Druhé Blšany podruhé v řadě ztratily, tentokrát v Chomutově

Blšany - Lička sice rychle vyrovnal, chomutovský mladík Vaschkevich ale rozhodl minutu před koncem.

Nejdříve doma vysoká prohra 2:6 s devátými Hrobcemi, teď znovu ztráta, 1:2 na půdě dvanáctého Chomutova. Blšanům se v posledních kolech nedaří.

Druhý tým tabulky krajského přeboru, plný hráčů s ligovými zkušenostmi, od něhož jsou diváci zvyklí vídat pohledný útočný fotbal a hodně branek, už podruhé zaváhal. V Chomutově se dlouho hrálo bez branek. Recept na obranu domácích nenašel v dresu Chmelařů ani Vidlička, ani Zeman nebo Zdichynec, ani Mario Lička.

První branku vstřelil v 57. minutě domácí osmnáctiletý Ruslan Vaschkevich. Blšany ale rychle vyrovnaly, v 61. se trefil Mario Lička. Když už se pak zdálo, že týmy si další bod rozdělí v penaltovém rozstřelu, udeřil Vaschkevich podruhé. V 89. minutě zajistil domácímu týmu výhru.

Chomutov tak díky výhře uhájil dvanáctou příčku, má stejně bodů jako Postoloprty. Chmelaři zůstávají i po prohře druzí se ziskem čtyřiceti bodů. Na první Štětí ztrácí Blšany už jedenáct bodů, třetí Proboštov má o dva body méně, čtvrtá Krupka o tři, páté Neštěmice a šestí Modlany o čtyři. Fotbalisté Blšan zatím ve dvaceti kolech krajského přeboru dokázali soupeře třináctkrát porazit, sedmkrát prohráli. Útok Chmelařů patří k nejproduktivnějším, daří se hlavně Böhmovi a Zemanovi.

Další duel sehrají Blšany opět doma, v tradiční den a čas. Výkop zápasu s Krupkou je naplánován na sobotu 16. dubna od 10.30 hodin. I přes dvě prohry budou Blšany favoritem utkání proti čtvrtému celku tabulky, doma ztrácejí jen velmi málo.

AFK L. Chomutov – Blšany 2:1 (0:0)

Branky: 57. a 89. Vaschkevich – 61. Mario Lička
Sudí Roháč, ŽK 1:1, 150 diváků.

Sestava Blšan: Stehno – Vacek, Živnůstka, Boruta, Šimon – Kubek, Lička, Homola, Vidlička – Zeman, Zdichynec (64. Gajecký)