Druhého favorita jsme už překvapit nedokázali

Nedělní zápas Tipsport Cupu v Mostě prohrály Blšany s Kladnem 0:2, i když dlouho   držely bezbrankovou remízu. Prvoligový soupeř potrestal dvě hrubé chyby našeho   týmu v polovině druhého poločasu.

Blšany odehrály druhý zápas během víkendu. Přesto byla sestava velmi podobná sobotnímu zápasu s Teplicemi, které skončilo nečekanou remízou 0:0. Z důležitých změn jen v bráně vystřídal Svobodu Filip Rada. Opět hrála čtveřice testovaných zahraničních hráčů, o nichž byla řeč již ve včereší zprávě, stejně jako mladík Ondřej Vrabec. Bohužel útočníci se znovu neprosadili, největší šanci spálil po hodině hry Psohlavec, který z dobré pozice hlaviočkoval nad branku Kladna. První poločas přinesl vyrovnanou hru, ve druhém už se projevila herní kvalita na straně prvoligového Kladna, které si dvěma slepenými góly zajistilo vítězství.

Trenér Bičovský porážku nehodnotil jako neúspěch. „Myslím, že jsme hráli celkem dobře. S Kladnem jsme dokázali držet krok. Rozhodly dvě naše hrubé chyby. Mrzí mě, že jsme nedali gól, ale po třech trénincích odehrát dva zápasy v řadě je těžké. Proto jsem s výkonem spokojený“

Na Kladně nyní působí dva fotbalisté, kteří svou podstatnou část kariéry spojily s Chmelem Blšany. Zkušený Radek Šelicha kopal za Blšany pět let, mladší Lukáš Michal působil v našem klubu 8 let, když sem přišel ještě jako starší žák a odešel až vloni v létě po sestupu do druhé ligy. Zatímco Šelicha je oporou Kladna a na podzim nechyběl ani v jednom prvoligovém zápase, Michal hraje převážně za divizní B-tým. V zápase s Blšany ale nastoupil právě pouze Michal, odehrál první poločas.

Ve dvou víkendových zápasech Tisport Cupu jsme tak vybojovali pouze 1 bod a již jsme prakticky ztratili naději na účast v semifinále, kterého se zúčastní pouze vítěz skupiny C.

Tipsport Cup, 21.1.2007, neděle, 11:00, hřiště Siadu Most (UMT)

FK Chmel Blšany – SK Kladno 0:2 (0:0)

BRANKY: 70. Radzinevičus, 75. Kacián
SESTAVA BLŠAN: F. Rada ? Hranička (5. Tavars), Novotný, Poláček, Heinc (46. Benko) ? Zachariáš (46. Jedinák), Kožíšek, Krejčík, Béreš (46. Vrabec) ? Oboya (46. Penchev), Campbell (46. Psohlavec)
ŽK: 31.Pončák (Kladno)
ROZHODČÍ: Bouše