Další reportáž ze zápasu s Hlučínem

O úspěšném utkání není informací nikdy málo. Bývalý blšanský dorostenec,   podepsaný jako mah, nám zaslal svou podrobnou reportáž z nedělního zápasu a my   vám jí nabízíme jako další pohled na vítězné utkání.

První dubnový den jistě potěšil fotbalová srdce blšanských příznivců, do Blšan zavítal tým z Hlučína a domů odjížděl bez bodů, a to opravdu není apríl!

Rozhodčí poprvé foukl do píšťalky v 10:30, což bylo o 15 minut později oproti původnímu plánu. Spoře zaplněné tribuny mohly tedy začít sledovat veledůležitý souboj o záchranu. Pro naše borce byl cíl jednoznačný, urvat tři body. Pro hlučínské by dozajista byla úspěchem i remíza.

První minuty plynuly a hra se odbývala převážně ve středu pole, s tím že domácí levou stranu provětrával svými občasnými výpady rychlonohý exblšaňák Toth. Ve 20. minutě opět potáhl míč po své straně a prohnal se okolo několika našich bránících hráčů, míč prostrčil na útočníka Hanuse, ale Svoboda se na dvakrát vyznamenal. Ve 32. minutě trenér Bičovský přichystal první změnu, z placu dolů putoval nevýrazný Ezequiel Rosendo a na jeho místo se postavil bulharský štírek Bogdanov. Hra blšanských se postupem času zkvalitňovala, když výpady byly vedeny převážně po levé straně, kde operovala dvojice Rosa-Krejčík. Tady se také zrodila akce na jejíž straně byla křižná střela, na vzdálenější tyč, kterou však hlučínský brankář Kosmál bravurně pokryl. Vzrušení do ochozů přinesla 38. minuta, kdy se k odraženému míči dostal Jamrich, kousek si ho potáhl a poté nechytatelně vypálil, k naší smůle se jeho střele postavila do cesty branková konstrukce. Myslím, že nikdo nemůže 100% říci, zda to byla tyč a nebo až zadní oblouk v horním rohu branky. Důležité je, co viděli rozhodčí a tak hlučínští házeli aut. Po zbytek prvního poločasu se již nic významného nestalo a po jedné nastavené minutě se hráči odebrali do kabin a prokřehlí diváci na steaky a klobásy.

Druhý poločas zahájily oba celky v nezměněných sestavách, jen diváctva sedícího na hlavní tribuně ubylo, dali přednost stání na sluníčku. Domácí hlasatel všem přítomným oznámil, že utkání přihlíží 501 platící divák. Tomáš Pilař měl poté k dispozici hned několik přímých volných kopů, prvním z nich ve 47. minutě vystrašil svou levačkou Kosmála. V 49. minutě následoval další, tentokrát volil spíše centrovaný míč, na který však nikdo nedosáhl. Jestliže v prvním poločase byla aktivnější pravá hlučínská strana, tak v druhém dějství tomu bylo přesně naopak. Zleva přišel v 65. minutě také centr do našeho vápna, k němuž se na středu vápna dostal útočník hostí, ale místo střeli volil ještě přihrávku a naše obrana se již stačila zformovat. Na řadu přišlo další střídání v našem dresu, místo na hřišti uvolnil Vlasta Kožíšek mladému Brazilci Andreiovi. Blšanská branka byla v ohrožení i v 67.minutě, kdy vedle pravé tyče pálil s devítkou hrající Dombi. Do třetice další nebezpečná situace u našeho pokutového území v krátkém časovém sledu, tentokrát po ruce Poláčka, rozehraný signál hlučínských neměl naštěstí gólový efekt. Trenér Bičovský reagoval stažením Jedináka a na jeho místo se postavil Loos. A konečně to přišlo, vysoký míč padá za obranu hostí, běží si pro něj Andrei, těžké zpracování zvládá na jedničku a dále postupuje trochu z úhlu sám na gólmana, když už se zdá, že je vše zmařeno, buď bude dostižen obránci a nebo se sám připraví o výhodnou střeleckou pozici a v tísni zamíří jen do brankáře, řeší situaci jako starý rutinér a ?zahraje na housle? bezmocnému brankáři. Stadion vybuchuje radostí, mladý Brazilec za jásotu domácích ?fans? okamžitě vyráží na oslavný běh a postupně je zastaven a obsypán spoluhráči. Andrei pobyl na hřišti sotva 10 minut a důvěru trenéra již nyní bohatě splatil. Hlučínští se snaží o změnu, jedná se hned o dvoj střídání, místo Skotnici a Prokeše jdou do boje Stýbar a Bogdaň. Naši hráči se zatáhli a spoléhali hlavně na dlouhé nakopávané balony a kouskování hry. Za zdržování viděl žlutou kartu Tomáš Pilař. V 82. minutě kartónkem stejné barvy podaroval rozhodčí střídajícího Stýbara, za faul na půlce hřiště. Hosté využívají poslední možnost střídání a na hřiště vybíhá místo Dombiho Havlíček. V 85. a 86. minutě se naši borci tlačí před soupeřovu branku, jako kdyby chtěli ještě přidat rozhodující gól. Nejprve je zmatek po rohovém kopu, vzápětí Pilař zahrává standardní situaci, balón propadá až k brankáři a ten vyráží na roh. Běží čtvrtá minuta nastavení, rozhodčí fouká naposled do píšťalky, domácí hráči se radují a s nimi i domácí fanoušci. Doprovází své miláčky do šatny potleskem. Mohou se potěšit ještě pohledem na světelnou tabuli, kde září výsledek 1:0 a poté se v klidu rozejít do svých domovů, kde již voní nedělní obědy.

Za týden nás čeká doma Zenit Čáslav, kde by bylo dobré první jarní vítězství potvrdit, víkend na to zajíždí náš celek do Prahy. V Ďolíčku ho přivítají místní Bohemians, což by mělo být dostatečné lákadlo pro všechny pražské fanoušky Blšan, aby celek přišli podpořit a umocnit tak skvělou atmosféru, kterou duely ve Vršovicích provázejí.

FK Chmel Blšany | 2.4.2007 20:32 | 632x přečteno