FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Druhou třetinu ligy odstartujeme v Sokolově

  V sobotu dopoledne čeká náš tým souboj s nováčkem druhé ligy- Baníkem   Sokolov. K naší smůle má tento soupeř v současné době velkou formu a bodovat ve   městě uhlí nebude lehké.

Baník Sokolov začal letošní sezonu velmi špatně, po 5 kolech měl na svém kontě pouze 2 body za remízy a zdálo se, že jediným cílem mužstva bude záchrana. Ale v dalších pěti zápasech už Sokolov neprohrál a získal 13 bodů z 15 ! Pět zápasů bez porážky je jasným ukazatelem kvality současného kádru Baníku, stejně jako postavení v tabulce, kde už se svěřenci trenéra Pulpita posunuli do horní poloviny tabulky, na 7.místo! Vzhledem k postavení v tabulce, aktuální formě i domácímu prostředí je Baník jednoznačným favoritem a Chmel může na západě Čech jen překvapit. Což je letos blšanská specialita- našemu týmu vyhovují zápasy na hřištích soupeřů, kde nemáme co ztratit.

Vrcholová kopaná nemá v Sokolově dlouhou tradici. Ještě v minulé sezoně se Baník pohyboval v divizi, kde se střetával např. s naším Béčkem (mimochodem B-tým Blšan v březnu vyhrál nad Sokolovem 2:1!). Kde však loňské sněhy jsou. V létě koupili funkcionáři Sokolova druholigovou licenci od AS Pardubice a přitáhli si z východu Čech i velkou část kádru. Podobně jako Blšany, i Sokolov v létě stavěl nové mužstvo a doplatil na to horšími výkony na začátku sezony. V současném výběru Sokolova najdeme např. útočníka Martina Bočka, který působil kdysi i v Blšanech. Jenže hlavní pozornost bychom neměli upnout na něj. Nejlepším střelcem je 27-letý Michal Salák s prvoligovými zkušenostmi. Letos dal už 5 gólů, ač není čistokrevnevným útočníkem! Před týdnem jsme na tomto místě upozorňovali na potenci jihlavského Faldyny – a on nás pak dvěma góly porazil. Snad se to nebude opakovat a hráči si na Saláka dají pozor.

Blšanům bude po čtyřech žlutých kartách chybět záložník David Čonka, který se v poslední době stal hráčem základní sestavy. Taková absence ovšem současnému mužstvu moc vadit nemusí. Kádr je široký a na lavičce je dost hráčů podobných kvalit. Zápas v Sokolově zřejmě opět ovlivní maličkosti, které mohou naše mužstvo buď nastartovat k fantastickému výkonu jako v Hradci, nebo k naopak srazit na tragickou úproveň, jak předtím s Opavou. Dočkat se lze všeho a kdo je hodně zvědavý, může se do Sokolova vypravit. Z Blšan to není tak daleko…

Západ se hraje v sobotu 14.10. od 10:15. Očekává se 1500–2000 diváků…

Webové stránky soupeře: www.fksokolov.cz

FK Chmel Blšany | 12.10.2006 23:53 | 607x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 22.2.2024 19:54:49