FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

FK Chmel Blšany - Spartak Chodov 5:2

Chmelaři vedli 2:0 už v 11. minutě.

Za 13 odehraných kol v divizi nastříleli fotbalisté Blšan pouhých 11 branek, ale v neděli 9. listopadu k nim přidali dalších pět, aby vyhráli nad Spartakem Chodov 5:2.

Chmelaři nečekaně dobře rozehráli utkání díky dvěma vydařeným střelám Michala Lesniaka, aby už v 11. minutě vedli 2:0. První gól padl po kombinaci z levé strany, druhý po chybě obránce Vašaty, kterou potrestal Lesniak nekompromisní dělovkou.

Že nedokončil hattrick, zařídil rozhodčí Špoták ve 32. minutě, kdy přerušil akci, ačkoliv domácí útočník před brankářem už napřahoval ke střele, a vrátil hru před pokutové území, kde Blšanští rozehárvali přímý kop!

Sudí se vyznamenal vícekrát. Diváky si popudil hned ve 37. odpískáním přímého kopu na domácí, ze kterého Vašata s pomocí teče ve zdi snížil na 2:1. Protesty vyvolalo i jeho odpískání pokutového kopu v 70. minutě, kterým Šustr opět snížil na 3:2. Mezitím dal třetí úspěch Blšan Uhlík, který potrestal zaváhání obrany, obešel i brankáře Pelecha a z úhlu se trefil mezi tyče.

O uklidnění emocí v hledišti se postarali domácí dalšími dvěma vstřelenými brankami. V 74. minutě totiž Bureš vysunul do křídla D. Podroužka, jehož přihrávku před branku zakončil čtvrtým úspěchem Blšan Pavel Kroupa. Za dvě minuty podržel domácí svým zákrokem brankář Machynek při tvrdé střele Kaňoka. V 79. se radovali domácí popáté, neboť Kyncl dostal míč podobně jako předtím Podroužek, proháčkoval se mezi obránci a ze zpětné přihrávky zakončil přesně veterán Bureš.

Blšany měly šancí na tři zápasy, největší Lesniak, který například ve 49. přehodil brankáře, ale míč skončil těsně vedle tyče, v 55. jeho patičku Pelech jen vyrazil a Kroupovu dorážku srazil obránce na roh. Hosté měli kromě Kaňokovy už jen jednu gólovku, kterou nevyužil Gvizd. Vítězství Blšan, které tak oživily naději na opuštění posledního místa, bylo zcela zasloužené.

Branky: 9. a 11. Lesniak, 60. Uhlík, 74. Kroupa, 79. Bureš ? 37. Vašata, 70. (pok. kop) Šustr. Rozhodčí Špoták ? Kubec, Suchánek, ŽK 5:3, ČK 0:1 (84. Staněk), 122 diváků.

Blšany: Machynek ? Zápotocký, Vlk, Heier, Vávra ? D. Podroužek, Bureš, Kyncl (83. Budač), P. Kroupa ? Uhlík (90. L. Podroužek), Lesniak. Trenér Oleg Kolman

V posledním kole Divize hrajeme venku z FC Nový Bor ,který je v tabulce na 14 místě a soupeř má stejně bodů jako Blšany. Zápas se hraje v sobotu 15.11.2008 v 10:30hod

Zdroj:Žatecký a Lounský deník autor:Jaroslav Kubíček