Do Blšan se chystají klokani, porazíme je?

Náš tým si ve středečním přátelském zápase zlepšil náladu z minulého kola tím,   že zdolal ligové Teplice vysoko 4:0. A teď se chystá uhrát důležité body proti   klubu, jenž je výrazně spjat s naším trenérem Přemyslem Bičovským. Je to zřejmě   nejpopulárnější tým druhé ligy- Bohemians 1905.

V neděli od 10:30 se spolu utkají mužstva z dolní poloviny tabulky, Bohemka je na 10.místě, Chmel o čtyři příčky níže. Bodový rozdíl je ovšem pouze jeden bod. Ani jeden tým není příliš se svým vstupem do soutěže spokojen, ale poslední kolo se více vyvedlo hostům, kteří uhráli remízu se silnými Jakubčovicemi, zatímco Blšany utrpěly zaslouženou porážu s Čáslaví. Cílem našich hochů je jednoznačně vítězství, další porážka by nás odsunula na sestupovou pozici.

Bohemians 1905 jsou klubem, který vznikl z iniciativy fanoušků v minulém roce. Má navázat na úspěšnou historii klubu. V loňské sezoně začínal ve třetí lize, zde sice na postupové místo nedosáhl, ale účast ve druhé lize si koupil od Xaverova. Cílem klokanů pro letošní rok je udržet se ve druhé lize. Mezi neznámější hráče současné Bohemky z Vršovic patří především Karel Rada, dlouholetý prvoligový obránce, vicemistr Evropy z roku 1996, který ještě na jaře kopal za Teplice. V 35 letech se pak rozhodl odejít do Bohemians 1905.

K Bohemians mají velký vztah i současní blšanští trenéři. Hlavní kouč Přemysl Bičovský, stejně jako jeho asistent Pavel Chaloupka, za Bohemku dlouhou dobu hrál a v roce 1983 se s ní dokonce radoval z titulu mistra československé ligy. V minulém roce se podílel na vzkřísení slavného jména a pomohl k založení Boéhemians 1905. Sám Bičovský se netají tím, že je fanouškem našeho nadcházejícího soupeře. „Samozřejmě, že jsem fanouškem Bohemky, ale v utkání proti ní jdou fanouškovské city stranou. Budeme se snažit vymyslet takovou taktiku a vyhecovat hráče natolik, abychom utkání vyhráli. Bohemka může vyhrát v ostatních utkáních“ řekl již k nadcházejícímu zápasu našemu webu. Dodejme ještě, že v neděli by měl za Blšany chytat brankář Filip Rada, který za Bohemians také hrál a to v roce 2005.

Bohemka si s sebou, jako už tradičně, přiveze i nemalé množství fanoušků. Vypraven bude autobus, ale hodně klokanů přijede povzbudit svůj klub individuální dopravou. Je známá věc, že zápasy s účastí fanoušků Bohemians nebývají zcela bezproblémové, proto náš klub zesiluje pro neděli pořadatelskou službu. Připraveno bude 60 policistů a 40 pořadatelů. Fanoušci hostů budou odděleni od ostatních v tradičním sektoru hostů a dobře hlídáni, aby se například neopakoval incident z jara, kdy jeden „fanda“ Sparty pronikl na hrací plochu a klub za to zaplatil pokutu 100 000Kč.

Pokud jde o náš kádr, ten bude pro nedělní zápas připraven celý s jednou výjimkou. Obránce Petr Loss léčí svalové zranění a k zápasu proto nebude nominován. Naopak k dispozici už bude Martin Psohlavec, jenž chyběl v minulém kole. Na lavičku se posadí nový brankář, Jaroslav Belaň (občanství SR), který přišel na půlroční hostování z Mostu. Důvodem je zranění Martina Blahy, bez něhož nyní nemáme v týmu adekvátní dvojku k Filipu Radovi.

Takže v neděli od 10:30 vás zveme do Blšan na utkání s Bohemians 1905. Počasí by mělo být slunečné, i když poměrně chladné. A návštěva i díky příjezdu fandů hostů snad bude slušná.

Oficiální stránky soupeře: www.bohemians1905.cz

FK Chmel Blšany | 8.9.2006 13:46 | 581x přečteno