FK Chmel Blšany - FK Teplice a.s. B 0:5 (0:2)

Střely na branku: 5:6 ( 11, 33, 41, 74, 88 – 8, 14, 20, 60, 70, 73 )

Rohové kopy: 5:1 ( 10, 11, 56, 59, 75 – 15 )

Další brankové příležitosti: 0:3 ( 13, 15, 30 )

Blšany: Krabec (36. Stehno) – Šefara, Hrečko, Kopecký (78. Němec), Horvátth, Kalanin (60. Milner), Siegl (K), Klimeš, Volf, Kopecký, Lancz. Připraveni: Mašl, Redžič (z), Matura, Schuma, Trenér: Němec J., Vedoucí mužstva: Janoušek. Hlavní pořadatel: Kalanin M.

Teplice: Slavík – Jelen, Ivasko, Gabčo, Mujagič (66. Husák), Kodeš (71. Kuzma), Hlaváček (78. Gregor), Šalda, Verbíř, Kalivoda, Krátký. Připraveni: Bujnovský, Hutta, Lipš.

Teplické béčko dalo Blšanům bůra

Blšany – Divizní béčko FK Teplice vyhrálo na půdě posledních Blšan vysoko 5:0.

Blšany - Teplice 0:5

Blšany – Teplice 0:5 Autor: Deník/Libor Želinský

Ani legendární Horst Siegel nebo televizní komentátor Josef Němec v dresu Blšan nedokázali odvrátit porážku domícího celku. Mezi chmelnicemi žlutomodří dominovali a zaslouženě zvítězili.

Autor: František Bílek

Juniorka rozstřílela Blšany

7. dubna 2012 / 14:35:47 / Martin Kovařík

Teplická juniorka zamířila v sobotu dopoledne k zápasu do Blšan, kde na ni čekal domácí tým v sestavě s Horstem Sieglem, v průběhu zápasu se navíc na hřiště dostal také Josef Němec, bývalý hráč Dukly a spolukomentátor České televize, který okusil i angažmá v Mexiku. Žlutomodří vstupovali do zápasu jako favorité, ale v první půlhodině se přes obranu domácích dostávali složitě. První gól tak přišel až ve 28.minutě, kdy po rychlé kombinaci našel Verbíř Mujagiče a ten rozvlnil síť. Do poločasu to bylo 2:0. Kalivoda našel krásným pasem Kodeše a ten o tyč překonal brankáře podruhé.
Po změně stran skóre i nadále narůstalo. Domácí obrana chybovala, sám na brankáře se řítil Kodeš, který se tak trefil podruhé v zápase. Když po hodině hry vysunul Verbíř do brejku Kalivody, tak se radovali svěřenci kouče Hejkala už počtvrté. Kalivoda mohl vzápětí přidat další gól, jenže technickou střelou trefil jen břevno. Skóre završil deset minut před koncem střídající Kuzma, který využil nahrávku Pavla Verbíře. Ten předtím u lajny vyškolil Josefa Němce. Juniorka tak vede z exligové vesničky pětigólovou výhru. Čisté konto udržel brankář Martin Slavík, který výhru podpořil několika výbornými zákroky.

Blšany – Teplice B 0:5 (0:2)
Branky:
43. a 52.Kodeš, 28.Mujagič, 61.Kalivoda, 79.Kuzma.

Sestava Teplic: Slavík – Krátký, Ivasko, Jelen, Gabčo – Verbíř ml., Šalda, Kalivoda, Hlaváček (77.Gregor) – Kodeš (71.Kuzma), Mujagič (61.Husák).

Blšany utrpěly doma debakl: pět gólů

Blšany - Za domácí nastoupili dva hráči jménem Martin Kopecký, za hosty Pavel Verbíř, syn známého otce.

Utkání Blšan (v černém) proti Teplicím

Zatímco v předchozím kole na hřišti Českého Dubu se dočkali hráči FK Chmel Blšany prvního divizního vítězství, na něž čekali dlouhých devatenáct zápasů, nyní doma na svém stadionku pod chmelnicemi končili utkání s náladou přesně opačnou. Od soupeře, celku Teplic B, si nechali nasázet pět gólů a utrpěli jeden z nejvyšších debaklů během svého účinkování v letošním ročníku fotbalové divize. Zpočátku to přitom vypadalo, že je minulé vítězství povzbudilo a že by mohli být mladým hráčům teplické rezervy důstojným soupeřem. První půlhodinu hry byly oba celky vyrovnané, hrálo se bojovně, avšak bez větších šancí, souboje se odehrávaly především mezi šestnáctkami a k zakončení se hráči nedostávali. Po úvodním „oťukávání“ ovšem potom Tepličtí mírně přitlačili a postupně převzali iniciativu a získali kontrolu nad vývojem utkání. První branku vstřelil ve 27. hostující Mujagič z hranice šestnáctky po pěkném centru zleva – 0:1. Ve 36. se zranil domácí brankář Krabec a musel odstoupit, nahradil ho devatenáctiletý Jakub Stehno. Hosté rozhodli utkání ještě v prvním poločase – ve 43. pojistil vedení Kodeš po samostatné akci pěknou střelou podél brankáře s efektním odrazem od tyče – 0:2. V poslední minutě prvního poločasu se domácí hráči i diváci dožadovali penalty za sražení Kopeckého v pokutovém území, ale rozhodčí Aubrecht pokutový kop nenařídil. Po přestávce byl už vývoj zápasu jednoznačný. Mladí hráči Teplic přehrávali domácí obranu rychlostí i pěknými kombinacemi a přihrávkami. V 54. přidal svůj druhý gól Kodeš, v 61. skoroval Kalivoda a v 80. uzavřel brankový účet utkání střídající Kuzma, který byl na hřišti předtím jen devět minut. Kromě toho hosté ještě nastřelili břevno. Blšany mohly snížit v době kolem 75. minuty při dvou šancích útočníka Kopeckého, ale obě střely hostující brankář Slavík zneškodnil. Hra domácích ale jinak působila až příliš odevzdaně, vývoj a tempo zápasu určovali během druhého poločasu téměř výlučně hostující hráči. Zajímavosti se vyskytly v sestavách obou celků: za Blšany nastoupili dva hráči se shodným jménem i příjmením Martin Kopecký. Jeden se narodil v roce 1985 a druhý v roce 1987. Za hostující tým vyběhl na trávník Pavel Verbíř, devatenáctiletý syn známého prvoligového hráče a věrného dlouholetého „srdcaře“ Teplic, který má za sebou i reprezentační zkušenosti. V tabulce divizní skupiny B jsou Teplice B na 13. místě a mají 19 bodů, Blšany zůstávají poslední se šestibodovým ziskem.

FK Chmel Blšany – FK Teplice B 0:5 (0:2)

Branky: 27. Mujagič, 43. a 54. Kodeš, 61. Kalivoda, 80. Kuzma
Žluté karty: Gabčo a Jelen (oba Teplice)
Rozhodčí: Aubrecht, asistenti Pešek a Štěrba
Diváků: 60

Blšany: Krabec (36. Stehno) – Šefara, Hrečko, Kopecký (78. Němec), Horváth, Kalanin (60. Milner), Siegl, Klimeš, Volf, Kopecký, Lancz

Autor: Libor Želinský

FK Chmel Blšany | 12.4.2012 13:54 | 1653x přečteno