Dvacetiletý záložník přinesl Blšanům se Sieglem ml. další výhru

Narodil se 1. srpna 1993, ale už teď se může stávat mužem zápasu. Dvacetiletý záložník Blšan Petr Nový dal v posledním zápase fotbalového přeboru Ústeckého kraje dva góly, které rozhodly o tom, že Blšany zůstávají stále stoprocentní.

Pryč jsou doby, kdy Blšany zavítaly třeba na Letnou nebo do slávistického azylu na Strahově. Poslední prvoligový zápas sehrály 13. května 2006 – doma porazily dnes druholigový Zlín 3:2. Od té doby se propadaly stále do nižší a nižší soutěže. Až do krajského přeboru.

Tento víkend přijely Blšany do Modré, kde dokázaly zvítězit 2:1. Vyhrály potřetí v řadě a tabulku krajského přeboru i díky dobrému skóre vedou.

Blšany: Horst Siegl (vlevo)

HORST SIEGL STARŠÍ. Fotbalový kanonýr Horst Siegl (vlevo) několik let po ukončení vrcholové kariéry pomáhal Blšanům. Teď za ně hraje na postu obránce jeho syn.

Jediným střelcem Chmelu Blšany, za které hraje i syn legendárního útočníka Horsta Siegla, se stal Petr Nový.

Hrála se 33. minuta zápasu a platil nerozhodný stav utkání 0:0. Nový dostal milimetrovou přihrávku ze středu hřiště a ze strany postupoval sám na brankáře, kterého efektivně přeloboval a Blšany se ujaly vedení 1:0. Tým Modré dokázal ještě do konce prvního poločasu vyrovnat, krásnou střelou z asi třiceti metrů se prezentoval hráč Kuna.

Jenže Blšany měly v tomto zápase Petra Nového. Jeho chvíle opět přišla v 56. minutě utkání. Naběhl si na centr z pravé strany a gól vstřelil nártem tak šikovně, že brankář Modré byl absolutně bez šance.

Nedaří se nováčkovi z Neštěmic. Po třech zápasech má na kontě jediný bod za prohru v penaltovém rozstřelu na hřišti Modlan. „Vybíráme si nováčkovskou daň, nehrajeme špatně, ale chybí nám střelec, který by ty šance proměnil,“ lituje kouč Neštěmic Martin Beran pro klubový web.

Výsledky 3. kola: Modlany – Neštěmice 1:1, na pen. 2:1, Kadaň – Vilémov 2:0, Milešov – Krupka 0:4, Modrá – Blšany 1:2, Louny – Březno 5:1, Hor. Jiřetín – Litoměřice 0:0, Proboštov – Bílina 2:4, Děčín – Litvínov 2:0.