FK Tatran Kadaň - FK Chmel Blšany 1:1 (0:1) ( Doplněno )

FK Tatran sehrál doma vyrovnanou hru s FK Chmel Blšany.

FK Tatran Kadaň – FK Chmel Blšany 1:1 poločas 0:1

Za krásného slunečného počasí a před pěknou diváckou návštěvou přivítalo naše A mužstvo na domácím hřišti mužstvo FK CHMEL BLŠANY. Mužstvo Blšan jeden z favoritů Krajského přeboru Ústeckého kraje disponuje s mnoha hráči, kteří prošli ligovými mužstvy nebo vyššími soutěžemi.
             Do utkání lépe vstoupili hosté z Blšan, kdy již v 5 minutě po krásné kombinační akci přes střed obrany se objevil ve 100% šanci Siegl mladší a v souboji z očí do očí zvítězil po bravurním zákroku domácí gólman Turánek. Domácí začali zakřiknutě. Naší útočnou snahu vedli především staří mazáci Hefner a Mikeš, svojí chytrostí s překvapivými přihrávkami dostávali hosty do úzkých. Hra se pomalu vyrovnávala. V 35 minutě hostující Klimeš po vyhraném souboji ve středu hřiště založil rychlý protiútok s kolmým tažením na domácí branku, následovala přihrávka na rozeběhnutého spoluhráče Zahálku, ten krásnou přihrávkou na přední tyči našel Klimeše a ten rybičkou stanovil skóre 0 : 1. Hra byla stále vyrovnaná, ve 42 minutě po krásné přihrávce za obranu na Štádlíka, vyběhnuvší hostující brankař Klíma při snaze odkopnout balón ho netrefil, ale překvapenému domácímu hráči skončil míč na ruce, rozhodčí pískal, škoda byl sám před prázdnou brankou.
            Do druhého poločasu lépe vstoupili domácí, snažili se hrát aktivně. Postupně se hra vyrovnávala, chvíli tahali za kratší provaz domácí a následně zase hostující tým.  V 69 minutě se povedlo střídání domácímu trenérovi Šidlofovi, který poslal na hřiště štírka Klince, který po rychlém náběhu na přední tyč Klímovi branky upravil stav na 1 : 1. Utkání mělo úroveň a pro diváky se zajímavým fotbalovým zážitkem. Remíza odpovídá průběhu hry, škoda opětovného zranění Jindřicha Hefnera, tvořivého hráče mužstva s citem pro hru. Kluci podali potěšující výkon. BLAHOPŘEJEM!!

Branky domácí: 77 min. Klinec.
Branky hosté: 35 min. Klimeš.

Sestava domácí: Turánek Vladimír, Čibenka Richard, Loos Petr, Podroužek Daniel, Moravec Miroslav, Hefner Jindřich, Lesniak Michal, Nádeník Karel, Kolář Ivan, Štádlík Lukáš, Mikeš Ondřej (K).
Připraveni: Klinec Petr, Kiliján Jakub, Hyský Václav, Špicar Patrik, Uhlík Zdeněk, Perestjuk David. Trenér: Šidlof

Karty domácí: 32 min. Hefner žl., 90 min. Podroužek.

Domácí střídání: 21 min. Moravec  < – > Špicar
                             33 min. Hefner    < – > Kiliján
                             69 min. Štádlík    < – > Klinec

Sestava hosté: Klíma Jan, Novák Martin, Klimeš Michal, Nový Petr, Macek Michal (K), Kopas Zdeněk, Siegl Horst, Poláček Tomáš, Zahálka Zdeněk, Lancz Patrik, Froněk Tomáš.
Připraveni: Matucha Jan, Redžič Alen, Měmec Josef, Hrechko Serhiy, Krabec Lukáš.

Jediné Blšany jsou v kraji bez prohry, bod si přivezly také z Kadaně

Kadaň - „Dva body jsme ztratili. Soupeř srovnal z ojedinělé akce," hodnotí trenér Josef Němec.

Jediný neporažený tým v krajském přeboru jsou Blšany. Fotbalisté Chmelu přivezli další bod z Kadaně, tentokrát ale hodnotí výsledek 1:1 jako ztrátu. „Utkání s Kadaní je pro nás ztrátou dvou bodů. Opět jsme měli více ze hry, a také více brankových příležitostí, stejně jako v Litvínově," nebyl po zisku bodu úplně nadšený trenér Chmelařů Josef Němec. „Zápas nebyl herně mocvydařený, jsme bohužel tým dvou tváří. Doma zahrajeme podstatně lépe než venku," pokračoval pro klubový web internacionál a v současné době hrající kouč Němec. Blšany se dostaly do vedení díky brance Froňka v závěru první půle, když přesnou přihrávku dával Siegl mladší. „Následně jsme měli ještě do konce poločasu tři brankové příležitosti, ale bohužel Nový ani Froněk neproměnili," litoval Němec.

Známá jména v kadaňské sestavě

Fanoušci, kteří vyrazili do Kadaně, znali i mnoho jmen ze sestavy soupeře. Vždyť za Kadaň hrají Loos, Daniel Podroužek, Klinec, Uhlík a Lesniak, který ještě nedávno kopal divizi v Žatci. Také ostatníjména jsou známá fandům z regionu. Právě Klinec pak ve druhé půli vyrovnal. „Soupeř se většinu zápasu k ničemu nedostal, ale z ojedinělého útoku srovnal," viděl Němec druhou půli. Blšany mají jedenáct bodů, za tři výhry a dvě remízy jsou na třetím místětabulky krajského přeboru, jen bod za vedoucí dvojicí Štětí a Litoměřice. Louny, druhý zástupce regionu v soutěži, jsou po pěti kolech páté.

V příštím kole jedou Blšany v sobotu na půdu čtvrtého Horního Jiřetína.

Kadaň – Blšany 1:1 (0:1)

Branky: Klinec, Froněk

Blšany: Klíma Zahálka, Novák, Kopas, Lancz Froněk (69. Němec), Macek, Poláček (53. Hrechko), Nový Matucha, Siegl

Kadaň: Turánek, Čibenka, Loos, Podroužek, Moravec, Hefner, Lesniak, Nádeník, Kolář, Štádlík, Mikeš. Připraveni: Klinec, Kiliján, Hyský, Špicar, Uhlík, Perestjuk

Autor: Hynek Dlouhý

FK Chmel Blšany | 10.9.2012 16:55 | 1376x přečteno