FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Doma opět bez prohry, ale k radosti daleko !

Fotbal Pan Jaromír Hykl jako už tradičně v navštívil nedělní zápas blšanského týmu proti Ostravě (1:1) a tady jsou jeho postřehy. A jako už tradičně, nedotýká se pouze samotného dění na hřišti.

Přesně po dvou týdnech jsme zase u toho. Blšany jdou dnes do další záchranářské bitvy. Přijela Ostrava. Už to není to mužstvo, které bojuje o titul, ale i tak to bude asi tvrdá práce. Kluci jsou na hřišti oslabeni, (nejvíc nás mrzí nespravedlivě přísné potrestání Brunclíka) ale my jsme v hledišti žluté tribuny posíleni. Další buben na scéně ! Je nás víc a nebojíme se chaharů nic ! Při příchodu zjišťujeme některé změny. Pořadatelé po té nepříjemnosti se sparťanskými chudáčky (stálo nás to 100 papírů) zpřísnili opatření. Ostraváci se nemohou volně pohybovat po celém areálu stadionu. Mají svůj vlastní vchod a vypadá to, že i počet pořadatelů je větší. Připravené je hasičské auto i několik hasičů. Baníkovců je plný sektor hostů a jsou náležitě slyšet. Něco z té fanouškovské slávy z doby, kdy byli mistři, jim zústalo. Mají velké transparenty, skandování řídí jeden týpek s megafonem. Je vidět organizovanost a zkušenost. Jen, aby se udrželi na úrovni a nebyl problém. Jsme na ně dneska dva ! Tolik lidí jako na Spartu dneska není. Jsou svátky a Baníček tolik jako Sparta netáhne. Přesto odhaduji, že dvě tisícovky lidí tady jsou ! Počasí je mizerné, včera v Kryrech bylo příjemně, ale tady dneska prší a na té ?žluté? to fouká jak v tunelu. Nebylo by líp na kryté, v suchu, rozhled?

Ale ne, musíme pro tu ligu taky něco udělat ! Musíme ukázat klukům, že bojujeme a makáme s nimi, že na tu rachotu tady nejsou sami ! A taky to chceme ukázat všem těm, kteří považují náš stadion za velkokapacitní hnojiště a myslí si, že místo rohových praporků jsou zapíchnuté vidle! Chceme dokázat, že fotbalu fandíme, že ho ne vesnici chceme, a že tam také patří. I když se to mnohým nelíbí a snaží se ho všemi možnými způsoby zašlápnout. Blšany jsou trnem v oku různým bossům našeho slavného svazu a boj o přežití bohužel neprobíhá jenom na trávníku. To víme a jsme proti těmto tlakům dosti bezmocní. Naší zbraní je pouze snaha o propagaci korektního boje na všech frontách, v zákulisí na hřišti i v hledišti. Boj férovými metodami, boj možná s větrnými mlýny, ale boj bez záludnosti a podle pravidel. Našimi zbraněmi jsou paličky, bubny, hlasivky a také trochu tahle neuměle, amatérsky složená písmenka, jejichž hlavním smyslem je obhajoba práva venkova na nejvyšší soutěž a obhajoba rovnosti a stejných práv pro všechny. Pro mužstva z Prahy, Brna, Ostravy, ale také z Jablonce, Jihlavy a třeba i Blšan.

Na hřišti to dneska docela jde. Kluci makají a dřou. Je to vidět a letošní jaro je to hlavní devíza chmelařů. Trenér Bílek dokazuje, že je schopen udělat výsledek i s kluky, kteří ještě včera kopali divizi. Na lavičce sedí Kacafírek, Loos, Süsser, Klasna. Čekají na svojí šanci a já věřím, že ji dostanou, že si ligu v Blšanech ještě zakopou. Jsme lepší než Ostrava. Nescházejí šance. Největší Pavel Devátý! Děsná škoda už mohlo být veseleji. V hledišti prohráváme, na tu tlupu ostraváků nestačíme, ale snažíme se stejně jako hráči na hřišti. Jsme tady s bubnem už potřetí a dvakrát jsme neprohráli ! Dokážeme to i dneska ?! Góóóóól !!! Pavel Devátý napravuje svoji minelu a tentokrát se již nemýlí. Vedeme zase po dlouhé době 1 : 0 !!! To snad ta blána nemůže vydržet ! Tak a teď v klidu dohrát poločas a soustředit se na ten druhý. Přidat ještě jeden banánek a ?Baníčku bůh s tebou !?. Jsme lepší, aktivnější je vidět větší snaha po vítězství. Poločas končí. Chvilka oddechu.

Začínáme druhou půlku. Hrajeme po větru. Mohla by to být výhoda. Pro Baník moc nebyla. Míč jim ulítával dopředu a utočníci nebyli tak rychlí. Střihavka není moc vidět. No tím lépe. Škoda že nehraje Pešír. Dneska by měl možnost k zakončování. Šance tu jsou. Šindelář i Michal přehrávají středopolové hráče Ostravy. Rozhodčí se nepovedli. Ani jeden. Je tu mírná snaha připískávat hostům. Ne sice v zásadních momentech, ale v takových těch drobnostech. Obrácené auty ve středu hřiště, sporné fauly, neexistující ofsajdy? Mírná pomoc v mezích zákona, bych to nazval. Obráceně odpískaný aut byl také u jediného gólu Ostravy. V půlce hřiště vhazuje Ostrava ,přetažený balon až téměř k rohu, nahrávka před bránu, vítr bere Slavíkovi míč z ruky a pohodlné doklepnutí do branky. 1 : 1. Taková smůla ! Slavík nás zatím ve všech zápasech podržel a paradoxně tahle chyba nás možná bude stát body. Ale ještě není konec. Můžeme ještě výsledek obrátit. Blšany do toho !

Předvídavost pořadatelů s hasičským autem se ukazuje jako skoro na místě. Fanoušci ze sektoru hostů házejí ohně a dýmy na hřiště. Naštěstí jim brzo došly a tak se po chvilce bez dalších incidentů hraje dál. Čas neúprosně valí k devadesátce ! Krásná střela Trappa za šestnáctkou ! Škoda ! Raška jí vytlačuje na roh. Pěkná fotbalová akce. Bohužel bez naší gólové radosti. Všichni se snažíme hráči na hřišti, diváci v hledišti, trenér Hapal střídá? a rozhodčí ukončuje zápas. Remíza. Myslím, že zklamání. Dneska bylo na vítězství a body jsme ztratili. Bez toho, abychom doma naplno bodovali se nám nemůže podařit odlepit se od té prašivé patnácté příčky. Je pro nás jako začarovaná. Uvidíme jak zahraje Jihlava. V Jablonci to teď moc nejde, doufám, že tam Ježci nevyhrajou. Plzeň zítra se Strakou proti Liberci. Budeme fandit libereckým. Nejraději bych se tam rozjel. Ve čtvrtek v Brně půjde o klíčový zápas?Zvládneme ho ?
Jo a zase nejde světelná tabule !!! To už je ale fakt trochu ostuda !!!Snad se s opravou nečeká na nové majitele !

Jaromír Hykl, fanoušek z Vroutku

FK Chmel Blšany | 17.4.2006 13:28 | 668x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.5.2024 3:33:58