Další nevydařené vystoupení mladšího dorostu

Mladší A-dorost utrpěl porážku 0:3, tentokrát s průměrným Juniorem Praha. Trenér   Pavel Koutenský nám poslal tradiční hodnocení zápasu, kt eré není příliš lichotivé,   což vyplývá ze samotného výsledku. Hosté vyhráli díky výborné produktivitě, ze čtyř   šancí dali tři góly.

Utkání dvou průměrných celků divize začalo lépe pro naše fotbalisty, kteří jednoduchou aktivní hrou dostali soupeře pod tlak a po centru Lesniaka se do dobré šance dostal Tonka, ale přeběhl. Bohužel, s postupujícím časem se do naší hry vkrádaly nepřesnosti. Chybovala hlavně levá strana s Podroužkem a Holánem. Právě chyba těchto dvou hráčů vedla ve 22.minutě k prvnímu gólu hostů, kteří se dostali k nebezpečnému centru do vápna a útočník Junioru hlavou otevřel skóre – 0:1. Naši reagovali územní převahou, ale moc se do šestnátky nedostávali, výjimkou byla situace z 29 .minuty, Horvát našel zprava Tonku a ten z malého vápna trefil jen brankáře. Junior se pak dostal do několika pološancí v cca 32.-35.minutě. Závěr poločasu se odbýval v tlaku Blšan, ale vše se dělo bez nápadu a zakončení.

Do druhé půle byla provedena jedna změna v sestavě, na levém kraji obrany. Krátce po pauze mohl vyrovnat Tonka, jenže hlavička po standardce Sčisláka nebyla přesná. Tempo hry pak upadlo do podprůměru na obou stranách. V 58.minutě už bylo připraveno další střídání, ale než k němu došlo, udělali chybu hráči Horvát a Smékal, čehož Junior využil a zvýšil na 2:0. Střelec Rámeš tak přišel na hřiště až za už velmi nepříznivého stavu. Přesto v 66.minutě měl velkou šanci, jeho střela však byla zblokována na malém vápně. Krátce nato podnikl krásný průnik do obrany hostů Lesniak, ale zaváhal s centrem. V 75.minutě se zranil obránce Kunický (trefil ho míč do obličeje). V 79 .minutě přinesl konečnou podobu výsledku Junior, Tonka ztratil míč, hostují útočník obešel i Tománka a jeho střelu sice Krejčí vyrazil, ovšem z dorážky to bylo 0:3.

Tento zápas jen potvrdil problémy u mladšího dorostu. Především ročníky 1990, které by měly být tahouny týmu, zklamaly. Jednalo se o kompletní obranu Horvát T., Tománek, Kunický, Podroužek L. a útočníky Tonku s Bůžkem. Ti by přitom již v příští sezoně měli hrát za starší dorost. Jediným, kdo plní očekávání, je Lesniak. Ročník 1990 je v Blšanech velmi slabý. Pokud proto letos nepostoupí starší dorost do České ligy, bude příští rok velký problém to napravit. Nastoupí totiž slabší generace blšanských hráčů…

Blšany – Junior Praha 0:3 (0:1)