Fotbalový víkend očima Blšan

Zřejmě každé pondělí či úterý budeme fanouškům přinášet komentář k   uplynulému fotbalovému víkendu. Zápasů a událostí, které nějakým způsobem   zajímají Blšany, je totiž hodně, a tak si vše shneme vždy do jednoho delšího   článku.

První jarní mistrovské zápasy se odehrály o uplynulém víkendu. Dlouhé zimní čekání fanoušků na soutěžní zápasy skončilo, rozběhly se všechny mužské soutěže od přeboru výše.

Blšanské oči tentokrát ostřily především směrem na Moravu. Ve Fulneku jsme ve vesnickém derby podlehli Jakubčovicích 0:1. Porážka byla sice o hodně přijatelnější než tam z podzimu, o to více ale bolí. Zvlášť, když jediný gól byl vlastňákem Jirky Novotného, nejzkušenějšího fotbalisty oblékajícího dres Chmelu. Nevydařená soutěžní premiéra. To se ale může stát každému a Novotný bude mít ještě dost šancí svou chybu napravit. Ostatně nehrál špatně ani v Jakubčovicích. Tam se ukázala jiná slabina – útočná fáze. Nedali jsme gól, nejnadějněji vypadá útočník Smejkal. Snad se během jara aspoň on střelecky probudí.

Jakubčovice jsou ale minulost. Neměli jsme co ztratit, zato teď přichází na řadu mnohem důležitější zápas- do Blšan přijedou Vítkovice. Ty o víkendu porazily Třinec, což nás může trochu těšit. Přece jen se může projevit jisté uspokojení ze splněného prvního úkolu. Utkání osobně sledoval i trenér Bičovský, který se kvůli němu vydal na Moravu o den dříve aby si odnesl dostatek poznatků o nejbližším soupeři. Vítkovice totiž přes zimu hodně změnily mužstvo, na úvod se zdá, že úspěšně. I když Třinec je jedním z adeptů na sestup.

Z hlediska našich soupeřů nás kromě uvedeného slezského derby zajímal zápas Bystrce s juniorkou Olomouce. Domácí vyhráli a odskočili nám na 4 body. Dalo se to čekat, olomoucké Béčko je poměrně slabé a zřejmě právě přes něj by mohla vést naše cesta za záchranou. Navíc Olomouc má problémy i v první lize, hned po prvním kole se nebezpečně přiblížila sestupovým příčkám. Tam bude muset vrhnout své síly. A kdyby náhodou, ne že by to bylo pravděpodobné, Olomouc v pvrvní lize spadla k sestupu, tak by olomoucké „B“ šlo z druhé ligy automaticky a my bychom to měli ještě snažší. Ale to už jsou velké spekulace.

Trochu stranou o víkendu zůstal pochopitelně B-tým, který zažil rozporuplný týden. Dobrou zprávu pro libočanskou rezervu přinesl ve čtvrtek fotbalový svaz, když oznámil odhlášení FK Brandov z krajského přeboru. Tento tým se tak stal prvním sestupujícím a jeho podzimní výsledky s ním se anulovaly. Najednou se v kraji hraje jen o jedno sestupové místo, navíc Blšanům se škrtla porážka s Brandovem, naopak třeba Domoušicím se škrtalo vítězství. Výsledek? Na jediném sestupovém místě jsou sice nyní Blšany „B“, ale už jen o skóre za Domoušicemi. Z beznadějné sitauce se Béčko dostalo na dostřel záchrany, aniž muselo kopnout do míče.

Bohužel v sobotu ani posílený libočanský B-tým nestačil na rovněž sestupem ohrožené Litoměřice a prohrál tam 0:1. Za Béčko si zahrál třeba vykartovaný Jamrich. Ukazuje se, že bez absolovované zimní přípravy to opravdu nebude mít rezerva lehké, ani s posilami z A-týmu. K tomu v sobotu pomáhali i dva dorostenci Blšan. Snad se tým během jara sehraje a vybojuje víc bodů než Domoušice či jiný tým.

Pro nás zajímavé utkání se hrálo i v Praze. Zde na půdě Loko Vltavín hrála divizní rezerva Mostu, našeho partnerského klubu. Nastopila v něm blšanským fanouškům známá jména – Belaň, Flaišman, Béreš, Heinc z podzimní soupisky, Čonka a Bednář dokonce jako kmenoví hráči Blšan, nebo Oboya, jenž si zahrál za Chmel v přípravě a už jsme se na něj těšili. Zdánlivě tedy na divizi hodně silná sestava. Jenže i tato prohrála s Vltavínem, průměrným divizním týmem, 0:1. Tudy tedy cesta k záchraně nevede. Béčko Mostu zůstává poslední a klíčový pro něj bude příští zápas s Chomutovem, kde musí vyhrát. Už teď ztrácí na nesestupovou pozici 6 bodů…

Nakonec ještě A-tým našeho partnerského klubu, tedy Mostu. Doma zklamal, když jen remizoval se Zlínem 0:0. Jména spjatá s Blšany v sestavě příliš nenacházíme, nepočítáme-li už v létě odešlého Pešíra. Z naší podzimní soupisky si proti Zlínu zahrál akorát Štípek a to ještě jako střídající hráč. Ukazuje se, že hráči na podzim hrající za Blšany budou na jaře hrát spíš jen divizi za juniorku. Je škoda, že se jedná o mladíky a jejich fotbalovému rozvoji to neprospívá. V Blšanech by někteří asi mohli kopat o hodně kvalitnějí soutěž, ale pro Most je záchrana B-týmu v divizi nesmírně důležitá.

Blšanská mládež ještě jaro nezačala, hraje pouze přípravné zápasy. Starší dorost porazil Duklu Praha (rovněž divize) 1:0 a potvrzuje, že je na jaro připraven dobře. Snad mu forma vydrží a v červnu se bude radovat z postupu do České ligy.

Celkově vzato, mnoho radosti nám uplynulý víkend nepřinesl. Snad to bude na konci tohoto týdne lepší!

FK Chmel Blšany | 12.3.2007 11:46 | 643x přečteno