Derby patřilo Slavoji. Blšany porprvé bez bodu

BLŠANY (jt) – Sobotní derby krajského přeboru překvapivě, ale zaslouženě vyhrál Žatec.

Domácí obranu posílil Jakub Zmrhal, který přišel z Teplic do konce roku. V zadních řadách postrádal trenér Chlad potrestaného A. Hynka. Hosté se museli obejít bez Zemana, kterému již tímto utkáním vypršel třízápasový trest.

Utkání samotné příliš fotbalové krásy nepřineslo. Hrálo se většinou ve středu pole. Hosté se snažili o svůj kombinační fotbal, ale postrádali přesnost.

Ve 26. minutě poslal na branku střílený centr Tomáš Hynek, Homola střelu tečoval a brankař Jícha již nestačil zareagovat – 1:0. O sedm minut později se domácí mohli radovat podruhé. P. Klinec uvolnil Hassmana, který sice Jíchu překonal, ale hostující obránce stačil vykopnout z prázdné brány.

Blšany se dostaly do první větší šance ve 35. minutě. Dlouhý výkop Jíchy se dostal k Böhmovi, který šel na bránu, ale vystřelil trochu ukvapeně mimo. Vyrovnání se Chmelaři a jejich fandové dočkali minutu před přestávkou. Vacek se na pravé straně uvolnil, nacentroval před vápno, kde byl Štochl a ten umístěnou střelou k tyči srovnal stav.

První šanci druhé půle měli hosté. Vacek v 54. hlavou našel Böhma, ale ten nemířil přesně. O čtyři minuty později zahrával domácí Hassman trestný kop. Tím našel Zelinku, který z první trefil Jíchu v bráně. V 63. poslal Merdův centr mimo tyče z voleje  P. Klinec. V 76. minutě vyrobil blšanský gólman hrubku, když vykopl míč přesně k Petru Klincovi, jeho první ránu stačil ještě vyrazit, na dorážku k tyči už ale nestačil. Krátce na to spálil velkou šanci domácí Hankocy. Pak Blšany zatlačily a v 86. minutě zahrávaly trestný kop z hranice vápna a následně tři rohy. Vše bez využití.

Ve druhé minutě nastavení přidal třetí branku Slavoje Zelinka střelou, která šla od břevna za brankovou čáru.

Pro Žatce je to třetí výhra v řadě, která ho posunula na 9. místo. Pro Blšany to bylo poprvé, co odešly zcela bez bodu a na čele tabulky mají již jen jednobodový náskak na Štětí.

FK Slavoj Žatec – FK Chmel Blšany 3:1 (1:1)

Branky: 26. Homola (vlastní), 76. P. Klinec, 93. Zelinka – 44. Štochl

Rozhodčí: Zvonař, Zubr, Karrmann,  ŽK 3:2; 300 diváků.

Žatec: Weisser – Merda, Bešík, Zmrhal, F. Klinec – Hassman, Zelinka, Sýs, Hankocy (90. Klíma) – P. Klinec (77. V. Hynek), T. Hynek (74. Wiesinger)

Blšany: Jícha – Boruta, Cipruš, Hruška – Šimon (46. Maršálek), Homola (61. Zábrodský), Vidlička (65. Rajnoch), Vacek, Štochl (71. Žampa) – Míča, Böhm