Derby přineslo šest branek a vítězství pro Chmelaře

V krásně slunečném, ale mrazivém odpoledni se v neděli na trávě odehrálo 12. kolo Krajského přeboru, kterým bylo okresní derby.

Fotografie ve fotogalerii

První poločas měli většinu času míč na svých kopačkách hosté, ale nedokázali se dostat dál než k vápnu. Už v 16. minutě museli oba trenéři sáhnout ke střídání. Na straně Blšan odstoupil pro zranění Froněk a nahradil jej Siegl. Na straně domácích opustil hrací plochu V. Suchý, který spěchal do porodnice, kde se dral na svět jeho syn, a na jeho místo nastoupil Haviar. Obě střídání patřila v následujících minutách k těm šťastným. Ve 21. prošel mezi obránci míč, který Siegl lehkou tečí usměrnil do domácí branky. Z vedení se hosté neradovali dlouho. Ve 27. se podařilo Haviarovi zbavit Zahálky, odcentroval do vápna, kde si nerozuměla hostující obrana a Divecký nedal Klímovi šanci. Bylo srovnáno – 1:1. Za další dvě minuty se mohli domácí radovat, ale Köchrt těsně minul z vyložené šance Klímovu branku.

Po přestávce Louny vyrovnaly hru, ale jejich naděje brzo padly. V 51. posunul Siegl na Kopase a ten propasíroval balón do domácí sítě. Po hodině hry mohlo být na lavičce Chmelařů ještě veseleji, ale číhající Siegl u tyče Číže nepřekonal a ani Nový nemířil přesně. Za dalších pět minut ale vyrobila hrubku domácí obrana. Číž vyběhl zbytečně daleko proti Mackovi, kterého marně stíhal Baňka. Číž míč netrefil a padající Macek v sedě stačil poslat míč do opuštěné brány.

Nekoncetrovanosti hostí po oslavách branky využili domácí k bleskovému zkorigování, když Klímu překonal opět Divecký po Watzkově centru. Pak upadla snad i vinou chladu do průměru a o vzrušení se karetním představením postaral hlavní rozhodčí Beneš, který tu ve žluté barvě tasil z kapsy hned devětkrát. Pět minut před koncem utkání upravil na konečných 2:4 pro Blšany mladý Siegl po samostatné akci.

Chmelaři po nekompletním kole ztrácejí na Štětí bod, to má ale zápas k dobru.

Branky: 27., 66. Divecký – 21., 85. Siegl, 51. Kopas, 65. Macek

Rozhodčí: Beneš, Zubr, Živnůstka ,  ŽK: 3:7,   200 diváků.

Louny: Číž, Matyáš, V. Suchý (16. Haviar), Baňka, Říha, J. Suchý, Zelinka (73. M. Němec), Lazarik,  Köchrt (46. Watzka), Trup, Divecký.

Blšany:  Klíma, Novák, Klimpl, Lancz, Klimeš, Nový (83. Hrechko), Macek, Kopas, Poláček (76. Matucha), Zahálka, Froněk (16. Siegl).