Dorostenci smetli slabý Rakovník

Mladí hráči Blšan o víkendu zajížděli do Rakovníka, aby zde sehráli další   mistrovské utkání. S místním SK neměli problémy ani mladší, ani starší dorostenci.   Oba dali soupeři 7 gólů, mladší k tomu ani neinkasovali. A právě utkání mladšího   dorostu vám přiblížíme.

Začátek zápasu přinesl opatrnou hru, domácí zkoušeli hrát nakopávanými míči na brejky, naši hráči chtěli kombinovat, ale ze začátku jejich snahu hatily nepřesnosti. Uklidnění do řad našeho týmu přišlo v 21.minutě, Lesniak pronikl do vápna, zpětnou přihrávku našem Bůžka a ten prostřelil domácího brankáře- 1:0 pro Chmel! O pět minut později házel aut Podroužek, míč se dostal k Oláhovi, ten poslal krásný centr do pokutového území, kde se zorientoval maličký Smékal a akrobatickým způsobem dobře zakončil – 2:0 pro Blšany. Po obdržených brankách už nebyl Rakovník nebezpečný, Blšany ještě do poločasu zahodily dvě vyložené šance, naopak domácí se zmohli jen na dva rohové kopy…

Druhý poločas byl jednoznačně v režii Blšany. Domácí se za celých 45 minut ani jednou nedostali do vápna, náš brankář si sáhl na míč pouze při malých domů od našich obránců. V 52.minutě se Holán ocitl ve vyložené příležitosti, ale míč špatně trefil. Jenže už o minutu později gól dal po kombinaci Bůžka a Lesniaka, kdy Holán zakončoval. V 56.minutě přesnou střelou k tyči zvýšil na 4:0 Lesniak. Další gól padl už o čtyři minuty později, kdy po pěkném pasu Tománka zakončil Holán. Tentýž hráč v 62.minutě dovršil čistý hattrick ranou z voleje po přesném centru Smékala.

Poslední půlhodinka v podání domácích byla již jen zoufalým zastavováním akcí Blšan, často i za cenu ostrých faulů. Zraněním na jejich způsob hry doplatil Bůžek, který musel odstoupit, a tak Chmel dohrával o deseti. I tak ale ještě zvýšil své už tak ohromné vedení, když si Smékal vykoledoval penaltu a Ščišlák ji proměnil. V 75.minutě ještě po nacvičeném signálu jen těsně náš útočník minul šibenici. Výsledek 7:0 odpovídá průběhu zápasu, v němž na naše hochy Rakovník vůbec nestačil. Proti nejslabšímu týmu soutěže to bylo prakticky povinné vítězství.

SK Rakovník – FK Chmel Blšany 0:7 (0:2) – mladší dorost „A“

hráno dne: 9.9.2006 na trávě

SESTAVA: Krejčí (6) – Ščislák (7) – Prokůpek (5), Hynek (7), Horvát (7) (41.Kunický (7) – Smékal, (7) Lesniak (7) – Oláh (5), Podroužek (6), (50.Tománek – 7) (60.Tonka) – Holán (8), Bůžek (6)

Známka udává kvalitu výkonu: 10 – mimořádně vynikající, 9 – excelentní, 8 – výborný , 7 – velmi dobrý, 6 – dobrý, 5 – průměrný, 4 – podprůměrný, 3 – slabý, 2 – mizerný, 1 – katastrofální

Zpracováno na základě podkladů trenéra Pavla Koutenského, kterému tímto děkujeme.

FK Chmel Blšany | 12.9.2006 12:05 | 764x přečteno