Dvě rozdílné tváře fotbalových Blšan v utkání s Kadaní

Šest branek v základní hrací době a penaltový rozstřel nabídl úvodní duel Blšan v jarní části krajského přeboru. Chmelařům se dařilo v úvodech poločasů, naopak na jejich závěry by raději zapomněli. Blšany na startu krajského přeboru vyběhly v opět jiné sestavě, než avizovaly. Začátek duelu proti Tatranu Kadaň se ale Chmelařům vyvedl na jedničku s hvězdičkou.

Už ve 2. minutě se Nový šikovně probíjel pokutovým územím, byl faulován a Siegl mladší se ze značky penalty nemýlil – 1:0. O dvě minuty později byl stav už dokonce 2:0. To když blšanský Farář centroval z pravé strany, golman Kadaně Turánek balon podskočil a domácí Šollar měl lehkou práci.

Ve 13. minutě se dostával do zakončení mladý Siegl, ale na poslední chvíli mu obránci Kadaně šanci sebrali. I v dalších minutách pak měly Blšany herní převahu a tlačily Kadaň na její polovině. Jako blesk z čistého nebe tak udeřil ve 36. minutě kadaňský Uhlík, když se vymanil z vytrvalého tlaku domácích a překvapil blšanského Lukeše v brance – 2:1. Ještě do poločasu pak stihla Kadaň i vyrovnat. Několik vteřin před půlí využil hostující Fefrčík zmatku v domácí obraně a srovnal na 2:2.

Komplikace v závěru

I na začátku druhé půle měly Blšany více ze hry, Nový ale pálil nad, stejně jako Šollar po vydařené individuální akci. V 75. už byl ale Šollar podruhé v zápase úspěšný, ukázal rychlý průnik po levé straně a obstřelil hostujícího brankaře – 3:2.

Jenže… Závěr poločasu opět domácím nevyšel podle představ. Lukeš v brance Chmelařů podskočil centrovaný balon a Čibenka vyrovnal na 3:3. A když pak v poslední minutě spálil obrovskou šanci domácí Nový, rozhodly o bodu navíc pokutové kopy. V těch byli úspěšnější fotbalisté Blšan, rozhodující penaltu vstřelil Müller.

Blšany – T. Kadaň 4:3 po PK (2:2)

Branky: 2. Siegl ml., 4. a 75. Šollar, rozhodující pokutový kop Müller – 36. Uhlík, 45. Fefrčík, 86. Čibenka
Rozhodčí Zubr, ŽK 1:2, 50 diváků

Blšany: Jan Lukeš, Patrik Lancz, Ferstel Dominik, Radek Krejčík S (K), Petr Nový, Gustav Müller S, Horst Siegel ml., Horst Siegel, Zdeněk Zahálka, Martin Farář S, Ivan Šollar.

(Převzato z žateckého deníku)

Z webu Tatranu Kadaň

V prvním jarním kole Tatran jen remizoval (škoda neuznané branky Moravce). Tatran zajížděl v prvním kole do Blšan. Mužstvo posílilo hned o několik hráčů, na střídavý start jsou v Kadani tito hráči: Jakub Zralík, Jan Eiselt, Patrik Jánošík, Václav Kotrc. Úvod utkání nezačal pro Tatran nikterak příznivě hned ve 3. minutě domácí stříleli penaltu a Horst Siegel ml. se při ní nemýlil 1:0. Další branku domácí přidali hned po minutě stačila k tomu jen malá chyba v obraně Tatranu a Šollar rozjásal domácí publikum 2:0. Ze začátku to vypadalo tak, jako by se Tatran teprve začal brobouzet ze zimního spánku, ale opak byl pravdou v 37. minutě po autovém vhazováni Fefrčíka přihrál míč na kopačky Eiselta a ten si našel dobře stojícího Uhlíka, který zvýšil na 2:1. Do konce poločasu zbývalo jen málo času, ten však využil Fefrčík, který předvedl opravdu parádní střelu, kterou by mu mohl každý závidět a překonal tak Lukeše v domácí brance. Do šaten oba celky odcházely se stavem 2:2.
    Ve druhém poločasu se obě strany snažily zvrátit utkání na svoji stranu. Domácí fanoušci vytvářeli pěknou kulisu a za to se jim odměnil v 78. minutě Šollar, když doslova utekl po levém křídle obraně hostí a šikmou střelou natáhl brankáře Turánka, který na jeho střelu nedosáhl 3:2. Tatran se však nechtěl jen tak lehce vzdát, stačila k tomu jen dobrá spolupráce hráčů hostujícího celku a hned bylo vidět, že se musí něco stát, jen se otočila čísla na hodinách přišla 87. minuta a Čibenka se dostal až do vápna před Lukeše a srovnal stav na 3:3. Všem hráčům Tatranu patří dík. Škoda jen, že neplatila jasná branka při konečných penaltách.

Branky domácí: 3´ 1:0 Siegel ml., 4´ 2:0 Šollar, 78´ 3:2 Šollar.
Karty domácí: 10 Horst Siegel žlutá 81´.
Branky Hosté: 37´2:1 Uhlík, 44´2:2 Fefrčík, 87´3:3 Čibenka.
Karty hosté: 23´Uhlík žlutá, 73´ Mikeš žlutá, 90´ Kotrc žlutá.

Sestava domácí: Jan Lukeš, Patrik Lancz, Ferstel Dominik, Radek Krejčík S (K), Petr Nový, Gustav Müller S, Horst Siegel ml., Horst Siegel, Zdeněk Zahálka, Martin Farář S, Ivan Šollar.
Připraveni: Tomáš Pilař, Daniel Kalanin, David Vácha.

Sestava hosté: Vladimír Turánek, Richard Čibenka, Miroslav Moravec, Jan Šabík, Jiří Kubálek S, Lukáš Krchník, Zdeněk Uhlík, Jakub Zralík S, Filip Fefrčík, Jan Eiselt S, Ondřej Mikeš (K).
Připraveni: Miroslav Zaržický, Michal Lesňák, Jakub Kiliján, Martin Kocík, Patrik Jánošík S, Václav Kotrc S, František Zaťko.

Střídání hosté: 54´ Fefrčík < ----- > Kiliján
                         89´ Zralík  < ----- > Kotrc