Fotbalové utkání Loun (v modrém) proti Blšanům

Fotbalové utkání Loun (v modrém) proti Blšanům Autor: Deník/Hynek Dlouhý

29.10.2012 07:49

Louny - Diváci viděli šest branek, po dvou dali lounský Radek Divecký a blšanský Horst Siegl.

Blšany, po jednom zaváhání v minulém kole, jedou opět na vítězné vlně. Tentokrát vyloupily lounskou tvrz. Diváci viděli v derby šest branek.

Do dlouho očekávaného derby krajského přeboru vstoupili daleko lépe fotbalisté Blšan. Prvních dvacet minut nepůjčili domácím balon, jejich převaha jim ale nevynesla žádné vážné šance. Poprvé o sobě daly Louny vědět právě až ve dvacáté minutě, Divecký ale hlavičkoval nad. O minutu později už se ale skore měnilo, vedení se ujali Chmelaři. Horst Siegl mladší, který o několik minut dříve vystřídal zraněného Froňka, spíše centroval před lounského Číže, tomu ale míč nešťastně propadl mezi tyčí a tělem 0:1.

Štastné ruce obou trenérů potvrdily ve 26. minutě Louny. Haviar, jenž vystřídal Václava Suchého, posunul balon na Diveckého, ten se zkušeně rozhlédl a uklidil balon za hostujícího Klímu 1:1. Jen o dvě minuty později domácí Köchrt „umístil" svou střelu těsně vedle pravé tyče blšanské branky. Ve 30. se mohl znovu radovat Siegl, ale jeho hlavička nebyla dost důrazná, také Trupův přímý kop skončil vedle branky.

Naděje padly po přestávce

Diváci tak v přestávce mohli hodnotit převahu Blšan, s postupujícím časem ale domácí občas začali vystrkovat růžky. Lounské naděje ale rychle po změně stran padaly. V 51. Siegl prostrčil na Kopase, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě 1:2. O deset minut později jen se štěstím pokryl lounský Číž pokusy Nového a znovu Siegla. V 65. minutě naopak Čížovi vůbec zákrok nevyšel, to když byl u balonu sice dříve než blšanský útočník, netrefil ale balon a Macek, který mezitím spadl na zem, skoroval v sedě 1:3. Když se blšanští hráči ještě radovali, využil jejich nedostatečné soustředěnosti opět Divecký 2:3.

V dalších minutách jakoby hráče, stejně jako diváky, přemohla zima, příliš šancí k vidění nebylo. Až v 80. minutě mohl srovnat Watzka, ale Klímu neprostřelil. Účet utkání tak podtrhl mladý Siegl, v 85. minutě dával na 2:4.

Blšany se díky výhře ve sledovaném derby drží v souboji o špičku tabulky, zaváhaly pouze doma v minulém kole. Louny zůstanou ve středu tabulky.

Louny – Blšany 2:4 (1:1)

Branky: 26. a 66. Divecký – 21. a 85. Siegl, 51. Kopas, 65. Macek
Sudí Beneš, 150 diváků, ŽK 3:7

Louny: Číž – Matyáš, V. Suchý (16. Haviar), Baňka, Říha, J. Suchý, Zelinka (73. M. Němec), Lazarik, Köchrt (45. Watzka), Trup, Divecký

Blšany: Klíma – Novák, Klimpl, Klimeš, Nový (83. Hrechko), Macek, Kopas, Poláček (74. Matucha), Zahálka, Lancz, Froněk (16. Siegl)