Do Blšan přijede Baník ze západu

Po výhře v Jihlavě přivítají povzbuzené Blšany, snad konečně před zraky většího   počtu fanoušků, kvalitní tým FK Baník Sokolov. Udržíme jarní neporazitelnost na   vlastním stadionu?

Pokud v neděli naši hráči potvrdí tři body z Jihlavy a Sokolov porazí, budeme už mít určitě definitivní klid ve věci záchrany druhé ligy. Nečeká nás ale žádný slabý soupeř, vždyť Sokolov je 6. týmem tabulky. Jeho hlavní síla je hlavně v domácím prostředí, kde má slušnou návštěvnost fanoušků a získává hodně bodů. I Blšany na podzim v Sokolově prohrály, byť jen 0:1 po vyrovnaném průběhu utkání a hrubé chybě tehdejšího brankáře Belaně. Venku je Sokolov o poznání méně nebezpečný, ale před dvěma týdny si připsal po dlouhé době tři body ze hřiště soupeře, když vyhrál v Hlučíně. Ten je sice na jaře ve velmi špatné formě, ale i tak se výhra z venku cení.

Sokolov je nováčkem druhé ligy, licenci odkoupil od Pardubic vloni v létě, když ještě před rokem působil v divizi. Ale dobré finanční podmínky umožnily vybudovat v Sokolově silný kádr, který patří do lepšího průměru druhé ligy a nebýt počátečního sehrávání v úvodu sezony, byl by na tom ještě lépe. V závěru ligy už ale Baník nemá moc o co hrát, ani postup, ani sestup se ho už vůbec netýkají. V týmu hraje jeden bývalý hráč Blšan, je to Martin Boček. Ač útočník, o góly se v Sokolově starají jiní. Hlavním střelcem je útočník Salák, doplňován Gábou. Druhý jmenovaný odehrál i dost zápasů v první lize, takových hráčů je v Sokolově více.

Blšanský trenér Bičovský bude muset významně změnit vítěznou sestavu ze zápasu v Jihlavě. Čtvrté žluté karty znamenající stop na nejbližší utkání tam obdrželi hned dva hráči jarní základní sestavy – Zachariáš a Jedinák. Z interních disciplinárních důvodů stále nebude hrát Kožíšek. Naopak do sestavy by se měl po lehkém zranění vrátit Tomáš Pilař. Je otázkou, zda dostane znovu šanci Vojta Trup, kerý si v Jihlavě odbyl premiéru v A-mužstvu a zahrál dobře, stejně tak není jasné, jestli bude znovu nasazen Petr Loos, který předtím ze sestavy vypadl. Nebo spíš nastoupí Krejčík či Rosendo? Přímou odpověď na tyto otázky dostanou fanoušci v neděli dopoledne, kdy se mistrovské utkání se Sokolovem v Blšanech hraje. Zápas začíná tradičně v 10:30. Baník veze díky geografické blízkosti do Blšan autobus plný fanoušků, tak snad se příznivci Blšan nenechají zahanbit a překřičet…

Webové stránky soupeře: www.fksokolov.cz

FK Chmel Blšany | 18.5.2007 4:10 | 703x přečteno