FK Chmel Blšany - FK Slavoj Žatec 2:0 ( 1:0 )

Branky: 25. a 81. Horst Siegl mladší Rozhodčí Beneš, 300 diváků, ŽK 3:2. Sestava Blšan: Klíma – Krejčík, Trojan, Siegl st., Lancz – Kalanin, Novák, Pilař, Matucha – Stracený, Siegl ml.

ŽATECKÝ A LOUNSKÝ DENÍK

Góly střílel v derby jen Helmut

Blšany – Žatec si prohrou v Blšanech pořádně zkomplikoval atak na postup do divize.

Horst Siegl mladší, přezdívaný blšanskými fanoušky i hráči Helmut, syn exligového krále kanonýrů, si udělal dva hluboké zářezy do střelecké pažby po derby se žateckým Slavojem.

Pořádně tak zkomplikoval cestu Žatce za vysněným postupem do divize. Souš je totiž na jaře v krajském přeboru stoprocentní, o víkendu opět vyhrála v Chomutově a Slavoj bude mít v posledních dvou kolech extrémně těžkou úlohu.

Fotbalisté Blšan začali v derby lépe a vydrželo jim to až do konce duelu. Žatec, aspirant na postup, hrál celý zápas s daleko menším nasazením než Chmelaři. „Takhle se o postup nehraje. Všimli jste si? Malý důraz, báli se hrát, málo pohybu,“ vyprávěli si asi v autech cestou z Blšan domů fanoušci Slavoje.

Chmelaři přidali ještě tyč

První varování přišlo pro Slavoj už v 10. minutě. Matucha trefil tyč. Ani zazvonění kovu ale žatecké fotbalisty neprobudilo, jakoby se ostýchali tvořit hru. Radek Čížek, tentokrát bez svého „dvojčete“ Zdeňka Svobody, mohl ve středu hřiště máchat rukama jak chtěl, spoluhráči se mu ale nenabízeli. První vážnější ohrožení branky Blšan přišlo až ve 20. minutě, právě Čížek z hranice vápna napřáhl, jeho pokus ale skončil vedle Klímovy branky. Ve 22. měl ještě šanci Baierl, Klíma v domácí svatyni byl ale pozorný.

Za žateckou nečinnost pak přišel první trest ve 25. minutě. K odraženému míči se dostal Horst Siegl mladší a přehodil hostujícího golmana – 1:0. V závěru první půle Slavoj přece jen trochu vystrčil růžky, jednou ale Jakubovovi vzal radost Stracený, který vykopával balon z brankové čáry, podruhé stejnému hráči Žatce stál v cestě Klíma.

Chmelaři vstoupili lépe i do druhého poločasu. Už ve 46. vyzkoušeli pozornost hostujícího Baštýře. Žatecký golman sehrál hlavní úlohu i v 70. a 73. minutě. Nejprve zneškodnil střelu Pilaře, podruhé musel z brány daleko za velké vápno, když na něj sám šel blšanský Novák, který ani na dvakrát nedokázal dostat balon do sítě Žatce. V 74. minutě zaznamenal jeden z ojedinělých vážnějších pokusů Žatec, ale ani střela Paula se neujala, skončila v náručí blšanského Klímy. V 81. minutě pak podruhé zklamal početný žatecký fanouškovský tábor Horst Siegl mladší. Přihrával Kalanin a Siegl poslal balon k tyči.

Slavoj na Souš ztrácí tři body

Žatec v Blšanech ztratil hodně důležité body, v příštím kole doma přivítá aktuálně vedoucí Souš, která má až neuvěřitelnou sérii třinácti zápasů bez porážky a bojuje právě se Slavojem o postup do divize. Žatec ztrácí tři body.

FK Chmel Blšany | 6.6.2011 13:26 | 1048x přečteno