FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Dobrovolní dárci bodů opět v akci!

   Jaromír Hykl a několik jeho postřehů a názorů k nedělnímu utkání.  

Vynechal jsem dva domácí zápasy a tak jsem se docela zase těšil na fotbal v Blšanech. Jedno z posledních představení na domácí půdě. Je třeba ještě nějakých komentářů? Myslím si, že už asi ne. Na našem webu už to asi nikoho příliš nezajímá. Alespoň soudím podle diskusního fóra, které se zúžilo pouze na povídání o fotbálku v Praze. Je to hezká akcička, přeji klukům z Prahy, aby si to užívali, ale s fotbalem v Blšanech to zase až tak nesouvisí a nemá to s ním v podstatě co dělat. Je to trochu o něčem jiném.

Nakonec ono už ani není co komentare. Takže už jen abych udržel tradici a dohrál to také až do konce. Člověk, když pozoruje co se odehrává na hřišti, jen lituje toho, kde dospělý blšanský fotbal skončil. Opravdu nemá cenu pouštět se do hodnocení hráčů a týmu jako jsem se o to v minulosti pokoušel. To co hráči předvádějí už není o nějakém fotbalovém výkonu. Soutěž se musí dohrát a tak se to holt musí nějak vydržet. Atmosféra na stadiónu? Co k ní. Na tribuně s bídou padesát lidí. Údaje na onlajnech neodpovídají skutečnosti. Přísahám, že se počet diváků dá velice lehce spočítat. Ale musím říct, že když jsme v neděli přijeli před stadion, nebylo kam dát auto! No fakt, přeplněné parkoviště! Letos poprvé. Oni totiž na vedlejším hřišti hrály přípravky svoje mistráky s Neštěmicemi! Takže rodiče, příbuzní a tak. O ČFL takový zájem nebyl. To až když malí kluci skončili, přišlo se pár lidí podívat na dospělé a tak nás ke konci bylo skoro padesát.

Sestava na hřišti téměř kompletní. Scházel mi pouze Řehák. Nebyl ani na lavičce. Přesně nevím co s ním je, karty nepočítám. Možná nehrál kvůli nim a nebo je zraněný. Obrana tedy se Suchým a Sigmundem na stoperech. Japan a Jendruščák na krajích. Pavel Veleba a Veverka na hrotu a záloha ? Klasna, Trup, Tesařík a Béreš. Parta fotbalistů, která by za určitých okolností měla mít na pohodový střed tabulky ČFL. Když člověk sleduje výkony a hru týmů, které do Blšan letos jezdí ? Příbram, Budějovice, Kolín, Náchod? Nic, co by se nedalo uhrát, ale? Bohužel. Tým nešlape, je bez náboje bez snahy a myslím i bez toho potřebného štěstíčka. Ale nechci teď bilancovat a hodnotit. K tomu se možná ještě vrátím po skončení soutěže. Zápas v neděli probíhal vlastně podle obvyklého scénáře. Hned na začátku rychlá branka soupeře. Tentokrát již v páté minutě. Obrana nesoustředěná, nekoncentrovaná, chybující. Pak se začne konečně hrát na obě branky. Několik nepřesných výroků rozhodčího, několik sporných odpískaných ofsajdů ? nervozita, hádky, komentáře? To vše končí ve třicáté minutě druhou brankou po brejku a nedorozumění stoperů, možná i zásluhou ne příliš čistého zákroku útočníka. Ale stav je nula dva a opět není o co hrát. Druhý poločas ? kdyby se počítala procenta držení míče ? Blšany by měli tak 70 procent. Tlak, trochu snaha po lepším výsledku. Kombinuje se, ale absolutně bez výsledného efektu. Bez překvapení, bez chytré přihrávky, bez přečíslení. Skoro se to podobalo tomu co předváděli naši reprezentanti se Švýcarskem až na to, že Blšany kazily trochu méně přihrávek. Standardky zoufalé. Rohové kopy nakrátko, končí v rohu hřiště, v autu. Deset minut před koncem nařízena penalta za faul na Velebu. Objektivně vzato zas až takový zákrok to nebyl. Už jsme tady letos zažili neodpískání mnohem horšího faulu, ale budiž. Možná kompenzace nepřesností v první půli. Nevím, ale správné to není. Tesařík bezpečně proměňuje a Blšany jdou do závěrečného náporu. Ten je ale po zásluze korunován třetím gólem v naší brance po brejku, ve kterém šli tři na jednoho. Co s tím má ten ?Zachy? dělat? Zápas končí. Náchod má radost ? ještě pořád balancuje na sestupové hraně a tři body jsou pro ně výraznou infuzí. Naši se plouží do kabiny. Mrzí je ta porážka? Těžko říct?

Jedeme domů a přemýšlíme co dál. Přihláška do divize je podaná. Co to pro nás znamená však nikdo neví. Určitě to neznamená jistotu, že se bude v Blšanech divize hrát. Jestli je to rozhodnuto ? to se jen tak nedozvíme. Tak už jen rozloučit se na posledním domácím zápase s ligou a tím i s kusem prožitého života. Co nejrychleji se s tím smířit. Každá pohádka má svůj konec. Bohužel ta naše ho nemá šťastný a určitě v ní nezvítězilo dobro nad zlem.

FK Chmel Blšany | 10.6.2008 10:40 | 718x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 5.6.2023 19:45:26