Do Brna za týden, na Ostravu s náhradníky

Michal Bílek, 41 let Odložení zápasu v Brně pro nás má dobré i špatné stránky. Největší radost z brněnské epidemie může mít Baník Ostrava, kterého čeká v neděli hodně oslabený tým Chmelu. Trenér Bílek má tento týden narozeniny, ale místo oslav musí hodně přemýšlet o sestavě.

Střevní viróza v kabině jihomoravanů je pro klub z Brna sportovní tragédií. Nejen, že je nutí odložit další utkání z už tak nabitého programu, ale hlavně se tento typ choroby výrazně podepíše na fyzické kondici fotbalistů. V hustém jarním programu mohou hráčům docházet síly, což je pro tým bojující o záchranu velmi těžká rána. I když jistě fanoušci Blšan nikomu nepřejí zdravotní problémy, nelze nezmínit, že je to pro nás fakticky velmi výhodná sitauce. Právě s Brnem se totiž přetahujeme na hraně sestupu. A co víc, klíčový zápas Brno-Blšany se bude hrát ve čtvrtek 20.dubna od 17:00, pouze dva dny poté, co soupeře čeká zápas na Slovácku. Únava se za těchto okolností prostě projevit musí.

Mužstva na konci tabulky se snaží dělat vše možné, aby se zachránila. Vysočina Jihlava, poslední tým tabulky, ve středeční dohrávce urvala remízu proti Mladé Boleslavi a dotáhla se na Blšany na rozdíl pouze jediného bodu. Stále tak nevzdává boj o záchranu a to je pro Chmel varování. Plzeň, další konkurent v záchranářské bitvě, změnila trenéra a přivedla charismatického Františka Straku, který se jistě pokusí posunout Viktorii do větší vzdálenosti od sestupových příček. V nejméně vhodnou chvíli pro nás tak přišly i negativní důsledky odloženého středečního zápasu v Brně. Vykartovat se tam totiž měli hned tři naši hráči, ale jejich tresty se takto odsouvají na příští utkání, což je velká komplikace pro Blšany.

Trenér Bílek, který slaví ve čtvrtek 13.4. své 41.narozeniny, musí mít před nedělním utkáním s Ostravou hlavu jak pátrací balón. Bude postrádat hned pět hráčů do pole! Karetní tresty se na neděli posuvají Šourkovi, Brunclíkovi i Pešírovi. Pro zranění nebude moci hrát Volek. A aby toho nebylo málo, proti Ostravě nesmí kvůli smlouvě nastoupit Zeher ani brankářská dvojka Buček. Z tradičním ligových hráčů tak nezbyla ani celá jedenáctka. Jedno místo do pole a celou lavičku náhradníků bude muset trenér Bílek doplnit fotbalisty z B-týmu. Na místo v základní sestavě připadá více alternativ- Loos, Kacafírek, Klasna či Bednář a další… pro jednoho z nich to bude velký zápas, i když Petr Loos už na podzim pár utkání s A-týmem odehrál.

Jako vodítko při rozhodování, které hráče Béčka má postavit, může Bílkovi sloužit středeční zápas B-týmu, který hrál v Libiši 1:1. Juniorku čeká mistrovské utkání i o víkendu, a tak bude muset být doplněna pro změnu fotbalisty z dorostu, když několik hráčů bude v A-týmu.

FK Chmel Blšany | 12.4.2006 20:16 | 637x přečteno