Favorita jsme nepřekvapili, s Žižkovem porážka 0:2

Souboj druhého týmu tabulky s předposledním nepřinesl překvapení, pražská   Viktoria Žižkov si vcelku v pohodě dokráčela pro tři druholigové body, i když moc   dobrý výkon nepředvedla. Stačilo jí ovšem čekat na chyby našich obránců a   dočkala se. AKTUALIZOVÁNO

První rána přišla v nedělním dopoledni ještě předtím, než zápas začal. Při rozcvičování si obnovil zranění kapitán Jan Poláček, a tak nemohl nastoupit. Jinak dostal v brance opět přednost Filip Rada, jak jsme očekávali, do základu se vrátil Martin Psohlavec, po kartách také Čonka, naopak chyběl pro změnu vykartovaný Ondřej Šiml. Sestava dávala tušit, že Blšany nechtějí jen bránit remízu.

Začátek zápasu byl dost opatrný, důraz našich hráčů neumožnil soupeři, aby ohrozil naší branku. První střela přišla až ve 29.minutě zásluhou Flaišmana. Poté byl už po třetině utkání stáhnut obránce Loos, jehož výkon nebyl ideální a nahradil ho Jedinák. Ve 36.minutě se z rohového kopu Blšan dostal Žižkov do nebezpečného protiútoku, ale dobrou akci zmařil skvělým zákrokem brankář Rada. O tři minuty později se zase vyznamenal hostující brankář Bartalský, když zneškodnil nebezpečnou střelu Bogdanova do šibenice. Těsně před koncem poločasu ohrozily Blšany branku Žižkove ještě jednou, ale Heincovu hlavičku opět skvěle vytáhl mimo branku gólman hostů.

Druhý poločas začal pod taktovkou Blšan, největší šance přišla ve 48.minutě, kdy po rohovém kopu trefil Psohlavec tyč hostující branky! Jak známo, nedáš-dostaneš je velmi často platící fotbalové pravidlo. Obránce Blšan Jamrich podtrhl svůj nedobrý výkon v zápase hrubou chybou, kdy daroval míč Stracenému, ten našel před brankou osamoceného Eismanna a střídající hráč se nemýlil – 0:1! Od té chvíle trenér Bičovský začal posilovat útok, do hry se zapojil nejprve Štípek a poté Caushaj, ale ani jeden se neprosadil. Naopak o vítězi utkání rozhodla v 76.minrě chyba dalšího našeho obránce, Benko si nepohlídal centr z levé strany a hostující střelec Kalod zvýšil na 2:0 pro Žižkov. V závěru se místo tlaku Blšan ještě mohl prosadit Žižkov, Stracený obešel Heince, ale po jeho přihrávce na spoluhráče už branka nepadla.

Naše porážka je očekávaná, přesto nepříjemná. Nyní jsme na předposledním místě již jen o skóre před Bystrcí, na jejíž půdě hrajeme příští týden. Naopak Žižkov jde po výhře do čela tabulky druhé ligy…

FK Chmel Blšany – FK Viktoria Žižkov 0:2 (0:0)

BRANKY: 51.Eismann, 76.Kalod

ŽK: Bogdanov, Psohlavec, Jamrich – Šťastný