Fotbalový klub Motorlet Praha s.r.o. - FK Chmel Blšany 2:0 (0:0) ( Dopněno 23.11. 2011 )

Branky: 55. Strnad, 89. Glasnovič. ŽK: 1:2 (69. Majerčín – 40. Horváth, 55. Zinhasovič M.). Rozhodčí: Novák Michal – Šob Aleš, Novotný Zbyněk. Delegát: Bobek Karel. Diváci: 100.

Motorlet: Foferka – Vršek, Podvín, Dejl (46. Osvald) , Podzemský, Machurka „K“, Zmeškal, Pyšek (46. Glasnovič), Strand, Brodský, Majerčín (74. Belán). Připraveni: Jirec, Golovko, Karbulka, Vácha. Tenér: Salem Hebousse.

Blšany: Krabec – Matucha (83. Kalanin), Šmerda, Kryštof, Zinhasovič (84. Razím), Horváth, Siegl st.„K“, Siegl, Klinka, Seidel, Lancz. Připraven: Savko. Hrající trenér: Siegl H. st.. Vedoucí mužstva: Janoušek.

Blšany jedou do Prahy ukončit podzimní trápení

Blšany budou jistě rády, až rozhodčí v patnáctém kole foukne naposledy do píšťalky. Tak bídný podzim Chmelaři nepamatují. Mají problémy s kádrem, potkala je řada zranění. K vidění sice bylo mnoho exligových hráčů, vydrželo jich v kádru ale jen několik. Chmelaři jsou před závěrečným kolem beznadějně poslední, mají pouhé tři body za remízy. Jinak jen jedenáct proher, jsou tak jediným týmem ve všech skupinách divize, který ještě nepoznal chuť vítězství. V Praze nastoupí v sobotu ve 13.30 hodin proti Motorletu, jemuž patří v tabulce čtvrté místo, je tak jednoznačným favoritem duelu. A jak dál v Blšanech? Vedení Chmelařů slibuje zcela jiné jaro. „Podzim jsme sice luxusně zpackali, ale na jaře zabereme, už se to nebude opakovat. V zimě posílíme a nesestoupíme,” tvrdí Josef Němec, hrající trenér.

Motorlet po sedmigólovém výprasku: s podzimem se chceme loučit výhrou!

Sedmigólový příděl ze hřiště Vilémova musel během tohoto týdne strávit divizní Motorlet před rozlučkou s podzimem, kterou obstará sobotní bitva ve skupině B s posledními Blšany. Ta je v Jinonicích na programu od 13.30 hodin a tým trenéra Salema Hebousseho má jediný úkol: vybojovat tři body. „Chceme se rozloučit vítězstvím,“ má jasno kouč Motorletu, který je na čtvrtém místě s 26 body.

Přijdou nějaké změny v sestavě. Necháte třeba příště chytat zase brankáře Kučeru?
Chytat bude Foferka. Ale to není tím, že Kučera dostal sedm gólů. My máme prostě tři brankáře – Foferku, Kučeru a Váchu. Dopředu bylo domluvené, že Tonda bude chytat zápas ve Vilémově. Za tu prohru nemohl. Ale doma s Blšany dostane šanci Foferka, přesně jak jsme dohodnutí.

Nenabourá sedmibrankový příděl psychické rozpoložení týmu? Dokážete se z toho knockoutu zvednout?
Když předvedeme výkon jako v posledním domácím utkání, tak bychom to měli zvládnout. V Blšanech nejsou špatní hráči, ale věřím, že se prosadíme. Bude to hodně o rychlosti. Už jsme s nimi hráli na turnaji na Meteoru. Myslím, že víme, co nás čeká.

Nemáte podvědomé obavy z té nuly v kolonce blšanských výher?
Nestraší mě to. My jsme v podobné situaci byli i v minulé sezoně, kdy jsme hráli ve velkém větru na Zličíně, který byl také bez vítězství. Dostali jsme tam branku těsně před koncem poločasu na 1:1, ale nakonec jsme to zvládli a vyhráli 3:1. Kluci takové momenty znají. Věřím, že to zvládneme, ale samozřejmě je to fotbal a stát se může cokoliv. Dopředu není nic jasné.

Asi by bylo fajn vylepšit si i skóre. Vysokou prohrou jste ztratili i třetí místo v tabulce. Mrzí vás to?
Přišli jsme o třetí místo, ale v téhle fázi soutěže je to umístění, dá se říct, jedno. Záleží na tom, jak bude vypadat tabulka po skončení soutěže. My jsme si tam dali nějaký bodový cíl, na který to máme rozjeté dobře. Pro nás je v tuhle chvíli jednoznačným úkolem získat v utkání s Blšany tři body. Po utkání bude rozlučka, tak chceme vyhrát.

Ani na závěr Blšany nezabraly a prohrály

Praha – Na dvě branky Motorletu nedokázal nikdo odpovědět. Chmelaři přezimují poslední.

Tragický podzim mají za sebou fotbalisté Blšan. V divizi nedokázali během celého podzimu ani jednou vyhrát, mají v tabulce jen tři body za remízy. Ani poslední duel proti Motorletu nebyl výjimkou a Chmelaři se, stejně jako téměř ve všech podzimních duelech, hodně trápili. Motorlet začal rychle, ve čtvrté minutě musel hasit Krabec v blšanské brance první vážnou šanci. Matucha o pár minut později dal malou naději Chmelařů, jeho střela ale narazila na tyč.

Horko bylo Krabcovi už od úvodu

V 10. minutě pak domácí Majerčín obhodil Krabce, ale naštěstí i branku. Další hrozba přišla pro Krabce ve 22. minutě, tentokrát ho zachránilo břevno. Ve 42. zase Horst Siegl starší vyhlavičkovával balon z brankové čáry. Z Blšanských hrozil hlavně Matucha, ve 38. měl další slibnou šanci, ale golman domácích byl pohotový. Ve druhé půli, jak už bývá v posledních duelech zvykem, pak Chmelaři zcela odpadli a na jejich bránu se řítil útok za útokem. Trest přišel pro Blšanské v 55. minutě. Branka ale padla po sporném momentu, o němž budou Chmelaři ještě asi hodně dlouho diskutovat.

Sporný okamžik

Po souboji zůstal u rohového praporku ležet blšanský Šmerda a někteří hráči hostí se na něj, v domnění, že je hra přerušena, šli podívat. Velké ale bylo jejich překvapení, když domácí rychle do rozhozené obrany Blšan rozehráli rohový kop a Strnad uklidil balon do branky Krabce. I v dalším průběhu měli navrch domácí, Blšany jen čas od času vyslaly nějakou navštívenku. V poslední minutě pak na konečných 2:0 upravil domácí Glasnovič.

Motorlet Praha – Blšany 2:0 (0:0)

Branky: 55. Strnad, 90. Glasnovič

Motorlet: Foferka Vršek, Podvín, Dejl, Podzemský, Machurka, Zmeškal, Pyšek, Strand, Brodský, Majerčín

Blšany: Krabec Matucha, Šmerda, Kryštof, Zinhasovič, Horváth, Siegl st., Siegl, Klinka, Seidel, Lancz

Poslední kolo, poslední Blšany, utrápené, přesto vítězství

Po výprasku ve Vilémově přijely do Jinonic poslední Blšany. Kdo čekal jednoznačný průběh a vysoké vítězství, mohl být zklamán. Ale v tomto zápase šlo především o to, oklepat se ze zápasu ve Vilémově a úspěšně zakončit podzimní část soutěže. Hosté určitě nepřijeli v roli obětních beránků a od začátku byli aktivní. Nastřelili dokonce tyč. Nám se nedařilo, vázla kombinace, spousta nepřesných přihrávek a před brankou malý důraz. Když už Majerčin našel Pyška, ten míč nezkrotil a bylo po šanci. Pak Majerčin střílel mimo tyče. Až ve 22.minutě přišla velká šance. Na centr z rohového kopu si naskočil Podvín, ale jen zatřásl břevnem branky hostů. Ve 38.minutě musel včas vyběhnout Foferka, aby odpálil míč před nabíhajícím Matuchou. Přišel další roh a hlavičku Zmeškala na lajně vykopával Kryštof. Poločas tak skončil bez branek.
Po přestávce sáhl trenér Hebousse ke dvěma změnám a to se nakonec vyplatilo. V 53.minutě zleva zacentroval Vršek a právě střídjící Glasnovič se ocitl sám před brankou. Bohužel hlavičkoval přímo do náruče brankáře hostů Krabce. Za dvě minuty jsme zahrávali roh, Krabec centrovaný míč jen vyrazil a Strnad jej pohotově poslal do sítě. Tím se hra uklidnila. Přesto ještě hosté zazlobili. Foferka musel vyrážet přímý kop Zinhasoviče a spolupráci otce a syna Sieglových naše obrana vyřešila. V 63.minutě Majerčin uvolnil Glasnoviče, ten však míč nezpracoval jak měl a cesta k brance se mu zavřela. Přesto ještě stačil uvolnit Strnada, ten vrátil míč zpět Brodskému, který však zacílil nad branku.
Definitivní podobu výsledku dala až poslední minuta. Po rohovém kopu z pravé strany si na zadní tyči na míč naskočil Glasnovič a se štěstím ho dostal hlavou do sítě.

Jak to viděl trenér Hebousse: Fotbal hrozný, úroveň průměrného přeboru. Věděli jsme, že to nebude jednoduché. Především jsme chtěli tenhle zápas vyhrát, takže s tím je spokojenost. Že to nebylo moc ke koukání, na to se zapomene. Máme po podzimu 29 bodů a to je důležité. Teď v klidu posedíme, pokecáme a pak už se budeme připravovat na jaro.

Datum 19.11.2011 13:30