Hlučín mířil pouze do tyčí Radovy branky

Ve čtvrtém kole v Hlučíně dokázalo naše mužstvo uhrát cennou remízu 0:0. Bod ze   hřiště soupeře je sám o sobě radostný, ale vzhledem k průběhu zápasu a zranění,   která tým nyní postihla, lze hovořit přímo o maximální spokojenosti.

Do zápasu nemohl nastoupit například střelec Martin Psohlavec či záložník Ondřej Šiml, jinak členové základní sestavy. Trenér Bičovský i proto nakonec neudělal velké změny proti utkání s Třincem, pouze nahradil zraněné hráče. Do sestavy se díky tomu vrátili Čonka a Krejčík, poprvé si za Blšany zahrála nová posila Štípek a šanci dostal také Heinc, který dosud odehrál pouze několik málo minut ve Vítkovích. Oba však nastoupili až na závěr zápasu.

První poločas přinesl jen mírnou převahu domácích, kteří měli velkou touhu připsat si první letošní vítězství. Nejprve střílel vedle Kožíšek, poté na druhé straně Novosada vychytal Rada. Ve 14.minutě pak poprvé vešlo ve známost, že náš gólman Rada si tentokrát skvěle postavil tyče své branky. Mířil do ní po pěkné akci Chlebek. Poté se hrálo hlavně ve středu hřiště, menší šanci měl ve 28.minutě Kožíšek, ale hlavou dobře netrefil. Domácí mohli jít do vedení ve 41.minutě, kdy se nebezpečně prosadil v pokutovém území Mišinský, ale zblízka trefil jen brakáře Radu. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Po změně stran už na hřišti vládlo jen jedno mužstvo. Hlučín obléhal naší branku, Chmel přijal roli bránícího celku. V 60.minutě z přímého kopu orazíkoval tyčku naší branky Veselý a stejný výsledek měl i jeho další trestňák o čtyři minuty později! Krátce nato jen těsně minul Mišinský. To však ještě zdaleka nebylo vše. V 76.minutě domácí Žižka vyslal k naší brance střílený centr, k němu se dostal znovu Mišinský a poslal míč hlavou do břevna ! I když si náš brankář Rada zřejmě vybral porci štěstí přidělenou na celou sezonu, nenechal za sebe jen zvonit konstrukce branky. V 82.minutě vychytal velkou šanci Dombiho. Pokud jde o naše mužstvo, to neohrozilo domácí ve druhém poločase vůbec.

Závěr zápasu už byl především o pochopitelném zdržování z naší strany, které přineslo našemu týmu bohužel i jednu žlutou kartu- viděl jí útočník Kožíšek. Už předtím udělil rozhodčí stejné napomenutí Poláčkovi, v jeho případě ale za pochopitelné zastavení útoku domácích. Nicméně za ubráněný bod to určitě stojí. Konečný výsledek 0:0 sice není lahodný pro diváky, ale naše mužstvo ho mohlo oslavovat. Po čtyřech kolech máme 4 body. Příští utkání se hraje v neděli 3.září v Praze, kde nás bude hostit na stadionu Xaverova Čáslav.

FC Hlučín – FK Chmel Blšany 0:0 (0:0)