FK Chmel Blšany – FK Slavoj Žatec 1:1 (0:0)

V horkém prázdninovém podvečeru se v Blšanech hrálo třetí divizní kolo. Chmelaři, ačkoli jako domácí celek asi nebyli velkým favoritem. Sice pro ně hovořila zkušenost, ale jejich soupeř výrazně posílil a v jejich prospěch hovořila výhoda ve fyzické přípravě. Blšany opět představili několik nových hráčů a ještě někteří zůstali na lavičce. Zcela novými hráči jsou Václav Kryštof (Vltavín), Martin Horváth (Příbram), a Martin Kopecký (Zlíchov) . Na lavičce zůstal Daniel Razím, který se ale v dresu Chmelu představil během letní přípravy. Z nových tvářích, kteří hráli již ve Vilémově nastoupil Ondřej Dvořák (Příbram) a mezi náhradníky zůstali Pavel Savko (Podolí).To Slavoj představil bývalého Blšaňáka, Jana Klasnu, který nedávno reprezentoval na Universiádě

Utkání bylo rozehráno, ale již ve 3.minutě zůstal ve středu pole ležet s bolestivou grimasou Tomáš Pilař, který si obnovil své zranění a opět opustil hřiště na nosítkách. Na jeho místo nastoupil Kalanin. Osmá minuta přinesla první šanci duelu. Klasna se uvolnil a poslal ideální centr do malého vápna před Klímu. Tam už čekal Horna, ale doslova o vlásek minul a míč prošel napříč vápnem.  O tři minuty později se dostal do šance aktivní Klinka, ale poslal míč jen do Švarcových rukavic. Ve 23. zahrával Žatec trestný kop, ale jejich signál zachytili domácí a Grubera v tahu na branku zastavil až vracející se Svoboda. Za pět minut se dostali ke slovu hosté. Lesniak předvedl parádu, ve které se zbavil hned několika hráčů, postrčil Macháčkovi a jeho tvrdá střela jen těsně minula Klímovu branku.. Tím končil první poločas. Hrálo se jinak dost opatrně a většinou ve středu hřiště.

Pořádný fotbal se začal hrát hned po přestávce. Během první minuty vybojoval míč u postranní čáry Kalanin, odcentroval do vápna a nešťastný Macháček ve snaze odkopnout trefil Jelínka a od něho šel míč za Švarcova záda – 1:0.  Blšanům dala branka křídla. Pak ale přišla velká chvíle Lesniaka. Ten dostal ideální přihrávku do vápna, kde nadal Klímovi šanci – 1:1. V 64. pálil Jelínek a Švarc měl co dělat, aby jeho střelu vyrazil do autu. O deset minut později hlavičkoval kapitán Žatce Paul vedle pravé tyče.. Balón si vzali domácí. Klinka zahrával rohový kop a Jelínekova hlava o zem šla jen těsně nad branku Slavoje. Závěrečná čtvrthodinka patřila Žatci, ale Chmelaři podnikli ještě několik nebezpečných protiútoků. V největší šanci byli Jelínek spolu s Kalaninem ve skluzu, ale míč nezasáhli dobře.

Remíza asi byla spravedlivým obrazem předvedené hry. Domácí byli nebezpečnější, hosté tvořivější a ovládali střed hřiště.

Branky: 47 Jelínek – 62. Lesniak

Rozhodčí: Stiegler, Průcha, Němec.        ŽK: 3–2      500 diváků

Blšany: Klíma, Kryštof, Šmerda, Dvořák, Horváth (67.Kopecký), Pilař (4.Kalanin), Jelínek, Singl, Klinka (87.Matucha), Lancz, Gruber.

Žatec: Švarc, Vávra, Heinc, Krejčík, Bešík, Macháček, Paul, Svoboda, Lesniak, Horna, (58.Bajerl) Klasna.

FK Chmel Blšany | 27.8.2011 10:12 | 1651x přečteno