhého poločasu a nedokážu odhadnout, která z posil to je.

Zápas skončil remízou, dojem dost rozpačitý. Ale utěšuji se, že příprava ještě nekončí, že se kluci sehrají a hlavně že v nich bude bušit blšanské srdíčko, které nám naději na udržení v lize zachová co nejdéle. A že se nakonec naděje stane skutečností tomu věřím skálopevně ! Blšany do toho !

Jaromír Hykl, Vroutek

FK Chmel Blšany | 5.2.2006 6:56 | 602x přečteno