FK Chmel Blšany – Sokol Horní Jiřetín 1:1

Třetí domácí zápas v řadě čekal na hráče Chmelu v sobotu dopoledne. Po prohře s Kadaní, přišla středeční výhra na Modrou a nyní přijel Horní Jiřetín.

Trenér Němec stále postrádal Houšteckého, ale jinak měl k dispozici kompletní kádr z posledních utkání. Do branky se opět postavil Martin Bartoš, který působil v SK Nusle a v základní sestavě byl i střelec z minulého utkání Tomáš Holub, který přišel z LoKo Chomutov.

Blšany měly lepší vstup do utkání a tlačily se pře branku hostí. Už ve 3. minutě musel vyrážet brankař Šuber Farářuv pokus na roh a Chmelaři pak kopaly tři rohy v řadě. V 5. minutě nastřelil hostující Flemmr v tísni tyč vlastní branky. Běžela 21. minuta a před Šuberem se po úniku ocitl sám Letko. Gólman Jiřetína mu však skokem pod nohy míč vzal a nedovolil mu zakončit. Pak se předvedli hosté. Nejdříve ve 25. mířil nad Tomanec a o tři minuty později přišla hrubá chyba Siegla, kterou potrestal do prázdné brány Dolejška, 0:1. Domácí se snažili vyrovnat a blízko byl jeden z nejlepších Chmelařů, kapitán Macek, jehož střelu ze 34. musel Šuber přizvednout nad břevno.

O minutu později vybojoval míč u zadní čáry Haviar, přistrčil Zahálkovi, jehož centr usměrnil hlavou za záda vlastního brankaře jiřetínský Zečevič. Pšt minut před přestávkou to byl opět Macek, který se pokusil z nulového úhlu procpat míč do sítě, ale Šuber stačil míč vytlačit na roh. O dvě minuty později se proběhl míč z hlavy Tomance po břevně domácí branky.

Po změně stran byli aktivnější hosté, hlavně střídající Haspra. Jeho nejnebezpečnější střelu vyrážel Bartoš na roh. Oba týmy ve snaze rozhodnou byly hodně nepřesné a výraznou brankovou příležitost si již nevytvořil.

Další utkání v řadě čeká Blšany už zase ve středu. Tentokrát však na trávníku soupeře. Ve středu 17. dubna hrají v Severočeském poháru od 17. hodin v derby o postup v Lounech.

FK Chmel Blšany – Sokol Horní Jiřetín 1:1 (1:1)

Branky: 35. Zečevič (vlastní) – 28. Dolejška

Rozhodčí: Moder, Mydlář, Meder

ŽK: 1:2   30 diváků

Blšany: Bartoš – Drbohlav, Lancz, Siegl, Farář (82. Kalanin), Zahálka, Holub (76. Matucha), Haviar, Macek, Nový, Letko.

Za článek a fotky děkuji Jardovi Tošnerovi.

FK Chmel Blšany | 15.4.2013 11:18 | 1114x přečteno