Další porážka odsunula Blšany na třetí pozici

Další porážku a to již třetí v řadě a čtvrtou ze šestí jarních utkání si připsali fotbalisté Blšan. Stejně, jako v Chomutově promarnili řadu šancí a draze pykali za chyby v obraně. Lavičku Chmelařů opustil trenér  Marcel Lička, který dostal nabídku z Polska a na jeho místo se postavil Josef Němec.

Už v 9. minutě přišla rychlá akce hostujícího celku po pravé straně, kdy balón dostal do běhu Rilke, který bez problémů překonal Hodana v domácí brance. Blšany se pustily do útočení a vytvořili si několik slibných šancí. Ve 20. tísněný Zeman mířil nad, ve 26. neprostřelil Prokeše v brance Vidlička. Za dvě minuty poslal Zeman dlouhý pas na Žampu, ale jeho střelu vytáhl gólman hostů na roh. V následující minutě posla Ličkův centr hlavou do sítě hruška, ale byl mu odmáván ofsajd. Ve 33 vyrazil Prokeš střelu Žampy, neujaly se z dorážky ani střely Zemana a Ličky. Z protiútoku zahrozil Rilke, ale Hodan vytěsnil na roh.

Hned v první minutě druhé půle se do šance dostal domácí Šimon, ale trefil jen boční síť. Za další dvě minuty Zeman patou přihrál Vackovi, ten však přestřelil.

V 53. minutě fauloval Bačkovský ve vápně pronikajícího Zemana, viděl červenou kartu a následovala penalta. Tu sám Zeman proměnil. Blšanští dostali soupeře pod obrovský tlak V následující minutě trefil Zeman tyč. V 63. šel sám na branku Homola, ale Prokeš ho vychytal, dorážka Zemana šla nad. Neujal se pokus Boruty, ani střela Vidličky, kterou Prokeš vyrazil k Ličkovi. Ten však trefil jen Helíska stojícího na brankové čáře. V 76 zkrotil Prokeš střelu Ličky a hned na to udeřili hosté. Valenta utekl po levém křídle našel před brankou Suskeho, který vrátil Krupce vedení a tři minuty po stejné akci zakončil sám. Hned z protiútoku mohl ještě zápas zdramatizovat střídající Zdichynec, jeho přehození brankáře ale skončilo na břevně. Hosté se výhrou bodově dotáhli na Blšany a druhou příčku přenechali Proboštovu, který uspěl ve Štětí.

„V dnešním zápase rozhodlo neproměňování šancí. Náš herní systém, který nás zdobil loni na jaře a také na podzim, není špatný, ale doplácíme na chyby v obraně a neproměňování šancí. Pokud útočníci nedají góly, je to to samé, jako když obránce gól zaviní,“ konstatoval po utkání Josef Němec

FK Chmel Blšany – TJ Krupka 1:3 (0:1)

Branky: 56. Zeman – 9. Rilke, 77. Suske, 80. Valenta

Rozhodčí: M. Mecl,– Doubek, P. Mecl; ŽK 4:3; ČK 0:1 (Bačkovský), 60 diváků

Blšany: Hodan – Šimon (67. Kubek), Boruta, Vidlička, Vacek – Homola, Hruška (80. Gajecký) – Míča, Lička, Žampa (46. Živnůstka) – Zeman (78. Zdichynec)

Za článek a fotky děkuji Jardovi Tošnerovi ze Svobodného Hlasu.

FK Chmel Blšany | 18.4.2016 10:37 | 1610x přečteno