FK Meteor Praha VIII - FK Chmel Blšany 5:0 (1:0)

Blšany znovu padly venku, opět 0:5

Praha – Chmelaři ve druhé půli zcela vyhořeli.

Chmelařům se vůbec nedaří. V divizi jsou zatím beznadějně poslední, svou pozici jen potvrdili svou poslední prohrou na hřišti Meteoru Praha. Podruhé za sebou venku prohráli 0:5.

Blšany přitom nezačaly špatně, dokonce v úvodu utkání měly převahu. Hráči ale nedokázali proměňovat šance, a tak se poprvé trefili domácí. Ve druhé půli pak Chmelaři zcela „opustili“ hřiště a soupeř si mohl dělat praktiky co chtěl.

Meteor Praha – Blšany 5:0 (1:0)

Blšany: Klíma – Matucha, Šmerda, Kryštof, Zinhasovič, Horváth, Razím, Siegl, Klinka, Jelínek, Gruber

Zdroj: http://zatecky.denik.cz/…0111011.html

Meteor nasázel posledním Blšanům pět branek, další zápasy pravdy jej ale ještě čekají

12. října 2011 10:25 » Konečně, oddechli si v Libni. Divizní Meteor na domácím hřišti porazil 5:0 Blšany a přerušil sérii čtyř porážek v řadě. Z nejhoršího ale venku není, tým trenéra Josefa Pletichy se dál motá nebezpečně blízko sestupového pásma. Na kontě má totiž zatím jen deset bodů, což jej pasuje na 12. místo. „Hodně se nám po výhře nad Blšany ulevilo, ale dobře víme, že vyhráno není. Je to jen jeden zápas. Musíme na něj navázat,“ uvědomuje si trenér Pleticha.

Sezona asi neběží podle vašich představ, kde je problém Meteoru?
Kádr je hodně mladý, chybí tam zkušenost. Naše výkony nejsou vyrovnané a prohráváme zápasy, kdy třeba nejsme horší. Já tomu říkám tak, že naše děťátka udělají chybu a zkušení pardálové v dresu soupeře jí potrestají. Naopak to ale mnohdy neplatí, když šanci máme my, tak to gólem neskončí. Taky v tom ti naši mladí kluci někdy hledají vědu a ono je to přitom jednoduché. Všechno se učí, musí si to srovnat. Určitě se ale budeme zlepšovat.

Série porážek na náladě v týmu ale určitě nepřidala. Vnímal jste tlak?
Prohráli čtyřikrát za sebou a cítil jsem určité napětí. Leželo to na hráčích a trápilo to samozřejmě i mě. Nikdo nechce prohrávat. Zápas jsme si vždycky rozebrali a hledali pozitiva i negativa. Po každém utkání jsem se koukal na video, bavil se o všem s hráči. Moc jsme to chtěli zlomit.

Zápas s Blšany vás minimálně tlaku ze šňůry porážek zbavil. Asi jste si hodně oddechl, že?
Uvidí se, jestli se teď třeba sezona zlomí k lepšímu. Moc bych si to přál. Ale je fakt, že si kluci ověřili, že můžou hrát normální zápas s týmem, kde hraje třeba Horst Siegl. Ten zápas nebyl jednoduchý, Blšany v první půli hrály slušně, ale gól jsme dali my. Dál to ale bylo otevřené. Až ve druhé půli Blšanům docházely síly. Nám se vyplatila trpělivá hra a hlavně jsme začali dávat góly.

Je fakt, že v koncovce se Meteoru v poslední době nevedlo, před Blšany dal během tří zápasů celkem jen dva góly…
To mě trápilo, já chci, aby náš tým dával góly. A Blšanům jsme jich dali pět, což je moc důležité. Trefil se třeba Jelínek. Ten v libereckém dorostu dával gól za gólem a moc se potřeboval chytit. Stejně tak Honza Fíček, to je zkušený borec, ale měl nějaké zdravotní problémy a taky nedával góly. Sedělo to na něm. Naštěstí se taky trefil (Fíček dal hattrick). Věřím, že nám to pomůže, útočníci se potřebovali chytit.

Blšany jste zvládli, ale tým čekají další celky ze stejných pater tabulky, kde je Meteor. Jaký máte bodový plán pro duely s Českým Dubem (14.) a Teplicemi B (13.)?
Určitě to budou důležité zápasy a chtělo by to, abychom je zvládli. Ideální by samozřejmě bylo, a já bych si to tak představoval, abychom si připsali do tabulky šest bodů, ale nebude to jednoduché. Oba nejbližší soupeře jsem viděl v zápasech a ty týmy hrály hodně slušně.

Takže mají kvalitu a jen se jim třeba nedaří?
Český Dub jsem sledoval v Zápech, a i když jsem z různých stran slyšel, že se jim nevede, tak hrál hodně slušně. A Teplice B, co jsem viděl, tak hrají neuvěřitelný fotbal. Mají tam hodně dobré hráče, třeba Láchu, což je mládežnický reprezentant. Mají mladý tým a propadají takticky, dělají chyby. Proto třeba hráli v Souši nerozhodně 5:5.

To tedy byla pěkná kanonáda. Váš tým je plný mladých hráčů, očekáváte, že může dojít k podobné přestřelce?
Máme určitě nějaké problémy také v obranné fázi, ale spíš bych čekal, že to bude zápas o jednom nebo dvou gólech. Co čeká trenér je ale jen jedna věc, pak se to najednou na hřišti zblázní a trenér je bezmocný a může jen koukat, jak se tam sypou góly.

Zmínil jste, že při rozborech zápasů si své mohli říct třeba i hráči. Po derby na Motorletu se někteří vaši svěřenci nechali slyšet, že tým špatně brání standardní situace. Našli jste společně lepší řešení?
Nechal jsem kluky, ať si řeknou svoje. Podívali jsme se na to a došli k tomu, že chyba nebyla v taktických věcech, ale v chybě jednotlivce. Tam si uvědomili, že problém není ve způsobu naší hry. Hráčům normálně rozkreslím, kde má kdo být, ale jsou to mladí kluci a občas se nechají strhnout dějem. Daný prostor pak třeba ten náš hráč opustí a věnuje se víc soupeři, který nabíhá do jiného místa. A pak vznikne problém, který soupeř využije ke vstřelení gólu. Ale pracujeme na tom, kluci sbírají zkušenosti a já jsem přesvědčený o tom, že se budeme zlepšovat.

Je poznat, že týmu věříte, kam až by se měl podle vás posunout v tabulce?
Myslím, že patříme tak někam kolem šestého místa. Určitě by to měl být lepší střed tabulky. Věřím, že nám pomůže to, že se vyprázdnila marodka. Chceme hrát běhavý fotbal, kdy dokážeme soupeře napadat, určitě ne nějakého zanďoura. Byl bych moc rád, kdyby se nám teď povedlo navázat na výhru nad Blšany.

René Machálek, editor agentury Mediafax

Zdroj: http://www.fotbalpraha.cz/…este-cekaji/