Dvoubrankový náskok nestačil

Blšany vedly nad Karlovými Vary už 2:0, druhý poločas ale defenziva fyzicky nestačila.

Karel Tichota, dlouholetá opora prvoligových zadních řad Chmelařů, se vrátil do Blšan. Neplánuje ale návrat mezi chmelnice, nastoupil v dresu soupeře z Karlových Varů.

A ze své stoperské pozice tak přihlížel dvěma úderům Blšan, které v dalším přípravném duelu na divizní sezonu, zaskočily Karlovy Vary.

Hosté totiž měli od začátku duelu mírnou převahu, v 19. minutě, ještě pořádný kus za vápnem, si ale blšanský Novák vzpomněl na známou poučku, že když nevíš co s míčem, vypal ho na bránu, a bylo z toho vedení Chmelařů nad hosty z lázní 1:0. Hostující golman si sice na dělovku sáhl, nestačil ji ale dostatečně zpacifikovat a balon zapadl pod břevno.

Napilno pak v dalším průběhu první půle měl hlavně domácí golman Krabec. Ve 27. zlikvidoval šanci hostů, stejný hráč pak byl před Krabcem osamocen, ale pálil vedle. Blšanští o sobě dali opět výrazněji vědět až ve 34. minutě, kdy se z voleje napřáhl opět Novák, viditelně hrající hodně při chuti, tentokrát ale jeho střela šla nad.

Diváky ale, při chybějících brankách, bavily spíše velmi pohledné a rychlé kombinace dvou chorvatských posil Blšan. Souhru cizinců vhodně doplňoval i útočník Michal Lesniak, jen zakončení scházelo. Co se ale nepovedlo v první části, napravily zahraniční akvizice hned po přestávce. Novák přistrčil na jednoho z Chorvatů a Blšany už vedly 2:0.

V dalším průběhu ale Blšanským, hlavně pak defenzivě, kde hrál Siegl a po přestávce se k němu přesunul i Stracený, docházely síly a Karlovy Vary tak mohly dotahovat a nakonec i zvítězit. V 63. se hosté trefili střelou podél Kratochvíla, v 64. srovnávali ze skrumáže a na konečných 2:3 upravovali v 70. minutě. Několik dalších šancí, v závěru evidentně lepších hostů, pak likvidoval Kratochvíl.

Blšany – K. Vary 2:3 (1:0)

Branky Blšan: Novák, chorvatská posila

Sestava Blšan: Krabec (Kratochvíl) – Matucha (Kalanin), Siegl, Jelínek, Lancz – Novák, chorvatská posila, Stracený, Podroužek – Lesniak, chorvatská posila

FK Chmel Blšany | 25.7.2011 15:16 | 987x přečteno