FK Chnmel Blšany - FK Baník Souš 1:3 (1:1)

„Povinné“ vítězství v Blšanech nebylo tak snadné

FK Chmel Blšany – FK Baník Souš 1:3 (1:1)

Branky Souše: 32. Leibl, 65. Horák a 70. Vodička

ŽK – 2:3 a bez ČK, 100 diváků.

Soušští odjížděli k mistrovskému zápasu 22. kola na půdu severočeského soupeře, se kterým společně postupovali do divize. Domácí se vyskytují na dně divizní tabulky s pouhými šesti body, tak se ziskem tří bodů pro soušské barvy počítali všichni příznivci Baníku. Vítězství se nerodilo ale snadno. V 9. minutě posílá Horák míč hlavou do náruče brankáře domácích. O dvě minuty posílají Blšanští střelu vedle branky. V 17. min. zahrávají Blšany přímý volný kop. Míč putuje kolem zdi těsně vedle branky Ungera. O tři minuty zahrává soušský Da Silva stejnou standardní situaci. Jeho střela putuje do branky, domácí obránce zastoupí brankáře a odvrací míč hlavou do bezpečí. Ve 32. min. Soušští vstřelují branku. Jirák posílá centr z levé strany hřiště. Míč putuje na hlavu Leibla a ten otevírá skóre utkání – 0:1. O minutu později je vyrovnáno, kdy domácí hráč po chybě hostujícího stopera Tancoše vyrovnává – 1:1. Do konce prvního poločasu vysílají ještě oba soupeři střely, které končí těsně mimo tyče (domácí ve 35. a hosté ve 40. min.). Do šaten tak odcházeli soupeři za nerozhodného stavu. Do druhé půle nastoupili hosté aktivněji než domácí. Již ve 46. min. pálí Vodička těsně vedle branky. O tři minuty později zahrávají Soušští trestný kop. Střelu Da Silvy vyráží brankář k nohám Ihrackého. Ten ve vyložené šanci nastřeluje brankáře. V 62. minutě se řítí dva domácí hráči na stopera Ihrackého, ten zatahuje za záchrannou brzdu a za faul obdrží žlutou kartu. V 65. min. vysílá Leibl míč z levé strany hřiště. Na centr si nabíhá Horák a vstřeluje druhou branku hostí – 1:2. V 69. min. uniká obráncům Vodička, ale svou vyloženou příležitost zahazuje. O minutu později si tento hráč napravuje reputaci a po centru Junga již nezaváhal – 1:3. V 89. min. se k sólovému úniku se pouští Hanzlíček. Obchází tři hráče, ale již nemá dostatek sil k zakončení a jeho „malou domů“ brankář chytá. Utkání tak končí vítězstvím hráčů Baníku.

Sestava: Unger – Popelka, Tancoš, Ihracký, Jirák (68. Antonů) – Horák (82. Lorenc), Da Silva, Hanzlíček ©, Leibl – Vodička, Jung.

Chmelaři znovu odpadli ve druhém poločase

Blšany – Fotbalisté Chmelu opět prohráli, v divizi tentokrát nestačili na tým Souše. V tabulce jsou tak stále poslední s jedinou výhrou a třemi remízami.

Utkání fotbalistů Blšan (v bílém) proti Souši

Utkání fotbalistů Blšan (v bílém) proti Souši Autor: Deník/Hynek Dlouhý

Další šanci na odpoutání z posledního místa fotbalové divize skupiny B promarnili Chmelaři. Blšany tak po další prohře, tentokrát se Souší, mají stále menší šanci na cestu vzhůru divizní tabulkou. Blšany dosud jen jedinkrát zvítězily a třikrát remizovaly. Šest bodů je stále bezpečně řadí na poslední místo. První šance nijak přitažlivého utkání přišla až ve 20. minutě a měla ji Souš. Domácí obrana musela hlavičkovat z brankové čáry. V dalších minutách se Souš ale také nechala ukolébat a přizpůsobila se neatraktivnímu fotbalu Chmelařů. Ve 31. minutě se skore měnilo poprvé. Hostující Popelka zacentroval z pravé strany a jeho pobídky využil Leibl. Už o minutu později ale bylo srovnáno. Nenápadně po rozehrávce pronikli blšanští fotbalisté do vápna Souše, opět hlavou se prosadil domácí Milner 1:1. Ve 40. zahrozil znovu hostující Leibl po rychlém protiútoku, ale do šaten šli fotbalisté za remízového stavu. Jako už tradičně ale Blšanským ve druhé půli docházejí síly a potvrdilo se to i v duelu se Souší. Domácí už jen odkopávali a Souš získávala převahu. V 67. minutě trestal nedůslednost domácí unavené obrany Horák, když se osamocen s míčem na kopačce ocitl u pravé tyče branky blšanského golmana. Blšany mohly pak opět srovnat, znovu ihned po inkasování branky. Kopecký ale tentokrát mířil nad. Poslední branku utkání vstřelil v 70. minutě Vodička po rychlé kolmici ze středu pole. Souš tak uzavřela účet zápasu na konečných 1:3 a bezpečně potvrdila úlohu favorita duelu. Trápení Blšan se tak prodlužuje, vždyť vůbec poprvé Chmelaři vyhráli v letošním ročníku až na jaře, v devatenáctém kole s předposledním Českým Dubem. Už dvě utkání na jaře byla také kontumována ve prospěch soupeřů Blšan, když Chmelaři k zápasu vůbec nedorazili kvůli nedostatku hráčů.

Blšany – Souš 1:3 (1:1)

Branky: 32. Milner 31. Leibl, 67. Horák, 70. Vodička
Rozhodčí Krupák, ŽK 2:3, 40 diváků.

Sestava Blšan: Stehno – Kopecký, Siegl, Volf, Lancz – Schuma, Kopecký (75. Matura), Horváth, Klimeš – Redžič (88. Valenta), Milner

Autor: Hynek Dlouhý

FK Chmel Blšany | 27.4.2012 16:19 | 1228x přečteno