FK Chmel Blšany vs. FK Neratovice - Byškovice s.r.o. 0:1 (0:1)

Branky: 25. Palanský. Rozhodčí: Řezáč - Průcha, Vrzal. Delegát: Peteřík. ŽK: 6:2 (3. Lancz, 8. Gruber, 13. Horváth, 54. Jelínek, 62. Šmerda, 82. Siegl ml. – 44. Pinkas, 62. Kozák ). ČK: 1:0 (90. Jelínek). Diváci: 50.

Blšany: Klíma – Lancz (46. Seidel), Gruber, Siegl st. „K“, Jelínek – Šmerda, Kryštof (68. Kalanin), Zinhasovič Mirza, Horváth – Klinka, Siegl ml. Připraveni: Matucha, Razím, Kopecký, Savko, Krabec. Trenér: Němec J.. Vedoucí mužstva: Janoušek.

FK Neratovice – Byškovice: Prokeš – Zeman, Pinkas, Viskup, Müller – Vorasický, Drahorád „K“, Buldra, Pajkrt (73. Žežulka) – Palanský (69. Gabčo), Kozák (89. Stanislav). Připraveni: Gazdík, Gondek, Zámečník, Stuchlý. Trenér: Kafka Jiří.

Blšanské fotbalové podzimní trápení stále pokračuje

Blšany – Chmelaři nevydřeli body ani proti předposlednímu týmu divize, Neratovice vyhrály 1:0.

Fandové Blšan musí hodně vzpomínat, kdy naposledy slavili vítězství. Ani proti předposlednímu celku divize doma Chmelaři nevyhráli, tři body ještě v této sezoně nezískali. Tentokrát si je z Blšan vezou Neratovice. Hosté v sestavě s Tomášem Buldrou, který za Chmelaře dříve hrával, začali aktivněji. V 13. minutě zahrozili z rohu, Klíma protentokrát jen kontroloval. V 17. se poprvé ukázali domácí, Klinkův střílený centr ale zůstal nepovšimnutý ostatními spoluhráči. Nejvážnější šanci zápasu pak měli domácí už o dvě minuty později, opět Klinka se protáhl mezi dvěma obránci, zakončoval ale nepřesně. Jeho střela skončila těsně vedle pravé tyče. Zápas rozhodla akce z 25. minuty duelu. Neratovice zatlačily domácí před Klímovu branku a Palanský pohotově dával na 1:0. Blšany odpověděly jen druhou střelou na branku Neratovic, Šmerda ale trefil jen břevno. Ve druhé půli se ve velké zimě dlouhou dobu nic zásadního nedělo, diváci prožili vzrušení až v 72. minutě. To hosté hlavičkovali těsně před Klímou, ten vyrazil šanci hlavou. Skore se pak neměnilo ani v 75. minutě, neratovický útočník střílel těsně nad domácí branku. V závěru Blšany sice zatlačily Neratovice na jejich půlku, ale vyrovnání nepřišlo.

Blšany – Neratovice 0:1 (0:1)

Branka: 25. Palanský
Rozhodčí Řezáč, 60 diváků, ŽK 6:2, ČK 1:0 (90. Jelínek)

Sestava Blšan: Klíma – Lancz, Gruber, Siegl, Jelínek – Šmerda, Kryštof, Zinhasovič, Horváth – Klinka, Siegl ml.

Neratovice vyloupily bývalou ligovou baštu

Blšany – Na stadionu kdysi slavného klubu a pod umělým osvětlením. Páteční utkání 10. divizního kola mělo pro fotbalisty Neratovic zvláštní atmosféru, kterou navíc vyšperkoval příznivý výsledek. Po gólu Palanského z prvního poločasu totiž z Blšan odvezli všechny tři body.

Přestože se potkaly dva dosud nejhorší celky skupiny – se šesti body předposlední Neratovice a na výhru marně čekající Blšany, hrál se podle hostujícího trenéra Jiřího Kafky fotbal dobré úrovně, kterému chyběla snad jen početnější divácká kulisa. Rozhodující moment utkání přišel ještě před přestávkou, kdy se po přihrávce Kozáka prosadil Palanský. Na gól domácí nenašli odpověď ani ve druhém poločase, v jehož závěru se z pozice stopera vysunul na hrot i někdejší kanonýr Sparty Horst Siegl. Hosté naopak mohli do otevřené obrany přidat pojistku, ale především střídající Gabčo tentokrát zůstal svému jménu dlužen. „Vyrovnaný zápas. Domácí byli individuálně a technicky lepší než my. V prvním poločase jsme hráli velmi dobře, ve druhém jsme bránili svou polovinu a chodili do brejků. Neproměnili jsme další vyložené příležitosti, jen Gabčo šel třikrát z půlky sám na bránu, ale nedal. Hlavičku Buldry reflexivně vyrazil Klíma. Blšany neměly ve druhém poločase de facto žádnou vyloženou šanci, jen tlak a standardky, ale žádnou gólovku,“ popsal zápas na podzim podruhé maximálně spokojený Jiří Kafka. „Pro nás velmi důležitá výhra, která nám uchovává nějakou naději na záchranu.“