FK Litol - FK Chmel Blšany 3:0 ( Kontumačně )

Blšany se k utkání nedostavily.

Litolští získali tři body bez dřiny, Blšany nepřijely

Litol – Hodně lacino přišli fotbalisté FK Litol ke třem bodům v divizní skupině B. Nestálo je to žádné úsilí. Jejich výhra s Blšany 3:0 bude kontumační, neboť poslední tým tabulky do Litole nepřijel.

„Nevíme, proč nepřijeli, ale věděli jsme, že to dávají těžko dohromady,“ uvedl po „vítězném“ utkání litolský trenér Pavel Jareš. Ten ale spíše litoval, že se nehrálo. „Bylo tady tři sta lidí, v udírně sto klobás, vyhrnovali jsme sníh ze hřiště a oni nám ani nedali vědět, že nepřijedou,“ řekl Jareš. Toho mohou těšit tři body důležité v boji o záchranu. „My jsme se těšili na zápas a věřili jsme si, že vyhrajeme na hřišti. Je divné, že ligové kapacity, které v televizi hodnotí zápasy, ani nedají vědět, že nepřijedou,“ dodal kouč.

Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/…0120312.html

Blšany nenastoupily k utkání! Je s nimi konec?

Blšany - Chmelaři měli v sobotu 10. března odstartovat jarní část divize v Litoli. K utkání ale nedorazili.

Spekulace fanoušků a mnoha fotbalových odborníků, zdá se, se možná potvrdí. Během celé zimy nebylo z Blšan nic slyšet, kádr se pomalu rozpadal a mluvilo se o možném konci bývalého ligového klubu. Vedení Blšan ujišťovalo, že tým postaví, fotbalisty sežene. Jenže ouha! Chmelaři nenastoupili už do prvního jarního divizního utkání s Litolí. Beznadějně poslední Blšany měly vstoupit do jara v sobotu ve 14.30 hodin. Jenže diváci fotbal neviděli. Vedení Chmelařů oznámilo, že k utkání nedorazí, oficiální důvod není zatím znám. Jasné ovšem je, že do Litole se nejelo kvůli nedostatku hráčů. Vždyť Novák už odešel během podzimu, Pilař zamířil zpět do Mostu, zájem byl o Horvátha i další. Razím a Kalanin hrají prozatím v Podbořanech. A příchody? Nula. Přes zimu se kádr Blšan pomalu rozpadal, o žádných nových jménech nebylo slyšet. Vedení Blšan spoléhalo na odpadlíky ze druhé a třetí ligy, jenže, jak se zdá, prozatím se nepodařilo sehnat dostatečný počet hráčů.

Bývalá prvoligová víska v ohrožení

Utkání s Litolí, se kterou Blšany na podzim remizovaly a získaly tak jeden ze svých hubených tří bodů, se bude buď kontumovat ve prospěch domácích nebo bude odloženo na jiný termín. Ani toto zatím není jasné. Další osud bývalého prvoligového klubu, který velkému fotbalu nabídl například Patrika Gedeona, Jana Šimáka nebo Petra Čecha, je nejasný. Neví se, zda vedení Blšan bude nadále shánět hráče a pokusí se téměř beznadějnou sezonu zachránit. Zatím je ticho. Nebo jsme na podzim Blšany viděli naposledy?

Autor: Hynek Dlouhý

Zdroj: http://zatecky.denik.cz/…0120311.html

Blšany nedorazily k diviznímu zápasu. Neměly dost hráčů

Bývalý prvoligový klub z Blšan nedorazil k diviznímu zápasu do Litole, aniž by o tom jejich soupeř vůbec věděl. Za všechno prý může administrativní chyba, za kterou teď Blšanům hrozí kontumace a zřejmě i finanční pokutu. Blšany jsou aktuálně v divizní skupině B na posledním místě se třemi body, ale před startem jara vyhlašovaly posílení týmu a boj o záchranu. Hned první jarní kolo ale silná prohlášení nepotvrdily. Podle serveru deníku Sport nedaly Blšany dohromady ani jedenáctku hráčů, a tak posílaly na FA ČR zprávu, ve které se omlouvaly, že k zápasu v Litoli nemůžou nastoupit. Jenže elektronické prohlášení údajně zmizelo a o neúčasti Blšan tak nikdo nevěděl. „Je nám to líto, víme, že je to ostuda. Chtěli jsme to utkání odložit pro nedostatek hráčů. O dalších posilách stále jednáme, jenže nám chybí peníze na dotažení hostování. Není to tak, že strkáme hlavu do písku. Chceme tu soutěž důstojně dohrát a stále se rvát o záchranu,“ řekl bývalý reprezentant Josef Němec, trenér Blšan. Je ale nedůsledností týmu, že si svou omluvu telefonicky neověřil. Že nezavolal na Fotbalovou asociaci, jestli jeho žádost na odložení zápasu byla přijata, že nezavolal do Litole, jestli o neúčasti hostů vědí. „Jsem obrovsky naštvaný. Ani mě nenapadlo, že bychom měli něco ověřovat, měl jsem za to, že je všechno vyřízené. To, že jsme měli nakonec v Litoli být, jsem se dozvěděl telefonicky až v hodinu zápasu, ani jsem to nevěděl. Tohle se prostě nesmí stávat,“ mrzí Němce.
 Siegl: Nechci, aby se z fotbalu v Blšanech stala žumpa
 Z jeho slov je cítit, jak je zklamaný, zároveň ho ale neopouští touha zachránit pro Blšany divizi. „Nikam neutíkáme. Tohle byla hloupá chyba, ale posily sháníme stále, aby fotbal ve vesnici nezmizel,“ uzavírá Němec. „Ve čtvrtek mi volal z Blšan pan Janoušek, že nedají tým dohromady, že do Litole nemůžou přijet. Sice volal pozdě, ale nabídnul jsem mu řešení, že když mi do pátku pošle faxem podepsané a orazítkované důvody, proč nenastoupí k zápasu, zavolám do Litole a zápas zrušíme. Jenže celou dobu nic a v sobotu 15 minut před zápasem mi najednou přišel mail, kde stálo: Z organizačních důvodů se nezúčastníme divizního utkání v Litoli. To mi přijde na divizi ze strany klubu jako velmi bídné jednání,“ uvedl Josef Nikodém, šéf Řídící komise fotbalu pro Čechy. Bývalý kanonýr Sparty a v současnosti hráč Blšan Horst Siegl je také zklamaný. „Je to nešťastné. Den před utkáním nám bylo oznámeno, že je všechno v pořádku. V sobotu jsem se jel dívat na Všenory a najednou mi volá kamarád, že je v Litoli, že se na nás přijel podívat, tak kde jsme. Byl jsem v tu chvíli úplně v šoku a začal se pídit po problému. Vypadá to fakt blbě, ale náš cíl zachránit divizi se nemění. Nechceme, aby se z fotbalu v Blšanech stala žumpa,“ dodal Siegl.

FK Chmel Blšany | 12.3.2012 14:33 | 1419x přečteno