Do Blšan přijede Cheb; chce 3 body

V neděli přivítá Chmel v Blšanech klub ze západu Čech. Naši hráči se pokusí o   malý zázrak – získat první bod do tabulky ČFL v sezoně. Lépe by bylo tři, ale   buďme realisty.

Cheb má fotbalově s Blšany ledascos společného – především je to slavná prvoligová minulost, ne kterou už ale fanoušci mohou jen s nostalgií vzpomínat. Cheb si složitým obdobím pádu už prošel. Až do roku 1996 kopal první ligu, ale pak ho postihlo to, co v Blšanech už známe také – klub nedostal licenci na další sezonu. V Chebu to znamenalo okamžitý propad až do krajského přeboru, poté dokonce ještě sestup do 1.A třídy. To ovšem mluvíme o jiném klubu, než tom, se kterým se poměříme v neděli.

FK Union Cheb 2001 vznikl, jak už napovídá celý název i znak klubu, před šesti lety. Nejedná se tedy přímo o někdejšího účastníka první ligy. Tento klub začal od nuly, razí filosofii angažování především místních hráčů, kteří se v Chebu narodili. Postupně se probojoval do ČFL, kterou hraje letos druhým rokem. Nebylo to ale sportovní cestou, třetí ligu tehdy získal od Bohemians 1905 výměnou za místo v divizi. V loňském sezoně hrál Union v klidném středu tabulky a coby nováček skončil na solidním 9.místě. Letos má podobné ambice. Do sezony ovšem nevstoupil ideálně – nejprve prohrál na Vyšehradě, pak jen remizoval doma s Kolínem. Napravit to chce proti Blšanům.

V Chebu působí i bývalý blšanšťí hráči. Někteří pozorní fanoušci si možná ještě vzpomenou na brankáře Kýčka – právě ten byl by měl za Cheb v neděli chytat. Za zmínku ale stojí také Radek Čížek, kdysi dlouholetý prvoligista, naposledy hrající ligu v Mostě. I ten kopal kdysi za Blšany. V Chebu ovšme vedle mladíků najdeme i další zkušené hráče. Z toho je patrné, kdo bude v neděli favoritem. Zprávy o problémech Blšan s týmem se už rozkřikly po celé ČFL a v Chebu už vědí, že z Blšan by měli přivést vítězství. Tak se také vyjádřil gólman Kýček pro oficiální web.

Chmelaři samozřejmě nastoupí opět s tím, co má nyní trenér Štefko k dispozici. Po trestu nebude hrát Šourek. Nastoupit by měli dva noví hráči z Brazílie, jsou ale oba jen dorosteneckého věku. Kádr se tím aspoň rozšíří a nebude třeba tolik využít naše dorostence. V bráně ale opět bude Brejcha, který si den přetím zachytá za dorost. Existuje možnost, že by se v utkání představil po delším zranění i Karel Krejčík. Jeho zdravotní stav už se výrazně vylepšil, možná by mohl hrát, ale nebylo by dobré návrat uspěchat. Rozhodne se až před zápasem.

Snad si na stadion najde cestu aspoň stejné množství fanoušků, jako minulý týden na Plzeň, nebo i víc. Lákadlem by mohly být zmíněné posily z Brazílie. A hráči Blšan se před vlastními fanoušky určitě budou chtít předvést v dobrém světle. Takže v neděli od 10:30 na stadionu v Blšanech!

FK Chmel Blšany | 17.8.2007 11:24 | 780x přečteno