Chmelaři vstup do soutěže zvládli

BÍLINA – Od sobotního vstupu Blšan do nového ročníku Krajského přeboru si fandové Chmelařů hodně slibovali, ale snad nikdo z nich ani netušil, kdo si oblékne blšanský dres a vyběhne k zahajovacímu utkání.

Hodně o sestavě asi napovědělo poslední přípravné utkání s celkem Kryr, ale velkou neznámou bylo, které z nových posil se podaří do zahajovacího utkání zaregistrovat. Mimo hru tak zůstala největší akvizice, Poláček z Mladé Boleslavi.

Samotný zápas začal oboustranné opatrně, ale hosté ukazovali, kde je fotbalová kvalita. Už v 11. minutě se svých obránců zbavil Macek, odcentroval na nabíhajícího Siegla, ale jeho hlavičku brankař Čurda kryl. Pak ale přišel zbytečný faul před hranicí velkého vápna a trestný kop. K tomu se postavil kapitán Bíliny Novák a přesnou ranou přes zeď překonal Krabce. Za další dvě minuty mohlo bát ještě hůře, když si domácí Ščuka obhodil obránce Blšan, obešel i Krabce, ale netrefil prázdnou bránu. Jeho střela těsně minula tyč. Časomíra ukrojila jedinou minutu a před branku Bíliny se probil Macek, který doslova propálil obranu domácích a ta si tečí dala vlastence.  Bylo srovnáno a Blšany se nastěhovali na polovinu domácích. Ve 29. utekl po křídle Siegl, odcentroval před branku, kde našel u zadní tyče ideálně postaveného Froňka a ten dal na 1:2. Ve 36.zahrál v pokutovém území nešťastně Novák rukou a sudí Šefčík nejdříve ukázal provinilci žlutou a pak i na značku pokutového kopu. Exekutorem byl opět kapitán Bíliny Novák. Penaltu s jistotou proměnil.a srovnal na 2:2. Brankové hody ale ještě nebyly u konce. Čtyři minuty před přestávkou vrátil hostům vedení velmi dobře hrající Petr Nový. Další šanci na navýšení vedení měl ještě Siegl, ale jeho pokus u tyče stačil zblokovat Mergl a brankař Čurda míč odkopl.

I po přestávce začaly Blšany lépe. V 52. prošel míč celým vápnem mezi hráči až  k Novému, ale ten Čurdu nepřekonal. Hra se začala vyrovnávat a Bílina se tlačila před branku, kterou hájil Krabec. Několik střel odhlavičkoval Novák do bezpečí, ale v 63. Levý poslal míč pod břevno, překonal Krabce a srovnal stav na 3:3. Radost domácích netrvala dlouho, za pouhé dvě minuty vyrobila domácí obrana hrubku. Siegl utekl obráncům, naservíroval míč před branku Novému a ten se nemýlil. Poslední šanci utkání měl domácí Ščuka v 89. minutě, ale z jasné pozice přestřelil.

Na týmu Blšan byla vidět ještě nesehranost, ale fotbalově bude patřit ke špičce a určitě to s návratem do Divize myslí vážně.

V příštím kole budou Blšany v neděli od 17.hodin hostit silné Litoměřice, kterým postup v uplynulé sezóně utekl až v posledních kolech.